تاریخ انتشار: 20شهريور1395|21:12

| کد خبر: 191968

حقوق معلمان بازنشسته خجالت آور است و کفاف نان و ماست یک ماه را هم نمی دهد

نصراله خلیلی

وکیل ملت: مقامات کشوری ، وجدان های بیدار ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، رئیس دیوان عدالت اداری، مدیران ارشد کشورمعلمان بازنشسته را دریابید . با چه زبانی سخن بگوییم!!!

ما معلمان  آزاده جبهه های سخت روزگاریم .وتبعیض را دوست نداریم .واز این همه نابسامانی اقتصادی وعدم اصلاح واجرای نظام هماهنگ حقوق ناراضی و در رنجیم حقوقی که حتی ده روزراکفایت نمی کند وجوابگوی نیازهای اولیه یک زندگی آبرومندانه نیست ما همان معلمان بازنشسته آزاده ای هستیم که همچنان مانند کوه دماوند با صلابت و با اقتدار وافتخارپشت سر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده ایم واز آرمان هاو ارزش های دینی و ملی آن حراست می کنیم حق ما این نیست این گونه موردستم و بی مهری قرار بگیریم .

همان کسانی که در جبهه های جنگ تحمیلی و دانایی با شجاعت مردانه جنگیدیم و سردی وگرمی زندگی را در سایه گذر عمر وتلاش بی وقفه تجربه کرد ه ایم گرچه بهترین لحظات عمرماصرف فرهنگ و آموزش وتربیت نیروهای متخصص جامعه شد. اما تلخی صبر وزجرافتصادی که محصول نا ثواب مدیران وبرنامه ریزان وسیاست مداران وتصویب قوانین تبعیض آمیز بود گریبا نگیر این قشر خدوم گردید

هر چه که بودبا بی التفاتی و زیاده خواهی مسئولان ودست اندر کاران مادی گرا هم گذشت و سیلی آبدار فرق بر صورت سرخمان نواخته شد ولی بی اعتنا به سیاست بازان برای اعتلای فردای روشن این کشور بذر مهرو دانایی پاشیدیم تا در ختهای سرسبز و با ریشه جای مردان سیاست بروید و از سرسبزی و نشاط آنها خلقی لذت برنند و ازطعم شیرین میوه عدالت تناول کنند و هرگز به فیش ها نجومی وغیر نامتعارف نگاه نکردیم!

و از آن هم سهمی ناچیز هم به ما نرسید و برای مصلحت نظام فقط سکوت کردیم دیگر کارد به استخوانمان رسیده وحلقه معیشت برماتنگ وسفره ما از مواد مغذی تهی شده است نزد خانواده شرمنده شده ایم اصلی ترین خواسته ما ارتقاء سطح معیشت ومنزلت است. لذا این گونه است که ازدرس زیبای علوم گردش طبیعت و گذشت روزها خاطره های تلخ وشیرین رایاد گرفتیم به جز از علم نجوم!! و امروز پس از گذشت حدود ۲سال از زمان بازنشستگی ام ،تاکنون علیرغم وعده های پی در پی ازسوی سخنگوی محترم دولت،و وزیر محترم آموزش وپرورش، ونیز علیرغم اعلام خبر تصویب مجلس شورای اسلامی مبنی برتأمین اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان.بازنشسته تاکنون هیچ اقدام عملی دراین خصوص صورت نگرفته است!!!


لازم به ذکراست که قشر عظیم وتاثیر گذار فرهنگی بازنشسته کما کان منتظر اقدامات فوری وعملی ازطرف دولت تدبیر وامید است.


زیرا ما معلمان بازنشسته تصمیم قطعی خودرااتخاذ کرده ایم نه با عجز وناتوانی بلکه با اقتدار و با صلابت خواسته های حق گوی خودرا بی واهمه بیان و مطالبه می کنیم .


سخن پایانی:
می دانیم که رئیس جمهور محترم راضی نخواهد شد که بیش ازاین رنجش خاطر بازنشستگان ادامه یابد.ومنتظر التیام بخشیدن به دل رنجیده مان از طرف دولت تدبیر وامید هستیم تا پاداش آخرخدمت معلمان بازنشسته وقانون نظام هماهنگ حقوق باسایر ادارات ونهادها اصلاح واجرا گردد..


 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 7

فرهنگی
|
20شهريور ماه 1395
0
0
همکار گرامی نگران نباش اندکی صبر سحر نزددیک است روز انتخابات سر صندوق ها حااضر شویم وبه رقیب روحانی رای می دهیم سلاح ما رای ماست
علی
|
21شهريور ماه 1395
0
0
سه سال است که راضیه به فکر نان باش که خربزه آب است
دلفانیم
|
21شهريور ماه 1395
0
0
همکار گرام مگر کم دیده یا شنیده ای از وعده های دل خوش کن و نافرجام مسولان نا مسول که اینگونه سفره دل باز کرده ای که گویی وزیر محترم مدتها منتظر یک چنین کامنت طویلی بود تا از خواب شیرین وزارت بیدار شده و برای معیشت ما فکری کند. مگر نمی بینی که حق و حقوق ما فرهنگیان سر از اختلاس های میلیاردی در اورده. پس علیهذا به همان سفره نان و ماستت کماکان قناعت پیشه کن که: ان اله مع الصابرین.
اوس تقی بازنشسته
|
21شهريور ماه 1395
0
0
همکارمحترم صبر وشکیبایی پیشه مابوده وهست اما تفسیربه رای کردی منظور پروردگار صبردرمقابل مشکل سازان بی خیال نیست که مقدرات اقتصادی دست انهاست وکارشان وسرانجامشان خیانت درامانت بوده مشاهده میفرمایید چه اختلاسهای بزرگی ازحضرات اشکارشده وابروی هرچه فرهنگی را بردهاند وخود و خانواده هاشان با سپرده های ما چه کردند ایا دربرابر این افراد سزاواراست ؟ اینها بایدبدانند پروردگارعالم درکمین انها بوده وهست وانتقام خواهدگرفت اما بادست چه کسی ؟ اینده نزدیک این را خواهدگفت پس میروم با همان نان وماست بسازم .
لبو
|
21شهريور ماه 1395
0
0
تو تحصنها هم اکثرتون راضی بودین پس زیاد اعتراض نکنین .
بازنشسته سال86
|
21شهريور ماه 1395
0
0
خدایاااااا حداقل تو که می بینی پس فریادرس باش الغوث
بازنشسته آموزش و پرورش
|
23شهريور ماه 1395
0
0
در این ایجاد شکاف و تبعیض بین حقوق و فاصله بین حقوق دریافتی شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش دولت و مجلس هر دو دخیل و مقصرند و من این شکاف ها را دولت و مجلس می دانم زیرا به فکر شان و منزلت شاغلین هستند و شان و منزلت و ارتقاء و افزایش حقوق بازنشستگان را به طور کلب فراموش کرده اند !!! آیا این انصاف است چه تدبیر و امیدی در آن نهفته است که بازنشستگان را با این حقوق دریافتی نا امید از زندگی و شرمنده پیش خانواده اش کنید بازنشستگانی که در زمان خود سرشار از عشق و علاقه و خدمت بوده اند !!! چرا با آنها اینگونه رفتار کردید و آنها را حتی پیش همکاران شاغلشان نیز خوار و خفیف کرده اید .؟؟؟!!

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top