تاریخ انتشار: 21شهريور1395|23:38

| کد خبر: 192232

توصیه معاون آموزش و پرورش به مشارکت فعال سیاسی معلمان

وکیل ملت: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خواستار مشارکت سیاسی فعال معلمان و دفاع از عملکرد و دستاوردهای دولت در شش ماهه پایانی فعالیت دولت تدبیر و امید شد.

حمیدرضا کفاش در همایش توجیهی برنامه پروژه ملی مهر توصیه‌هایی به تیم‌های اعزامی پروژه مهر به استان‌ها داشت و گفت: پرچم و سرود جمهوری اسلامی ایران نشانه استقلال، هویت و عزت ماست و بخصوص در مناطق مرزی و دوردست و طوایف مختلف بسیار مهم است، حتما توصیه کنید در روز بازگشایی مدارس سرود برگزار شود و پرچم به اهتزاز در بیاید.


وی افزود : در اهتزاز بودن پرچم جمهوری اسلامی در مناطق مرزی نشان دهنده هویت ملی و دینی ماست زیرا در برخی مناطق دوردست، مدارس تنها نهاد حاکمیتی هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شش ماهه پایانی دوره اول تدبیر و امید قرار داریم و شما به عنوان نمایندگان دولت به استان ها اعزام می شوید اظهار کرد: متاسفانه شبهه عدم دخالت در مسائل سیاسی بد تفهیم شده است. ما نماینده دولت هستیم و باید از عملکرد دولت به خوبی دفاع کنیم و در برابر تلاشهای دولت عکس‌العمل نشان دهیم.

کفاش تاکید کرد : آنچه باید مورد توجه و مراقبت قرار بگیرد، کشاندن مسائل شبه سیاسی به جریانات دانش آموزی و ورود بدون شناخت آنها به مقولات سیاسی است و در تربیت سیاسی دانش آموزان همین آگاهی دهی را دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: اما از معلمان که از بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند انتظار می‌رود مشارکت فعال سیاسی داشته باشند و به نظر می رسد باید در تریبون‌های رسمی تر برای دفاع از دستاوردهای دولت اقدام کنیم.

کفاش با بیان اینکه برخی ممکن است سخنان بی‌منطقی را مطرح کرده و به سیاسی کاری اشاره کنند که نباید به آن توجه کرد گفت: حداقل از دستاوردهای فرهنگی دولت در ابعاد مختلف صحبت کنیم و گزارش بدهیم و دفاع کنیم. در این مدت باقی مانده شاخصهای فرهنگی و تربیتی را استخراج و در بازدیدها از مدارس به ابزار یک دفاع منطقی و درست مجهز باشید.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: نکته دیگر درباره ارزیابی جامع است و آنچه از ارزیابان می‌خواهیم گزارش درباره همه بخش های آموزش و پرورش است تا بتوانیم نقایص کار را در بخش های مختلف احصاء و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top