تاریخ انتشار: 21شهريور1395|13:00

| کد خبر: 192164

فانی خبر داد:بودجه ۳۱ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش در سال95 /سرمایه‌گذاری‌ها در آموزش و پرورش باید معطوف به معلم باشد

وکیل ملت: وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه همه سرمایه‌گذاری‌ها در آموزش و پرورش باید معطوف به معلم باشد، گفت: آموزش و پرورش در نبود معلم تعطیل می‌شود.

 علی اصغر فانی با بیان اینکه امروز شاهد رونمایی از سند راهبردی دانشگاه فرهنگیان هستیم، اظهار کرد: در طول برنامه ششم توسعه، سند تحول بنیادین مبنای عمل است.

وی افزود : در سال ۹۳ نقشه راه اجرای سند را تدوین کردیم و امسال با برنامه‌ریزی همکاران، ۱۵۶ برنامه بر اساس سند تحول تدوین شده که در حال اجراست و در سال‌های آینده نیز برنامه‌های وزارتخانه در قالب سند شکل می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به زیرنظام‌های مدیریت، نیروی انسانی، منابع مالی، برنامه درسی، فضا و تجهیزات و پژوهش و ارزشیابی در سند اشاره کرد و گفت: این شش زیرنظام ارکان تعلیم و تربیت را تشکیل می‌دهند. به عنوان مثال هرچه فضای آموزشی بهتر باشد، نظام تعلیم و تربیت بهتر مدیریت می‌شود. اکنون دوسوم فضای آموزشی کشور استاندارد نیست و اگر بتوانیم یک سوم فضا را ایمن کنیم، گام موثری برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در این میان زیرنظام منابع انسانی مهم‌تر از سایرین است، گفت: به عنوان مثال ممکن است مدرسه‌ای کلاس درس نداشته باشد، اما معلم کلاس را در حیاط تشکیل دهد یا ممکن است کتابی در برخی مناطق دیرتر برسد، اما معلم تدریس را شروع کند. در مجموع هرکدام از این شش زیرنظام با نواقصی همراه باشد، اما آموزش و پرورش تعطیل نمی‌شود. این درحالیست که آموزش و پرورش در نبود معلم تعطیل می‌شود. بود و نبود تعلیم و تربیت به وجود معلم است.

فانی با اشاره به اینکه همه سرمایه‌گذاری‌ها در آموزش و پرورش باید معطوف به معلم باشد، عنوان کرد: شهیدان رجایی و باهنر نیز نسبت به تربیت معلم بسیار حساس بودند. انگیزه، توانمندی و مهارت‌های معلم را هرچه تقویت کنیم، ضرر نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه دو ماموریت اساسی تربیت معلم قبل از خدمت و بهسازی منابع انسانی موجود برای دانشگاه فرهنگیان متصور است، گفت: اطلاعات معلمان باید مرتب بروز شود. اما اگر دانشگاه فرهنگیان سند راهبردی نداشته باشد، تصمیمات موضعی و مقطعی مشکل ما را حل نمی‌کند. با تدوین سند راهبردی به دنبال آن هستیم که جهت‌گیری دانشگاه را تا سال ۱۴۰۴ سامان دهیم.

فانی افزود: تقویت دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. در سال ۹۵ بالغ بر ۳۱ هزار میلیارد تومان بودجه داریم، اگر در این وزارتخانه معلم که رکن آموزش است، بخوبی تربیت شود یک سرمایه‌گذاری انجام شده است، اما اگر آموزش بخوبی انجام نشود، این سرمایه و بودجه به هدر رفته است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روز گذشته مسئول گزینش وزارتخانه اعلام کرد که ورودی‌های امسال دانشگاه نسبت به سال گذشته از کیفیت بهتری برخوردارند و به این معناست که ورودی دانشگاه فرهنگیان قوی‌تر شده‌اند، گفت باید تلاش کرد خروجی مفیدتری در سال‌های آینده در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار دهیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 6

معلم
|
21شهريور ماه 1395
0
4
آقای وزیر-- همکاران محترم تازه حالی شده معلم هم در آموزش وپرورش نقشی دارد چون هم انتخابات 96در راه است هم استیضاح!!!!
محسن
|
21شهريور ماه 1395
0
5
آقای عزیز در بزرگترین وزارت خانه ی کشور که به نوعی سرنوشت همه ایرانیان با آن گره خورده این رقم بودجه در مقایسه با کل بودجه کشور مضحک وخنده دار به نظر می رسد .
علی
|
21شهريور ماه 1395
2
2
مانع ادامه تحصیل فرهنگیان شده است وبعد از ارزش معلم خرف می زند.
علی
|
21شهريور ماه 1395
0
1
جالبه
09111401247
|
21شهريور ماه 1395
0
1
اقای وزیر محترم مهر 94 بازنشسته شدم تاکنون ریالی پاداش دریافت نکردم شما فرمودید شهریور شهریور روبهاتمام است کی پاداش واریز میشود لطفا پیگیری نمایید درضمن پول صندوق ذخیره سهم دولت مانده لطفا رسیدگی فرمایید
وزززززززززززززززززززززززیر
|
25شهريور ماه 1395
0
0
فاااااااآااااآااااااااااالللللللاااااااااااااانی مآاااااااااااااااااااااااااااااااانی. باااااااااااااااااااااااااااااااااااانی.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top