جنتی: صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد/به چه جراتی مخفیانه توافق FATF را امضا کردند؟/منتظری، شیخ ساده لوحی بود که دل امام را خون کرد

وکیل ملت: آیت الله جنتی هم‌چنین اظهار کردند: صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد و حتی در موردی 57 میلیون برداشت داشته که این‌ها مصیبت است.

تاریخ انتشار: 19شهريور1395|16:04

جنتی: صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد/به چه جراتی مخفیانه توافق FATF را امضا کردند؟/منتظری، شیخ ساده لوحی بود که دل امام را خون کرد
| کد خبر: 191686

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه در حال حاضر صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد، گفت: مجلس کجا است که به این مسائل نظارت کند؟
آیت الله جنتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به مسأله فیش‌های نجومی گفت:‌ من نمی‌دانم در جمهوری اسلامی ایران چطور این اتفاقات می‌افتد و اینگونه بیت المال را حراج کرده و به جیب می‌زنند. مجلس کجاست؟ چرا کسی نظارت نمی‌کند؟

وی ادامه داد:  من به نمایندگان مجلس گفته‌ام که اگر نظارت می‌کردند این طور نمی‌شد، در حال حاضر نیز خواسته ملت این است که این موضوع پیگیری شود و درباره متهمان و مقدار اتهاماتشان به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید با خوی اشرافی‌گری مقابله شود،‌ تصریح کرد: اگر دولت بخواهد اعتماد مردم را داشته باشد باید موجبات سلب اعتماد آن‌ها را از بین ببرد. رسانه‌ها نیز در این رابطه خوب عمل کردند خدا خیرشان دهد. البته مکررا وعده داده می‌شود که با دریافت کنندگان این فیش‌های حقوقی و سوء استفاده کنندگان برخورد می‌شود اما تاکنون فقط 13 یا 14 مورد برخورد شده است. این برخوردها باید ادامه پیدا کند.

جنتی هم‌چنین اظهار کرد: صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد و حتی در موردی 57 میلیون برداشت داشته که این‌ها مصیبت است.

وی افزود: برخی متهمان در هیأت‌های مدیره چند شرکت دخالت دارند و بعضا در 23 هیأت مدیره عضو هستند و حتی از دستگاه‌های زیان‌ده و ورشکسته به این افراد پاداش داده می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد که قضیه املاک هم باید پیگیری شود.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود به سالگرد فاجعه منا و بیانات مقام معظم رهبری در این رابطه اشاره کرد و گفت: مسأله منا قلب همه را خونین کرد. یک سال از آن واقعه گذشته و هفت هزار نفر در سرزمین امن الهی کشته شده‌اند. دنیا به کجا می‌رود؟ در حرم امن الهی حیوانات هم باید در امنیت باشند اما حجاج  خدا در حال احرام با لب تشنه کشته شدند و آن‌ها هم که نیمه جان بودند در کانتینر ریخته شده و بدون اینکه آبی به آن‌ها داده شود از دنیا رفتند. این اتفاق بسیار بی سابقه‌ای است و تعجب از این دنیا است.

دبیر شورای نگهبان خاطر نشان کرد: این دنیا ظلم‌کده و ظلمت‌کده است. ظلم همه جا را فرا گرفته است. ما بسیار داد و فریاد کردیم اما سایر کشورها در حالی که کشته‌های زیادی از کشورهای عربی، غیرعربی، سنی و غیرسنی بودند، دم نزدند و اصلا خون کشته‌های خود  را  از این جباران فرعون صفت آل سعود مطالبه نکردند. آدم دلش می سوزد که دنیا اینقدر ظلم پذیر است.

وی یادآور شد: امام بزرگوار ما فرمودند که این وهابی‌های پست بی خبر از خدا به سان خنجراند که همیشه از پشت به قلب مسلمانان فرو رفته‌اند.

جنتی با بیان اینکه جاهلیت قبل از اسلام در حال تکرار است، افزود: این‌ها از نسل همان ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها هستند و هر چه می‌توانیم باید نسبت به آن‌ها اظهار تنفر و بیزاری کنیم.

 آیت‌الله جنتی اضافه کرد: متهمان فیش‌های نجومی 13 نفر بودند؛ با بقیه متهمان هم باید برخورد کنند.

وی درباره قرارداد با FATF نیز گفت: با FATF می‌خواهند اطلاعات مالی را به دست آوردند و با دست خودمان نهادهای انقلابی را تحریم کنیم. با چه جرأتی این توافق را امضا کرده‌اند؟ مجلس در این زمینه ساکت ننشیند و از حق نظارتی‌اش استفاده کند.

دبیر شورای نگهبان در واکنش به انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری درباره اعدام‌های سال 67 گفت: نشر فایل صوتی آن شیخ ساده لوح که دل امام(ره) را خون کرد و باید در آن دنیا جواب بدهد، با این کار می‌خواستند نظام را محکوم کنند. ولی امام حکم خدا را اجرا کرد. خداوند از سر تقصیرشان نگذرد که برای محکوم کردن نظام حربه‌ای به دست منافقین دادند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top