تاریخ انتشار: 19شهريور1395|21:47

| کد خبر: 191744

پیشنهاد بانک پارسیان برای حل مشکلات سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج چه بود؟

وکیل ملت: پیشنهاد پارسیان کمک می‌کرد تا مشکلات سپرده گذاران را تا یک سقف مشخص، از مسیر اوراق بهادار حل کنیم و پس از یک دوره با به فروش رسیدن اموال این تعاونی از طریق مزایده، سرمایه افراد را بازپرداخت کنیم.

کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به ارائه راهکار خود به بانک مرکزی برای مرتفع شدن مشکلات سپرده‌گذاران تعاونی ثامن‌الحجج، اظهار داشت: پرونده تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج یک هیأت عالی دارد که دبیر کل بانک مرکزی، معاون وزیر اطلاعات و دادستان تهران اعضای آن را تشکیل می‌دهند و این کارگروه تصمیم می گیرد که فرایند بازپرداخت سپرده‌ها چگون انجام شود.

وی ادامه داد: بانک پارسیان به عنوان بانک عامل این تعاونی یک پیشنهاد برای این مجموعه ارائه کرد؛ با توجه به اینکه دارایی‌ها و اموال تعاونی ثامن‌الحجج در حال حاضر قابلیت نقد شوندگی نداشتند، بر این اساس گفتیم که یک سری اوراق بهادار منتشر شود که البته برای انجام این کار هم لازم است تا مصوبه ای را از جای دیگر اخذ کنند.

پرویزیان با بیان اینکه پیشنهاد ما کمک می کرد تا مشکلات تعداد کثری از سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مرتفع شود، تصریح کرد: این پیشنهاد کمک می‌کرد تا مشکلات سپرده گذاران را تا یک سقف مشخص، از مسیر اوراق بهادار حل کنیم و پس از یک دوره یک ساله یا دوساله با به فروش رسیدن اموال این تعاونی از طریق مزایده، سرمایه افراد را بازپرداخت کنیم.

مدیرعامل بانک عامل تعاونی ثامن الحجج در پاسخ به این سؤال که آیا قصد کناره‌گیری از عاملیت تعاونی ثامن الحجج را دارید؟ گفت: تا زمانی که بانک مرکزی به ما اعلام می کند این ارقام را پرداخت کنید، ما عاملیت این تعاونی را برعهده داریم؛ در حال حاضر سپرده‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به ما اعلام شده است که طبق دستورالعمل بانک مرکزی ۳۵ میلیون تومان از این مبالغ را به سپرده گذاران پرداخت می کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه خط اعتباری اولیه بانک مرکزی برای بازپرداخت سپرده های ثامن الحجج به اتمام رسیده است، افزود: بانک مرکزی به بانک پارسیان متعهد شده است که پس از بازپرداخت این ارقام توسط بانک عامل ثامن الحجج، در آینده این میزان پرداختی به بانک پارسیان بازگردد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

مجتبي
|
19شهريور ماه 1395
0
3
فریاد یک سپرده گذار ثامن الحجج:

روی صحبت ام با وکلای ملت است.
👇👇👇
جایی که یک لبو فروش ویا یک دکه کوچک و... باید مجوز داشته باشند یک تعاونی بیش از یک دهه پول مردم رو جمع می کند ۲۴ تعاونی دیگر را تحت پوشش قرار میدهد تابلو تعاونی را برداشته و تابلو موسسه تحت نظارت بانک مرکزی نصب می کند بیش از ۵۵۰ شعبه در سراسر کشور افتتاح می کند تبلیغات بسیار وسیعی را از طریق سایت ها و تیم های ورزشی و صداوسیما بر گذار می کند و...... و سرمایه بیش از دو میلیون سپرده گذار را به ارزش بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان به این شیوه و سایر شیوه های دیگر در جلو دیدگان دولت و بانک مرکزی از جیب مردم خارج میکند حالا خداوکیلی مردم مقصرند و باید جریمه شوند.
اگر این مؤسسه خراب شده مجوز نداشت:
چرا اینقدر شعبه زده ؟
چرا از اول جلویش را نگرفتند ؟
چرا در دولت قبل حمایت شد؟
چرا اجازه دادند پول های مردم را جمع کند؟
چرا این دولت از اول برخورد نکرد ؟
چرا بعد از حدود ۳ سال این دولت وارد این ماجراشد و این بازی را در آورد؟
چرا دولت حدود ۲ سال پیش هشدار دا د و بعد هیچ اقدامی نکرد.
چرا در بانکهای تحت نظارت بانک مرکزی برای مؤسسه غیرمجاز افتتاح حساب کردند؟
چرا دستگاه های پوز بانکها را در اختیار مؤسسه گذاشتند؟
چرا در رسانه ملی اجازه تبلیغ دادند؟
و هزاران چراهای دیگر بانک مرکزی باید پاسخگوی مردم و این سؤلات باشد.
👇👇🏻👇🏼👇🏽👇🏾👇🏿
بحران موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج از وقتی شروع شد که بانک مرکزی اقدام به مسدود نمودن حسابها و دامن زدن به شایعه ورشکستگی نمود که اگر چنین رفتاری را با هر بانکی حتی با بانک ملی هم انجام میداد ان را به ورشکستگی میکشاند.

زمانی که یک مدیر، مسولیت یک سازمان را به عهده میگیرد مسولیت کلیه کارهای مدیر قبلی را نیز بایستی به عهده بگیرد. واین امر عرفی وقانونی است. مگر این که در رابطه با تخلفات، مدیر قبلی موردپی گرد قانونی قرار گرفته باشد.
فلذا بانک مرکزی بایستی پاسخ گوی موارد زیر باشد:
1 -عدم جلوگیری از تاسیس موسسات مالی اعتباری در حالیکه مدعی هستند از ضوابط بانک مرکزی تبعیت نمی کنند.
2- نصب تابلوهای فاخر به نام موسسه وتحت نظارت بانک مرکزی
۴-نصب بیلبردهای بسیار در سرتاسر کشور
۵-دادن بیش از ۱۵۰۰دسته چک باعنوان موسسه مالی واعتباری .
6-در اختیار قرار دادن بیش از ۵۰۰ دستگاه پوز از طرف بانک مرکزی.
۶-تبلیغات تلویزیونی حتی در ماه رمضان بمدت یکماه
۷-ایجاد۵۵۰ شعبه در سرتاسر کشور وفعالیت بمدت ۱۵سال وسکوت دستگاهای نظارتی
۸-حمایت بسیاری از مسئولین که همچنان ادامه دارد
۹-وبسیار دلایل ومدارک دیگر………..منتج به این نتیحه میشود که سپرده گذاران بااعتماد به شرایط بوحود اورده توسط بخشی از حاکمیت ومسئولین چه درست وچه نادرست در موسسه فوق سپرده گذاری کنند .
معلم
|
20شهريور ماه 1395
0
2
با عرض احترام به وکیل محترم ملت . شما رو به تمام مقدسات سوگند صدای ما به هیچ جا نمیرسد و اصلا بلد نیستیم به کجا باید دادخواهی کنیم الان حدود دو ماه و نیم است که ما که حدود ۷۰ نفر بنا به گفته خود شعبه شهران ثامن الحجج هستیم وامی را که گرفته بودیم را تسویه کردیم و حسابمان را بستیم به این امید که پاکتها را تحویل پارسیان دهیم اما خدا گواه هست کارمان این شده که دائما پارسیان ثامن الحجج طی مسیر کنیم همچنان پاکتها دستمان هست چون پارسیان میگوید اسامی شماها هنوز به ما به عنوان تسویه کننده وام ارسال نشده و ثامن الحجج شعبه شهران هم میگوید به ما ارتباطی ندارد ما اسامی تسویه کننده گان وام را ارسال کردیم دیگر نمی دانیم ثامن الحجج بالایی به بانک مرکزی نمی دهد یا داده بانک مرکزی هنوز به پارسیان نداده به قرآن هنوز بلا تکلیف ماتده ایم از ثامن الحجج مانده و از پارسیان رانده شده بلا تکلیف مانده ایم . ما به اندازه کافی تن و بدنمان سر بدبخت شدنمان توسط ثامن الحجج لرزیده شما رو به خدایی که واقعا وجود دارد قسم وکیل ملت به دادمان برسید نگذارید بیشتر از این روانی نشویم . بخدا دیگر نمی دانیم به کجا مراجعه کنیم . اگر شما میدانید بگویید تکلیف این تسویه کننده های وام را که هنوز اسامیشان به بانک پارسیان اعلام نشده حل شود بخدا به فاطمه زهرا حدود دو ماه و نیم است تسویه کرده ایم واممان را اما هنوز بانک پارسیان اسامی ما را ندارد و میگوید در سیستم ما نوشته شده دارای تسهیلات و پاکت های ما را نمی گیرد که لااقل بدانیم بعد یک سال به پولمان میرسیم . وکیل ملت عزیز شما را به خدای عدل و عدالت فریاد دادخواهی ما ۷۰ نفر را به گوش بانک مرکزی برسانید عاجزانه التماس میکنیم

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top