علم‌الهدي: رهبري به من گفتند التهاب ايجاد نكنيد

وکیل ملت: سخنان روز گذشته آيت‌الله علم‌الهدي، نماينده ولي‌فقيه در استان خراسان‌رضوي در گردهمايي ائمه جمعه اين استان باز هم سويه انتقادي داشته و اين‌بار علاوه بر برجام، قراردادهاي نفتي و fatfرا هم شامل مي‌شود.

تاریخ انتشار: 20شهريور1395|00:41

 علم‌الهدي: رهبري به من گفتند التهاب ايجاد نكنيد
| کد خبر: 191763

امام جمعه مشهد به نقل قولي از رهبري پرداخته و گفته است: رهبر انقلاب چندبار به بنده فرموده‌اند «هرچه به نظرتان خلاف رسيد بگو اما التهاب در مردم ايجاد نكنيد.» او ادامه داد: ‌مردم را نگران نكنيد اما در عين حل با بياني كه التهاب ايجاد نكند، مردم را نسبت به مشكلاتي كه در كشور اتفاق مي‌افتد آگاه كنيم. اهم اظهارات امام جمعه مشهد را در ادامه مي‌خوانيد: ‌


‌ اينكه ما منتظر باشيم تا مقام معظم رهبري مطلبي را امر كنند و ما اطاعت كنيم كفايت نمي‌كند؛ بايد حوزه بصيرت‌مان به جايي برسد كه در خط رهبري باشيم و مسير و راهبرد رهبري براي ما مشخص باشد و در جريانات، قبل از اينكه مقام معظم رهبري وارد ميدان شوند، ما وارد شويم.


‌ هوشنگ اميراحمدي يكي از دست‌نشانده‌هاي غربي است كه مصيبت‌هاي زيادي را در دولت‌هاي قبلي ايجاد كرده و اخيرا نيز اظهار كرده «وضعيتي كه در ايران وجود دارد، اگر در زمان مصدق بود، مصدق دق مي‌كرد و مي‌مُرد». فردي كه در مقابل امام و انقلاب و نهضت نفت عددي نيست.


‌ اكنون در يك مثلث شوم همه‌چيز را از دست داده‌ايم و يك طرف اين مثلث برجام است؛ برجامي كه روز اول همه گفتند تا تحريم‌ها برداشته نشود مشكلات اقتصادي حل نمي‌شود و تمام تحريم‌ها وابسته به جريان انرژي هسته‌اي است؛ مي‌گفتند تا انرژي هسته‌اي به توافق نرسد تحريم‌ها حذف نمي‌شود و به عنوان سياست خارجي و راهگشاي مشكلات هسته‌اي و اقتصادي اين راه را باز كردند.


‌ مكرر دولتمردان، رييس‌جمهور و وزير امور خارجه گفتند تحريم‌ها برداشته مي‌شود و ما جشن رفع تحريم‌ها را مي‌گيريم و بعد از اينكه تحريم‌ها برداشته و برجام به نتيجه نرسيد، گفتند ما براي رفع تحريم‌ها برجام را امضا نكرديم، پس سر مردم را كلاه گذاشتيد اگر برجام براي رفع تحريم‌ها نبود؟


‌ از روز اول گفتند تا تحريم‌ها برداشته نشود، مشكلات اقتصادي پابرجا است. اصلا اصل مذاكرات به عنوان خط دولت فعلي براي حل مشكلات اقتصادي و رفع تحريم‌ها بود و مسوولان مي‌گفتند تحريم‌ها برداشته مي‌شود اما امروز مي‌گويند «اصلا ما براي رفع تحريم‌ها برجام را امضا نكرديم.» پس شما سر مردم را كلاه گذاشتيد؟ اين حرف‌هايي كه زديد، دروغ بود؟


‌ يك طرف قضيه قراردادها بود و يك طرف ديگر بحث پولشويي‌ها است و دستگاه‌هايي كه در روابط بانكي تحريم شده‌اند به مرحله خود تحريمي رسيده‌اند به‌طوري كه بانك ملت به قرارگاه خاتم‌الانبياء اعلام كرده كه ما حساب شما را بلوكه مي‌كنيم و شما يك نهاد تحريم شده هستيد و اموال شما طبق قراردادي كه با امريكا داريم بايد بلوكه شود. يكي از شعبه‌هاي بانك ملت به قرارگاه خاتم‌الانبيا اعلام كرده كه اموالش بلوكه است و بانك سپه نيز به همين نسبت و به نوعي ما امروز به مرحله خود تحريمي رسيده‌ايم.


‌ قرارداد FATF نمونه ديگري است كه كار را به مرحله خود تحريمي رسانده و يكي از شعبات بانك ملت به قرارگاه خاتم‌الانبياء مي‌گويد شما در ليست تحريمي هستيد و ما نمي‌توانيم با شما رابطه اقتصادي داشته باشيم. پشت سرش هم بانك سپه به برخي نهادهاي نظام گفته ما با شما ارتباط نخواهيم داشت. بانك‌هاي ما دارند خودمان را تحريم مي‌كنند.


‌ در قراردادهاي نفتي كه با شركت‌هاي امريكايي، فرانسوي و اروپايي بسته شده برحسب بحث استخراج نفت و گاز يك پايگاه استخراج را مالك مي‌شوند و مالكيت چاه نفت را در واقع به امريكا مي‌دهيم. امروز با شركت‌هاي امريكايي و فرانسوي قرارداد مي‌بندند كه آنها مالكيت چاه نفت‌مان را در اختيار بگيرند. چنين كاري جز در عربستان هم اتفاق نيفتاده است.


‌ خداوند به نمايندگان مجلس انصاف بدهد كه دقيقا كاري كه در قبال برجام انجام دادند، همان شگرد را دارند در اين مساله به كار مي‌گيرند. معترضان را ساكت مي‌كنند و همان توطئه برجام را پياده مي‌كنند؛ دشمن شگردي را به‌كار مي‌گيرد كه اگر بنا شد رهبر معظم انقلاب و طلبه‌هاي سربازشان بخواهند كاري انجام دهند، اينها نتوانند كاري انجام دهند.


‌ بحث بنده اين بوده كه هر لفظي بار فرهنگي خودش را دارد. بار فرهنگي لفظ «گردشگري» با «زيارت» متفاوت است و مشهد مقدس هم شهر زيارت است. اين اصل حرف ما بود؛ زيارت هم شؤوني دارد. ما مساله كنسرت را به عنوان يكي از مصاديق گردشگري مطرح كرديم اما آنها آمدند به همين يك مصداق پر و بال دادند و نتيجه‌اش اين بوده كه قشر لاييك بي‌بند و بار كشور را منسجم كنند و به دنبال خودشان راه بيندازند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top