رابطه پست‌های افراد در فضای مجازی و شخصیت آن‌ها

دکتر فرشاد نجفی‌پور، روانشناس

وکیل ملت: شناخت شخصیت دیگران یکی از علاقه‌مندی‌های عمومی مردم است و تقریبا همه سعی دارند با روش‌های نسبتا ساده و مطمئن به این شناخت دست پیدا کنند. با رواج حضور عامه مردم در فضای مجازی، این حضور هم فرصتی شد تا به مطالعات شناخت شخصیت کمک شود.

تاریخ انتشار: 19شهريور1395|12:52

 رابطه پست‌های افراد در فضای مجازی و شخصیت آن‌ها
| کد خبر: 191672

شناخت شخصیت دیگران یکی از علاقه‌مندی‌های عمومی مردم است و تقریبا همه سعی دارند با روش‌های نسبتا ساده و مطمئن به این شناخت دست پیدا کنند. با رواج حضور عامه مردم در فضای مجازی، این حضور هم فرصتی شد تا به مطالعات شناخت شخصیت کمک شود. نتایج مطالعاتی که دراین زمینه صورت گرفته، نشان می‌دهند که 

* درونگراها
افراد درونگرا، معمولا بیشترین‌ پست‌هایی را که در شبکه‌های مجازی خود به اشتراک می‌گذارند، در مورد وقایع روز، تحقیقات یا سیاست در فضای مجازی است و اغلب این افراد در مورد خودشان چیزی به اشتراک نمی‌گذارند.

* برونگراها 
کسانی که دارای شخصیت برونگرا هستند، بیشتر در مورد فعالیت‌های روزمره خود پست می‌گذارند.

*اخلاقگراها 
این گروه از افراد معمولا در مورد فرزندانشان پست می‌گذارند. آنها که رقابتجو و برتری‌طلب هستند، مدام در مورد موفقیت‌های فرزندانشان عکس یا نوشته‌هایی را به اشتراک می‌گذارند.

* خودشیفته‌ها
کسانی که دارای این ویژگی شخصیتی هستند، پست‌هایی که در فضای مجازی با دیگر دوستان خود به اشتراک می‌گذارند، مربوط به ورزش و رژیم و تناسب اندام آنهاست. 

* عصبی مزاج‌ها
معمولا این افراد، در زمینه خستگی و مشکلات پست می‌گذارند.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top