تاریخ انتشار: 19شهريور1395|01:36

| کد خبر: 191643
یادداشت یک معلم بازنشسته

آیا می دانید که ما معلمان بازنشسته زنده ایم و نفس می کشیم!

نصراله خلیلی

وکیل ملت: چرا مارا درهنگام تصویب قوانین ورفع تبعیض ورعایت حق وعدالت نمی بینید. سخنی با مسئولان و کارگزاران ومقامات کشوری درد معلم فقر نیست تحمیل فرق است.

معلمان بازنشسته خواسته ومطا لبات منطقی خودرا با عجز وناتوانی بیان نمی کنیم بلکه با اقتدار وشجاعانه نسبت به حق وحقوق خود منتقدانه ودر چار چوب قانون اساسی بدون وابستگی به هیچ جناح وگروه ودسته ای مقتدرانه ومنتقدانه بیان ومطالبه می نماییم خواسته های به حق ما کاملا صنفی بوده واز رنگ ولعاب سیاسی برائت می جوییم و همیشه از نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت وپشتیانی می کنیم .
ماهستیم وجود داریم  ونفس می کشیم . زندگی با آرامش وبی دغدغه حق ماست.


 آیا با عذر خواهی شما کارگران بیکار شاغل می شوند؟  کودکان کار که به خاطر فقر اقتصادی. کلاس درس را ترک کرد ه اند وراهی خیابان دستفروشی می کنند و در خیابان مورد تعرض وخشونت قرار می گیرند شاغل می شوند . آیا با عذر خواستن. به کلاس درس باز گردانده می شوند ؟؟سفره خالی میلیونها انسان تحت ستم آیا پر از غذا می شود ؟آیا بیماری که به خاطر فقر اقتصادی وناتوان از پرداخت هزینه بیمارستان پذیرش نشده وهمان جانش را از دست داده است آیا زنده می شود؟؟  مستاجری که به خاطر فقر اقتصادی نتوانسته اجاره اش را پرداخت کند واکنون چادر نشین شده است آیا. منزلت انسانی که درهمین رابطه از دست داده. به دست می آورد؟؟ حال بگذار. آقای مسئول از مردم پوزش بخواهد !! چه نفعی به حال ما دارد وقتی وضع زندگی ما.

هیچ تغییری نکندمنزلت ما در جامعه خدشه دار شود .وقتی معلمان بازنشسته از حداقل های زندگی بی بهره اند و با بغض گلویشان را می فشارند سفره آن ها پر از موادغذایی می شود.   معلم فقیر نیست درد معلم فرق است .فقیر نماینده ای است که رشوه می گیرد .فقیر وزیری است که دزدی می کند .فقیر مسؤولی است که باج می گیرد.

فقیر پزشکی است که زیر میزی می گیردوبیمار را در بیمارستان معطل وزمان مداوای اورا به تاخیر می اندازد . فقیر سرداری است که قاچاق می کند و وانمود می کند که مبارزه وخدمت به مردم می کند .

درد معلم فرق است . چون معلم از هیچ کسی کمتر نیست گل سرسبد جامعه است ………: به درختان جنگل گفتند: شما با این عظمت چرا از تکه آهنی به نام تبر می رنجید؟ گفتند:رنجش ما از تبر نیست از دسته ی آن است که از جنس خود ماست…

آقای مسئول شرمندگی نزدخانواده را با چه بهایی می توان خرید؟ پاسخ دهید . بعضی ها می خواهند زمان بخرند شاید مردم به مرور زمان فراموش شده اند!! ولی سخت در اشتباه هستید ما وجود داریم نفس می کشیم .

ما دیگر فراموش نمی کنیم زیرا از اینها زیاد سخنان کذب وبی پایه واساس زیاد شنیده ایم . ما انسانیم وزندگی انسانی حق ماست منزلت ومعیشت وبیمه رایگان حق ماست تحصیل رایگان حق فرزندان ماست.

مطمئن باشید. در ششم مهرماه با تجمع وسکوت خود در سراسر کشور فریاد بی صدای خودمان را که بیانگر رازهای نهفته و هزاران آلام وزخمهای ناسور خودرا بافریاد بی کلام التیام می بخشیم درسینه خود دیگر تبعیض وبی عدالتی رانگه نمی داریم .

درروز تکریم خانواده فریاد مظلومیت ومحرومیت وعدالتخواهی خودرا  برپهنه ایران اسلامی طنین انداز خواهیم کردو به گوش جهانیان خواهیم رساندتا شاید وجدان بیداری قفل های زنگارزده مارا که غبار تنگدستی برآن نشسته را با کلید عدالت بگشاید.


معلم بازنشسته درد آشنا

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 11

حمید
|
19شهريور ماه 1395
0
7
احسنت
بازنشسته 93 پاداش نگرفته
|
19شهريور ماه 1395
0
5
دست مریزاد
بازنشسته زیاد دروغ شنیده
|
19شهريور ماه 1395
0
6
مطلب فوق را که از زبان یک همدرد نگاشته
شده تایید کرده و مسئولین بی دردرابه فردای قیامت واگذار می کنم.
عباس
|
19شهريور ماه 1395
0
2
احسنت آری ما زنده ایم کسانی مرده اند که با بی شرمی هر روز در مقابل 80میلیون دروغ می گویند وعده های کذب می دهند به امید خدا خواری آنها را خواهیم دید
حسینی
|
19شهريور ماه 1395
0
2
امیدوارم مسئولین چشم بینا و گوش شنوا داشته باشند و واقعیت ها را درک کنند و در جهت بهبود این وضعیت تصمیماتی اثر بخش اتخاذ کنند .
خضر
|
19شهريور ماه 1395
0
3
باید فریاد ومشکلاتمان رابه گوش مسوولان برسانیم
اوس تقی بازنشسته
|
19شهريور ماه 1395
0
2
درود برکلمات همکاردرمندی که درد های ناخوانده ونانوشته همدردان خودرا منعکس کرده ومن خود اذعان دارم که مانه فقیریم ونه قابل ترحم مافقط حقوق ازدست رفته خودرا مطالبه می کنیم وبدست خواهیم اورد. درودبرشما هم کسوتان بازنشسته که سی سال صادقانه به مردم خدمت کردید.
حسن حیدری
|
19شهريور ماه 1395
0
2
هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگنند نمک
محسن
|
19شهريور ماه 1395
0
1
آدم خوابیده را می توان بیدار کرد ولی افراد بی وجدان را نمی توان بیدار کرد
درد مند
|
20شهريور ماه 1395
0
0
سیر که از گرسنه خبر ندارد به امید روزی که هیچ کس شرمنده خانوادهاش نشود.
بازنشسته آموزش و پرورش
|
23شهريور ماه 1395
0
0
این همه تبعیضات و فاصله و شکاف در حقوق های دریافتی را دولت و مجلس با طرح ها و لوایح خود بوجود آورده اند و هر روز شاهد فاصله گرفتن حقوق شاغلین از بازنشستگان آموزش و پرورش می باشیم و فقط به فکر شان و منزلت شاغلین می باشند و شان و منزلت و ارتقائ و بازنشستگان فرهنگی را به طور کلی فراموش کرده اند !!!! که جای سوال و تعجب دارد بازنشستگانی که بهترین دوران عمر خود را صادقانه خدمت کرده اند و در طول سی سال خدمت خودشان دغدغه و در تنگنای معیشت بوده اند و همیشه خجالت زده پیش خانواده خود بوده اند و متاسفانه مثل اینکه این دوران ریاضت تمام نشده است و به دوران بازنشستگی نیز تسری پیدا کرده است اینجانب بازنشسته آموزش و پرورش با مدرک فوق لیسانس و سی سال خدمت و سپری کردن سمت های آموزگاری - دبیری - معاون و مدیریت مقاطع می باشم و در حال حاضر نصف شاغلین همتراز خود حقوق دریافت می کنم آیا این عدالت و انصاف است ؟؟؟!! چرا دولت تدبیر و امید و مجلسیان خدمات سی ساله صادقانه ما را نادیده می گیرند وحتی با این تبعض و شکاف و فاصله حقوی ما را پیش همکاران شاغلمان نیز شرمنده می کنند ؟؟؟!!! و وعده اجرای برنامه ششم پنج ساله را می دهند و نقد را رها کرده اند به نسیه چسبیده اند باید پنج سال دیگر ریاضت و در تنگنا قرار بگیریم تا شاهد اجرای برنامه ششم باشیم آیا این انصاف است چرا حالا چاره درد را نمی کنید ؟؟؟ ببینید به کی اضافه پرداخت می کنید از آنها کم کنید و حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش را ترمیم کنید چرا باید یک بازنشسته در سنین بالا مجبور باشد برای کمبود امکانات زندگی خود با تن رنجور و بیمار کار کند ؟؟ آیا این است معنای بازنشستگی که ما سی سال برای یک دستگاه عریض و طویل چون اموزش و پرورش کار کنیم و جوانی خود را به پیری بدهیم و بعد از سی سال ما را با یک حقوق بخور و نمیر بازنشسته کنند و تحویل سازمان بازنشستگی بدهند و دیگر کاری به ما نداشته باشند و به خواسته های ما نیز که بحق است نیز اصلاٌ توجه نکنند ؟؟؟؟!!!! و با بخشنامه های متفاوت به همه دستگاهها نیز ابلاغ کنند که بازنشسته حق کار ندارد واقعا ٌ خنده دار است بازنشسته نمی خواهد کار کند چون در تنگنای مالی قرار گرفته است مجبور به کار کردن شده است !!! سعی نکنید از این برنامه به برنامه دیگر بکنید تا عمر بازنشستگان سپری شود سعی کنید در حال حاضر کاری برای ترمیم حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش داشته باشید و موکول به آینده نکنید آلان در مضیقه قرار گرفته ایم نوشدارو بعد از مرگ سهراب نباشد .

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top