تاریخ انتشار: 21شهريور1395|07:38

| کد خبر: 192082

اما و اگرهاي حضور احمدي‌نژاد در انتخابات

وکیل ملت: فاصله زيادي تا برگزاري دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري سال۹۶ باقي نمانده است و از گوشه و كنار شنيده مي‌شود كه محمود احمدي‌نژاد تصميم به حضور در كارزار انتخابات رياست‌جمهوري دوره دوازدهم را دارد.

به گزارش نامه نیوز اين تمايل آقاي احمدي‌نژاد براي حضور در انتخابات در شرايطي است كه به گفته بسياري او بايد پيش از آماده شدن براي حضور در انتخابات ارديبهشت ۹۶ به سوالاتي پاسخ دهد كه درباره عملكرد او وجود دارد و عملكرد احمدي‌نژاد و به‌ويژه سفرهاي استاني او از سوي بسياري تبليغات انتخاباتي دانسته مي‌شود و اقشار زيادي از فرار احمدي‌نژاد براي پاسخگو نبودن نسبت به آنچه ايرادات در عملكردش است، گلايه‌مند هستند.

برخي معتقدند احمدي‌نژاد داراي پرونده‌هاي قضائي است و اين سوال را مطرح مي‌كنند او با توجه به چنين پرونده‌هايي كه ظاهرا عزمي براي پاسخگويي به آنها ندارد، چگونه در خود صلاحيت كانديداتوري براي ورود مجدد به پاستور را مي‌بيند؟ برخي هم اين سوال را دارند كه درصورت تاييد صلاحيت شدن احمدي‌نژاد براي حضور در انتخابات ۹۶، تكليف تخلفات او چه خواهد شد؟ همچنين اين ابهام وجود دارد كه با وجود تخلفات احمدي‌نژاد، او با چه معياري رجل سياسي شناخته خواهد شد. آيا پارامترها تغيير كرده است يا در تاييد صلاحيت احمدي‌نژاد توجه لازم نبوده است، چنانكه آیت‌ا... جنتي دبير شوراي نگهبان هم اعلام كرده بود«ما در مواردي اشتباه هم كرديم زيرا مواردي در انتخابات پيش مي‌آيد كه شوراي نگهبان آن را نديده و يا كشف نكرده است.»

بنابراين اگر منظور دبير شوراي نگهبان از اشتباه به تاييد صلاحيت احمدي‌نژاد هم باز مي‌گردد، اكنون نبايد در رسيدگي به تخلفات او اصرار به صبوري و گذر زمان داشت و از سويي براي كشور مناسب نيست كه او بار ديگر تاييد صلاحيت شود اما پرونده تخلفاتش مفتوح و بدون پاسخ مانده باشد. اگر به تخلفات احمدي‌نژاد رسيدگي نشود و او بار ديگر به عنوان رجل سياسي در انتخابات حضور پيدا كند، سبب بي اعتمادي مردم خواهد شد. بنابراين اگر اين علم وجود دارد تخلفات احمدي‌نژاد به درجه‌اي رسيده است كه منجر به محروميت از حقوق اجتماعي‌اش شده، بدون شك اين سوال مطرح مي‌شود كه چه زماني بايد به اين تخلفات رسيدگي شود.

از سويي ديگر برخي نهادها اعلام كرد‌ند كه احمدي‌نژاد در انتخابات آتي تاييد صلاحيت نمي‌شود كه در اين صورت بايد مراحل رسيدگي به تخلفات مطرح درباره او با سرعت بيشتري صورت گيرد تا مردم متوجه خطاهاي او شوند. نبايد فضا در انتخابات به سمت و سويي برود كه گمانه‌هاي نادرستي درباره مراحل مختلف آن در اذهان پديدار شود، بلكه بايد شفافيت اصل باشد كه همين امر موجب اعتماد حداكثري جامعه و حضور اكثريت حائزان شرايط راي دادن در پاي صندوق‌هاي راي مي‌شود كه بر اقتدار كشور خواهد افزود.

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
منبع خبر نامه نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top