تاریخ انتشار: 19شهريور1395|22:28

| کد خبر: 191749

۲۷ هزار معلم جدید وارد آموزش‌وپرورش می‌شوند

وکیل ملت: مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش گفت: مهرماه امسال و هم‌زمان با آغاز سال جدید تحصیلی، ۲۷ هزار معلم جدید و تازه‌نفس وارد آموزش‌وپرورش و مدارس کشور می‌شوند.

🔸شاپور محمد زاده در سمنان اظهار داشت: از این تعداد 22 هزار نفر، دانشجو معلمانی هستند که در سال 91 وارد دانشگاه فرهنگیان و آموزش‌وپرورش شدند و اول مهرماه امسال به‌عنوان معلم وارد مدارس می‌شوند.

وی گفت: حدود پنج هزار نفر از لیسانس‌ها و فوق‌لیسانس‌های دیگر دانشگاه‌ها نیز بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در آزمون استخدامی سال گذشته قبول‌شده و به استخدام آموزش پرورش درآمده‌اند و در دانشگاه فرهنگیان نزدیک یک سال مهارت‌آموزی کردند و مهر امسال این افراد نیز وارد مدارس خواهند شد.

🔸مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه همه 27 هزار نفر معلم جدید‌الورود به مدارس کشور گزینش می‌شوند خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، افرادی که در دانشگاه فرهنگیان درس می‌خوانند؛ معلمان آزمایشی هستند که چهار سال آموزش آنان به اتمام رسیده ودرزمان تبدیل وضعیت آزمایشی به رسمی بر این اساس نیز باید حتماً گزینش شوند.

🔸محمد زاده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه احتمال حذف تعدادی از این معلمان در فرآیند گزینش وجود دارد یا خیر؟ عنوان کرد: این‌ افراد معلمان قطعی آموزش‌وپرورش هستند که به‌عنوان معلم وارد مدارس کشور می‌شوند؛ چراکه چهار سال آموزش را در دانشگاه فرهنگیان گذرانده‌اند و گزینش آنان مربوط به همان چهار سال قبل است که انجام شد.

🔸به گفته وی، تعدادی دانشجو معلم نیز قرار است از امسال وارد دانشگاه فرهنگیان کشور شوند که کار گزینش آن‌ها نیز در سراسر کشور از سوی دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش آغازشده است.

🔸مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش گفت: امسال 10 هزار دانشجو معلم را پذیرش داریم که از اول مهرماه وارد دانشگاه فرهنگیان شده و بر اساس قانون دو برابر این تعداد را گزینش کرده و تحقیق و مصاحبه آنان را انجام می‌دهیم.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top