تاریخ انتشار: 20شهريور1395|14:01

| کد خبر: 191915

جزئیاتی از اجرای فاز دوم رتبه‌بندی معلمان

وکیل ملت: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از استقرار بخشی از نظام سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان در سال جاری پرداخت و گفت: فاز دوم رتبه‌بندی معلمان امسال اجرا می‌شود.

محمد بطحائی با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی در آموزش و پرورش چه در زمینه ارتقای مهارت‌ها و چه در زمینه عوامل انگیزشی و رفاهی معلمان هنوز فاصله بسیاری تا نقطه ایده‌آل داریم، اظهار کرد: دولت یازدهم تلاش می‌کند از این فاصله بکاهد و به همین علت بود که طرح رتبه‌بندی معلمان را به اجرا درآورد.

وی افزود: مطالعات مربوط به رتبه بندی معلمان از چند سال گذشته شروع شده بود؛ با بهره گیری از نتایج این مطالعات رتبه بندی معلمان در دولت یازدهم کلید خورد و فاز اول آن در مهرماه سال 94 اجرایی شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در فاز اول برای همه معلمان یک نوع تطبیق گروه صورت پذیرفت و متناسب با آن فوق‌العاده شغل‌ها افزایش پیدا کرد، گفت: در سال 95 مرحله دوم طرح رتبه بندی را برای معلمان انجام و بخشی از نظام سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای را مستقر خواهیم کرد.

بطحائی درباره صلاحیت‌ها و شایستگی‌های معلمی نیز اظهار کرد: به هر میزان که شایستگی‌ها و صلاحیت‌ها ارتقا پیدا کند رتبه و درجه معلم در گروه بالا می‌رود. به عنوان مثال یک معلم باید با روش‌های تدریس، اصول روانشناسی و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی آشنا باشد و هر آنچه را در تئوری فرا گرفته در کلاس درس بکار ببندد. مجموع این شایستگی‌ها در دو بخش شایستگی‌های عمومی و دانشی و شایستگی‌های مهارتی طبقه بندی شده است.

وی ادامه داد: این شایستگی‌ها در دو جدول با 9 معیار برای کسانی که در خواست ارتقای گروه داشته باشند به عنوان ملاک عمل در سال جاری قرار می‌گیرد. کسانی که شرایط لازم را از حیث سنوات خدمت و مدرک تحصیلی احراز کنند در خواست خود را برای ارتقا به گروه بالاتر را ارائه می‌کنند و مورد ارزیبای قرار می‌گیرند. متناسب با امتیاز کسب شده رتبه درخواستی اعطا می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه این ارزیابی‌ها اظهار کرد: در سال جاری نظام کامل رتبه بندی مستقر نمی‌شود و نظام کامل در سال 96 محقق می‌شود. بر این اساس مراکز سنجش صلاحیت‌ها راه اندازی می‌شوند. اما در سال جاری در مدرسه و در منطقه توسط مدیر و نماینده معلمان و نماینده گروه‌های آموزشی درس مروطه سنجش بر اساس پارامترهای مشخص شده انجام می‌شود.

بطحائی با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم کمتر از 200 هزار نفر امسال مشمول رتبه بندی و ارتقای رتبه شوند گفت: به ازای ارتقای رتبه متناسب با جدول موجود، مشمول افزایش درصدی از فوق‌العاده شغل می‌شود.

وی درباره اعمال فوق‌العاده شغل برای نیروهای خدماتی نیز گفت: طرح رتبه معلمان فقط معلمان را دربرمی‌گیرد، اما برای نیروهای خدماتی نیز در حال رایزنی با سازمان مدیریت هستیم تا به راهکار دیگری برای افزایش حقوق آنها برسیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 4

فرهنگی 26 سال سابقه
|
20شهريور ماه 1395
4
5
آقای معاون پشتیبانی سلام . اکه میخواهید معلمان هر آنچه در تئوری خوانده اند در عمل پیاده کنند این چند کار را بکنید1- شغل دوم را از ما بگیرید البته بشرط تامین 2- عزت و کرامت قبلی را به ما بدهید مثل اروپا که به معلمان بها میدهند3- این قصه سر دراز دارد
ذذذ
|
21شهريور ماه 1395
0
1
ذ
رضا زاده حسین دمیرچی
|
22شهريور ماه 1395
0
7
تا وقتی که ذخایر نظام با دریافتی های نجومی یا به قول شما غیر متعارف روز به روز مانند قاچ های سمی در حال رشد هستند و سهم خود را از سفره ی مردم برمی دارند، ما را به خیر شما امیدی نیست.
حسینعلی محمدی
|
31شهريور ماه 1395
0
0
بسمه تعالی جناب آقا ی بطحائی سلام.احتراما باآرزوی توفیق روز افزون الهی بعرض عالی میرسان اینجانبان کارمندان اداره بایگانی ودبیرخانه همانتور که مستحضریددبیر خانه وبایگانی در سیستم الکترونیک نوین مجهز شده وکاغذ کاغذ بازی دیگر باتمام رسیده وقت آن رسیده که پستهای بایگانی ودبیرخانه هم کارشناسی بشوند تاهمکاران از کارشناسی بهرمند شوندازمقام حضرت عالی استدعا داریم به معاونت محترم استان زنجان امر به اقدام فرمایید سپاسگزاران شما واحد بایگانی ودبیر خانه

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top