اعلام زمان آزمون وکالت 95/ ثبت نام از۱۱ تا ۲۲ مهرماه و برگزاری جمعه ۵ آذر+شرایط ثبت نام

وکیل ملت: اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) آگهی پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری را منتشر کرد.

تاریخ انتشار: 21شهريور1395|16:24

اعلام زمان آزمون وکالت 95/ ثبت نام از۱۱ تا ۲۲ مهرماه و برگزاری جمعه ۵ آذر+شرایط ثبت نام
| کد خبر: 192171

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

کانون های وکلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران- اسکودا) متشکل از کانون وکلای دادگستری مرکز- آذربایجان شرقی – فارس و کهگیلویه و بویراحمد- اصفهان – آذربایجان غربی – مازندران– خراسان رضوی, شمالی و جنوبی – گیلان- قزوین- خوزستان – کرمانشاه وایلام- همدان – قم – کردستان – گلستان – اردبیل – مرکزی- بوشهر – زنجان – لرستان – کرمان- البرز- چهارمحال و بختیاری و یزد از طریق آزمون کتبی و طبق مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶به تعداد مورد نیاز به شرح ذیل و با توجه به موارد زیر کارآموز وکالت می پذیرند.

۱- تعداد پذیرش کارآموز وکالت به تفکیک هر کانون و کد کانون ها :

کد کانون

نام کانون

 

ظرفیت پذیرش

۱

مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان

 

جمعاً۶۰۰ نفر

۲

آذربایجان شرقی

 

۷۵نفر

۳

 

فارس و کهگیلویه و بویراحمد

 

جمعاً۱۳۰نفر

۴

اصفهان

 

۸۰نفر

 

۵

آذربایجان غربی

 

۵۰نفر

۶

مازندران

۶۰ نفر

 

۷

خراسان رضوی، شمالی و جنوبی

جمعاً ۱۰۵ نفر

۸

گیلان

۵۰ نفر

۹

قزوین

۴۸ نفر

۱۰

خوزستان

۶۵ نفر

۱۱

کرمانشاه و ایلام

جمعاً۴۰ نفر

۱۲

همدان

۱۵ نفر

۱۳

قم

۱۰ نفر

۱۴

کردستان

۲۰نفر

۱۵

گلستان

۲۵ نفر

۱۶

اردبیل

۱۵ نفر

۱۷

مرکزی (اراک )

۱۵ نفر

۱۸

بوشهر

۴۰ نفر

۱۹

زنجان

 

۲۸نفر

۲۰

لرستان

۳۵ نفر

۲۱

کرمان

۶۰نفر

۲۲

البرز

۸۰نفر

۲۳

چهارمحال و بختیاری

۱۴نفر

۲۴

یزد

۷۰نفر

(ظرفیت های اعلام شده با احتساب سهمیه ایثارگران می باشد و تغییر کد کانون پس از اولین ثبت نام به هیچ وجه ممکن نیست. بنابراین داوطلبان محترم باید با بررسی و مطالعه و دقت کامل اقدام به ثبت نام کنند در صورت ثبت نام مکرر، ثبت نام داوطلب کلا کأن لم یکن تلقی خواهد شد.)

۲- مواد امتحانی:

آزمون، کتبی، یک مرحله ای، به صورت تستی و ضرائب دروس آن به شرح ذیل می باشد:

 

ردیف

 

نام دروس

 

ضریب

 

۱

حقوق مدنی

 

 

۳

 

۲

 

آیین دادرسی مدنی

 

 

۳

۳

حقوق جزای عمومی و اختصاصی

 

 

 

۲

۴

آیین دادرسی کیفری

 

 

۲

۵

حقوق تجارت

 

 

۲

۶

اصول استنباط حقوق اسلامی

 

 

۱


۳ – شرایط شرکت در آزمون و اخذ پروانه کارآموزی وکالت:

۳-۱- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۳-۲- دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشکده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

تبصره ۱: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

تبصره ۲ : مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

تبصره ۳: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

۳-۳ – شرایط سنی: پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می شود که هنگام ثبت نام سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت‌نام سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

۳-۴- برای اشخاصی پروانه کارآموزی صادر می شود که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

۴ – مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

۴-۱- اسکن تصویر مدرک تحصیلی لیسانس، منطبق با بند ۲-۳ و تبصره های آن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره ۱: متقاضیان از اسکن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شرکت در آزمون می‌باشد بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه”فارغ التحصیل” یا ” دانش آموخته ” قید نشده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

تبصره ۲: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته اسکن مدرک کاردانی خود را در قسمت مربوطه ارسال نمایند.

۴-۲- اسکن تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره: دارندگان معافیت های تحصیلی ،مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه و به طور کلی افراد فاقد گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم ، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

۴-۳- هزینه ثبت نام مبلغ ۷۵۰/۰۰۰ (هفتصدو پنجاه هزار) ریال

تبصره: واریز هزینه ثبت نام از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و سیستم آنلاین ثبت‌نام اینترنتی در زمان تعیین شده و سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به بند ۱-۵ و۲-۵ این آگهی و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت.

۴-۴- اسکن عکس متقاضی:
داوطلبان محترم می‌بایست تصویر عکس خود را که در سال جاری گرفته شده باشد، در اندازه های ۴×۳ جهت اسکن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداکثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهیه نمایند و حجم فایل تهیه شده نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

• تذکر مهم: با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون‌های قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی‌نت ثبت نام میکنند رخ داده است، تاکید میگردد چنانچه ثبت‌نام خود را توسط کافی نت‌ها انجام می‌دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۴-۵- داوطلبانی که دارای معلولیت (نابینایی و کم بینایی) و ناتوانی جسمی – حرکتی از ناحیه دست می باشند (صرفاً جهت استفاده از منشی در جلسه آزمون) گواهی معلولیت و استفاده از منشی صادره از سازمان بهزیستی کشور را از قسمت مربوطه سیستم ثبت‌نام ارسال نمایند .لازم به ذکر است طبق قانون اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ هیچ گونه سهمیه فوق العاده‌ای برای پذیرش این داوطلبان در آزمون وکالت در نظر گرفته نشده است و با ارائه این گواهی از نظر پذیرش در آزمون اولویتی برای فرد ارائه کننده ایجاد نخواهد شد.

۴-۶- سهمیه رزمندگان و ایثارگران:

با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران می‌توانند بر اساس شرایط خود در بندهای “الف” تا “ت” ، متقاضی استفاده از سهمیه شوند.
گزینش داوطلبان واجد شرایط براساس این قانون صورت می‌گیرد:

الف- خانواده شاهد یعنی خانواده های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی از اعضای خانواده شان (پدر ، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقود الاثر یا اسیرشده باشد.

ب- جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر

پ – آزادگان با شش ماه سابقه اسارت

ت- رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه

تبصره ۱: داوطلبان استفاده کننده از سهمیه های بنیاد شهید، سازمان بسیج مستضعفین و جهاد کشاورزی، در صورت عدم تایید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه نمایند.

تبصره ۲: جانبازان ۲۵% به بالا، آزادگان با شش ماه سابقه اسارت، پدر و مادر و فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند.این قبیل داوطلبان بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی نسبت به علامتگذاری بند مربوطه اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت نام به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تایید سهمیه ارسال گردد و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.

تبصره ۳: رزمندگان (با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه) جزو سهمیه رزمندگان محسوب و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان می باشند.
رزمندگانی که از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱لغایت ۱۳۶۷/۶/۳۱ حداقل شش (۶) ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.

تبصره ۴: آن دسته از پرسنل کادر ثابت ، پیمانی ، و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۶/۳۱حداقل ۶ ماه پیوسته یا متناوب به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند با تایید بالاترین مقام هریک از نیروهای مسلح ( ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح ) می‌توانند از مزایای این قانون استفاده نمایند. این قبیل افراد می‌توانند ابتدا به واحدهای متبوع مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون مربوط را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تایید نهایی قرار گیرد. این قبیل داوطلبان لازم است ضمن علامتگذاری در بند مربوطه در تقاضانامه ثبت نامی نسبت به درج کد پیگیری ۱۲ رقمی در محل مربوط اقدام نمایند.

تبصره ۵: داوطلبان محترم به تعریف اسیر و آزاده در ماده ۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح آتی توجه نمایند:

اسیر: به کسی اطلاق می‌شود که در راه تکوین، شکوفایی، دفاع و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و کیان جمهوری اسلامی ایران، استقلال و تمامیت ارضی کشور، مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضد انقلاب و اشرار در داخل و یا خارج از کشور گرفتار آمده و هویت و وضعیت وی مورد تأیید مراجع صلاحیتدار قرار گیرد.

آزاده: به کسی اطلاق می‌شود که در راه تکوین، شکوفایی، دفاع و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و کیان جمهوری اسلامی ایران، استقلال و تمامیت ارضی کشور، مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضد انقلاب و اشرار در داخل و یا خارج از کشور اسیر شده و سپس آزاد شود. همچنین کلیه افرادی که از تاریخ ۱۳۴۲/۵/۲۸تا ۱۳۵۷/۱۱/۱۶ با الهام از مبارزات و مجاهدات امام خمینی (ره) به دلایل امنیتی، مذهبی یا اتفاقات سیاسی دیگر حداقل به مدت سه ماه در بازداشت یا حبس قطعی بوده‌اند.

لذا فرزندان، همسران، پدر و مادر آزادگان مشمول استفاده از سهمیه اُسرا در قسمت الف بند ۶-۴ نمی باشند.

تذکرات مهم:

۱ – مناطق عملیاتی بر اساس مصوبه شورای عالی دفاع تعیین می شود.

۲– فرزندان و همسران رزمندگان ( داوطلبانی که پدر، مادر آنان فقط دارای شرط مدت حضور در جبهه می باشند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌باشند.

۳– کد پیگیری ۱۲ رقمی ارگان استفاده کننده از سهمیه رزمندگان (حسب مورد سپاه پاسداران و یا نیروهای مسلح)، برای هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان می بایست برای این آزمون، کدپیگیری جدید از ارگان ذیربط دریافت دارند.

۴– داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج نمایند.

۵– طبق قسمت اخیر ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران «واجد شرایط بودن» داوطلبان، شرط استفاده از سهمیه است. بنابراین وضعیت داوطلبان محترم باید بر ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد و نصاب نمره قبولی نیز در مورد ایشان رعایت خواهد شد.

۶– به موجب ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد چهار گانه فوق هستند.

۷– بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد توسط سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود در نهایت، تأیید نهایی واجد شرایط بودن ایثارگران نسبت به پذیرفته شدگان این سهمیه با هیأت مدیره هر کانون است.

۸ – چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

۹– پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان توسط کانون محلی، اصل گواهی ایثارگری صادر شده از مرجع صالح می بایست به کانون مربوطه تحویل داده شود.

۴-۷- تهیه پرینت از اطلاعات ثبت‌نامی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است، الزامی است داوطلب باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.

۵ – نحوه ثبت نام و توزیع کارت شرکت در آزمون و تاریخ آزمون:

۵-۱– ثبت‌نام از متقاضیان منحصراً از طریق اینترنت و پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org از روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۲انجام خواهد شد.

۵-۲- متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت‌نام، از طریق کارت های اعتباری عضو شبکه شتاب، که رمز دوم آن فعال باشد، طبق دستور العمل اعلام شده در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، و در زمان اعلام شده در بند ۱-۵، نسبت به پرداخت هزینه ثبت‌نام اقدام کنند.

تبصره: در این خصوص متقاضیان می‌توانند از کارتهای اعتباری دیگران که رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده کنند.

۵-۳- توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان باید با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد پیگیری و شماره پرونده خود به سیستم، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران www.scoda.ir و روزنامه اطلاعات به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۵-۴- آزمون در مرکز کانونی که متقاضی در تقاضانامه ثبت‌نام انتخاب کرده است برگزار می‌شود. نشانی محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد.

۵-۵- تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ می‌باشد.

۶- تذکرات لازم:

۶-۱– متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت‌نام ازطریق اینترنت، نسبت به اسکن و آماده کردن مدارک با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند ۴ این آگهی اقدام نمایند.

۶-۲– مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، ۱۰ روز خواهد بود .

۶-۳– متقاضیان باید اصل مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذیرفته شدن به همراه سایر مدارکی که اعلام خواهد شد به کانون مربوطه ارائه نمایند.

۶-۴- داوطلبان فقط در صورتی که دارای شرایط مندرج در این آگهی باشند حق ثبت نام و شرکت در آزمون را خواهند داشت ضمن اینکه باید اطلاعات وارد شده در تقاضانامه ثبت‌نام را (خصوصاً از نظر تعیین کانون مربوط و کد آن) به دقت کنترل نمایند. هزینه ثبت نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.

۶-۵- متقاضیان باید در پایان ثبت‌نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه و درصورت قبولی آن را به کانون مربوطه تسلیم کنند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت‌نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیر واقعی باشد حتی درصورت قبولی از ثبت‌نام آنان جلوگیری و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۶-۶– صدور کارت شرکت در آزمون دلیل تایید هیچ یک از مدارک داوطلب از طرف کانونهای وکلا یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای کسی ایجاد نخواهد کرد.

۶-۷– صدور هرگونه اطلاعیه درخصوص آزمون فقط در پایگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) www.scoda.ir و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

۶-۸- با توجه به زمان پیش بینی شده برای آماده کردن مدارک ثبت‌نام تأکید می‌شود در روزهای آغازین پس از انتشار این آگهی نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طریق اینترنت برای متقاضیان از نظر زمانی مشکلی ایجاد نگردد.

۶-۹– تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود بنابراین داوطلبان محترم باید با در نظر گرفتن همه ویژگی ها و امکانات و محدودیتهای فردی و خانوادگی خود صرفاً در حوزه کانونی ثبت نام کنند که قصد کارآموزی و وکالت در محدوده آن را دارند.

۶-۱۰- محاسبه نمرات و تراز آن بر اساس استانداردهای علمی متداول انجام خواهد شد.

۶-۱۱- ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت عضو کانون های وکلا در آزمون ممنوع است و بر فرض شرکت و قبولی در آزمون، قبولی آنان کان لم یکن تلقی می شود.

تبصره: طبق تصمیم هیأت های مدیره محترم کانون های وکلای دادگستری مرکز، قزوین، زنجان و یزد کارآموزانی که در حوزه این کانون ها به کارآموزی اشتغال دارند می‌توانند در آزمون امسال منحصراً در حوزه کانون متبوع خود شرکت کنند.

۶-۱۲- داوطلبان محترم پیش از انتخاب کانون محل کارآموزی و اشتغال خود حتماً به آگهی اختصاصی کانون ها در سایت اختصاصی آن ها مراجعه کنند و از شرایط احتمالی پیش بینی شده در هر کانون آگاه شوند. زیرا با توجه به مستقل بودن کانون ها و ویژگی های اقلیمی و اجتماعی آنها شرایط اختصاصی اعلامی هر کانون برای داوطلبان ورود به آن لازم الاتباع است.

اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا)

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 45

فخرالسادات مهدیزاده هستم
|
22شهريور ماه 1395
0
1
ممنون اطلاع رسانی کامل بود کاشکی اسم نویسنده کتاب ها هم بود
جمال
|
22شهريور ماه 1395
8
7
واقعا ظرفیتهای اعلامی بسیار کم و نامعقول است و انحصارگرایی صنفی در این میزان سهمیه کاملا مشهود است چگونه در کشورمان حدود چهارصد هزار نفر دانشجو و فارغ التحصیل بی کار رشته حقوق داشته باشیم ولی ظرفیتها اینگونه باشد

پاسخ ها

hamid
7خرداد ماه 1396
باید دانشگاه ها پاسخگوی این سوال باشند نه نهاد دادگستری
کریمی
|
22شهريور ماه 1395
15
14
اکثر ما داوطلبان وکالت این سهمیه ظالمانه که به حاطر منافع صنفی است قبول نداریم حدود چارصد هزار نفر لیسانس و دانشجوی جقوق داریم و این میزان ظرفیت کاملا ناعادلانه است حتی هیات مدیره کانون اگر دوباره در این امتحان شرکت کنند احتمال اینکه دوباره بتوانند وکیل شوند بسیار بعید است
علی
|
22شهريور ماه 1395
0
10
وقتی مقام معظم رهبری متواضعانه می فرماید شرمندگی من از جوان بی کار کمتر از خود او نبست احتمالا اعلام این ظرفیت کم به خاطر منافع صنفی با منویات مقام معظم رهبری متناقض باشد چون وکالت شغلی ازاد است و احتیاج به سرمایه گداری بیت المال ندارد لذا این میزان کم ظرفیت به نوعی انحصارگرایی می باشد
کاوه
|
23شهريور ماه 1395
6
10
این سهمیه ها خیلی ظالمانه و ناعادلانه و بی انصاف به خاطر منافع گروهی در دادگستری و کانون وکلا که شاغلان هردو گروه در این زمینه ذینفعند تعیین شده است امور وکالت مردم عزیز ایران حتی با کفر احتمالی بعضی از وکلا انجام می شود اما با ظلم به هم رشته ایهای حقوق خوانده مسئولیت سنگین اخروی خواهد داشت
مريم درويش
|
24شهريور ماه 1395
7
8
سلام واقعا خسته كننده و مسخره شده ديگه اين ازمون وكالت.سه ساله پشت اين ازمون موندم بيكار و بي اعصصاب.اخه ده نفر قم سه نفرشم كه سهميه ميدن،يعني ٧ نفرقبولي واقعا مسخرست ازهرچي درس خوندنه ادمو بيزار ميكنيد
عبد سپاس
|
3مهر ماه 1395
0
14
سلام بابا حداقل اینایی که شاغلن دیگه نذارین ثبت نام کنه یا ما رو بفرستین جای اونا
شهبازی
|
21مهر ماه 1395
0
7
بهتر بود با توجه به تعطیلات محرم تو این هفته یک روز یا دو روز تمدید میکردن ثبت نام ازمون رو چون خیلی از کافی نت ها بسته بود و بخاطر مراسم بعضی ها فرصت نکردن هنوز ثبت نام کنن
مهران
|
21مهر ماه 1395
1
0
ممنون از اطلاع رسانی کاملی که انجام دادین
احمد مرادی نسب
|
22مهر ماه 1395
0
1
با سلام 4روز است مبلغ را پر داخت کردم هنوز نتونستم ثبت نام کنم هیچ شمارهای هم جواب نمی دنند
علی
|
22مهر ماه 1395
0
5
باسلام به خاطر تعطیلات چند روزه خواهشا یک هفته زمان ثبت نام تمدید شود .
مهدی
|
22مهر ماه 1395
3
2
تمدید مجدد ازمون
مینا
|
22مهر ماه 1395
4
3
سلام
امکان داره تاریخ ثبت نام تمدید شه؟
من مدرک موقت لیسانسم آماده نشده ولی کارنامه ای دارم که که کلمه فارغ‌التحصیل رو داره.و به تایید آموزش دانشگاه رسیده.میتونم ثبت نام کنم؟
مهدی
|
22مهر ماه 1395
1
3
پدرم جانباز40درصد و آزاده هستن که 8 سال اسیر بودن.یعنی سهمیه ندارم؟ اخه چراااااا

پاسخ ها

hamid
7خرداد ماه 1396
همین مقدار سهمیه غیرمرتبط به آزمون درحق دیگران ظلم است
حبیب
|
23مهر ماه 1395
0
5
اگه ممکنه وقت را تمدید کنید چراکه بخاطر تعطیلات خیلی ها نتونستند ثبت نام کنند
حسینی ازمشهد
|
23مهر ماه 1395
0
4
باسلام درصورت امکان مهلت ثب نام روتمدیدکنید
دهقانی از شیراز
|
26مهر ماه 1395
0
4
با سلام خواهش میکنم مهلت ثبت نام را تمدید کنید
محمدی از سبزوار
|
26مهر ماه 1395
1
1
باسلام خواهشمندم مهلت ثبت نام را تمدید کنید
ش . محمد
|
28مهر ماه 1395
0
1
با سلام:چرا این همه بی خبر ثبت نام آزمون وکالت تمام شد. اگه امکان داره یه چند روز دیگه تمدید کنید.ضمنا ظرفیت ها هم با توجه به حجم فارغ التحصیل رشته حقوق بسیار کم است. با تشکر
ش. م
|
28مهر ماه 1395
0
1
سلام علیکم:خواهشا زمان ثبت نام را تمدید کنید چون بد موقعی بود همه درگیر عزاداری و مسافرت بودن.با تشکر
یاس
|
2آبان ماه 1395
0
2
با سلام خواهش می کنم لطف کنید یکبار دیگه زمان رو تمدید کنید
یاس
|
2آبان ماه 1395
2
1
سلام .اگه امکان داره یکبار دیگه این مهلت رو برای شرکت در ازمون بهمون بدید.باتشکر
علی
|
9آبان ماه 1395
0
1
تورو خدااااااا تمدید کنید
راستی
|
15آبان ماه 1395
0
2
ورود داوطلبان عزیز رو به جمع صنف وکلای بیکار تبریک میگم
عدالت محکوم
|
16آبان ماه 1395
0
4
به نظر خودتون خیلی آدمای درست و عادلی هستین که رفتین و میز عدالت رو اشغال کردین؟ آخه این چه ظرفیتی که تعیین کردین بی انصافها،بهتون هشدار میدم اگه این روال پیش بره داوطلبان بیشتر اعتراض میکنند
سمیه
|
23آبان ماه 1395
0
3
سلام لطفا کارت ورود به جلسه امتحان وکالت رو اعلام کنید
میترا
|
25آبان ماه 1395
7
6
سلام
منم شاکی ام از اینک تعداد کم میگیرن
اینهمه درس بخونی خرج کنی تهش بیکار و بی عار ک چی
با چ امیدی درس بخونیم آخه
ب خدا حق الناسه من پل صراط نمیذارم راحت رد شید
شماها چیکار دارید ک تعداد کم میزارید این شغل شخصیه آموزشتونو بدید و پروانه بدید باقیش باخودمون ک ارباب رجوع یا همون موکل پیدا میکنیم یا ن
منه مستعد با ابن روال چرا باید حقه ام ضایع شه
این آزمونا ک میزارید نشونه ضعف کسی نیس اگ مردید آموزش بدید بعد تو همون دوسال کارآموزی آزمون بزارید اونوقت بسنجید ک چند مرده حلاجیم
هـــHeــه
مریم
|
30آبان ماه 1395
0
3
سلام بیکارای عزیز خودتونو نکشید اخرش هممون بیکاریم من کلا قطع امید کردم با این روال
سعید
|
1آذر ماه 1395
0
1
با سلام من هیچی ندارم بگم فقط میگم مسولین عزیز خدا ازتون راضی باشه خداوکیل مارو بدبخت کردین با این شیوه مدیریت صحیح وسالمتون...ایشالا خدا به داد این جوان های گرفتار برسه .شما فقط ی لحظه مارو جای بچه های خودتون بزارید.این عدالته از دوهزارو پانصد نفر وکالت 35 نفر پذیرش بشن.با تشکر.
هادی
|
2آذر ماه 1395
0
2
واقعا که هی زرت و زرت مدرک میدین بعدش مثله خرگیر میکنین توش گناه جوونا چیه بی لیاقتا شما نمیتونین مدیریت کنین چوبشا ما بخوریم
مجتبی
|
4آذر ماه 1395
1
0
سلام واقعاشمادیگه شورشو در اوردید
محمد
|
7آذر ماه 1395
0
0
براساس بند 5 ماده 41لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی تصریح شده است مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا الهیئت با گرایش فقه و حقوق از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا مدرک سطح ۲ حوزه و یا گذراندن واحدهای درسی مقطع کارشناسی به تایید دانشگاه محل تحصیل در مورد دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته در رشته و گرایشهای فوق .بنابراین یکی از موارد غیر قانونی ذکر شده در شرایط شرکت در آزمون و اخذ پروانه کارآموزی وکالت مربوط به تبصره 1تا3 بند 2-3-می باشد که برخلاف نص صریح وروشن قانون می باشد.
مریم
|
8آذر ماه 1395
0
1
سلام بچه ها ازمون چطور بود امیدوارم خوب داده باشین ولی خودم امیدی ندارم 6ماه بکوب خوندم اخرش هیچ
مریم
|
17آذر ماه 1395
0
0
2سال تمام وقتم رفت.جوانی رو هدر دادید.خدا بین ما جوانان و شما مسئولان قاضی روز قیامت باشد.حرفی نیست
مهدی
|
18آذر ماه 1395
1
1
با مدرک کارشناسی ارشد حقوق شرکت های تجاری. حممال شدم با تشکر از مسولین خیلی محترم
نیلوفر
|
18آذر ماه 1395
0
0
منابع امتحانی دقیقا کدوم کتابا هستن؟؟کدوم نویسنده ها؟؟؟؟چنتا کتاب؟؟؟؟؟؟
علی
|
20آذر ماه 1395
2
1
تازه کساییکه که در کانون وکلا آشنایی داشته باشن درس نخونده اسمشون به عنوان قبولی رد میشه
محمود
|
22آذر ماه 1395
0
0
ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش
سجاد
|
22آذر ماه 1395
0
0
کسی میدونه اگه سربازی ابان ماه تموم شه میشه شرکت کرد یا نه؟؟؟
احسان پورنظری
|
26آذر ماه 1395
0
1
4149036903017991
مریم
|
30آذر ماه 1395
1
0
هر کی قبول شد لطفا اعلام کنه
حجت اله
|
10دي ماه 1395
0
1
باسلام.من لیسانس تربیت بدنی دارم میخواستم ارشد حقوق بخونم وقتی فهمیدم که بایدحتماکارشناسی حقوق میداشتم تابتونم توازمون وکالت ثبت نام کنم خیلی ناراحت شدم.کاش یه تدارکی برا این مشکل می اندیشیدید.باتشکر
روح اله
|
26دي ماه 1395
0
3
سلام..برای آزمون وکالت معدل لیسانس سرط هستش..یعنی اگه معدلت زیر14 هم باشه میشه امتحان داد یا نه
..

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top