تاریخ انتشار: 20شهريور1395|16:48

| کد خبر: 191931

بانک معلمان و فرهنگیان راه‌اندازی شود /قشر فرهنگی از حداقل‌های پرداختی بهره‌مند هستند

وکیل ملت: نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه، با اشاره به لزوم حمایت مالی از فرهنگیان و معلمان خواستار راه‌اندازی بانک معلمان شد.

احمد همتی ظهر امروز در گردهمایی معلمان و فرهنگیان شهرستان سمنان اظهار داشت: ایجاد این بانک می‌تواند بستر مناسبی برای کمک به قشر فرهنگیان فراهم کند.

وی با اشاره به جمعیت بالای معلمان در کشور افزود: امروزه برخی از اقشار که جمعیتی کمتر از 10درصد معلمان را دارند صاحب بانک بوده و از محل آن بهره‌مند هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر معلمان و جامعه فرهنگی کشور سرمایه‌های خود را به سمت این بانک یا مؤسسه مالی سوق دهند می‌توانند به سهولت دارای بانک شوند.

همتی با اشاره به بی‌عدالتی‌ها در برخی پرداختی‌ها در کشور تصریح کرد: قشر فرهنگی از جمله اقشاری است که از حداقل‌های پرداختی بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه در پرداختی حق مدیریت به مدیران آموزش و پرورش هم مشکلاتی وجود دراد افزود: متاسفانه پرداختی حق مدیریت در برخی دستگاه تا برابر مدیران آموزش و پرورش است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه،با بیان اینکه مجلس از اصلاح قوانین در راستای احقاق حق فرهنگیان و دیگر اقشار استقبال می‌کند گفت: در همین راستا طرحی تحت عنوان نظام معلمی پیشنهاد شد که خوشبختانه برای برنامه ششم توسعه مصوب شد.

وی با بیان اینکه معلمان همواره عامل ثبات در کشور ما بودند افزود: ایجاد نظام معلمی در کشور می‌تواند زمینه را برای احقاق حقوق این قشر فرهیخته بیش از پیش فراهم کند.

همتی با اشاره به تدریس‌های خصوصی و کلاس‌های تقویتی و آموزشی در منزل تصریح کرد: با ایجاد نظام معلمی به راحتی می‌تواند این‌گونه آموزش‌های غیررسمی را نیز ساماندهی کرد.

وی اضافه کرد: براساس این طرح همه افرادی که در زمینه آموزش و پرورش فعالیت دارند دارای مجوز تدریس می‌شوند و هر کسی که بخواهد نمی‌تواند از این طریق به تدریس دانش‌آموزان بپردازد.

نماینده سمنان با اشاره به وجود ضعف‌ها و کمبودهای موجود در ساختار آموزشی کشور گفت: در حال حاضر چند سالی است که دیگر با افزایش دانش‌آموزان روبرو نیستیم و لذا باید از این فرصت به درستی استفاده شود و اعتبارات این بخش به سمت ارتقاء کیفی آموزش سوق داده شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

دل پر درد
|
20شهريور ماه 1395
0
1
انشااله این طرح های خالی بندی مجلس شما چند روز پیش از ظهور عملی میشود. بابا ول کنید این عوامفریبی و با احساسات این قشر بازی کردن.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top