تاریخ انتشار: 22شهريور1395|12:13

| کد خبر: 192285

دغدغه شیخ نور، ممانعت از بازگشت احمدی نژاد/ چرا ناطق نوری از گزینه ای غیر از روحانی سخن می گوید؟

وکیل ملت: اما چرا ناطق این بازی را به راه انداخت؟سوال اینجاست که بدون شک ناطق سعی می کند تا با بازی های سیاسی که در طول ادوار مختلف قبل از انقلاب و بعد از آن آموخته است، به گونه ای رفتار کند تا دیگر به روزگار سخت احمدی نژاد بازنگردیم. دورانی که هیچ کدام از مسئولان کشور از گزند آن در امان نبودند.

انقلاب ایران با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی که داشت توانست چهره های کارآمد و مدبری را برای آینده خود تربیت و در ادامه از آنها به عنوان سران کشور استفاده کند. جوانان و میانسالانی که آشنایی چندانی با مدیریت های کلان نداشتند با توجه به اعتماد به نفسی که امام خمینی(ره) به آنها داده بود، به راحتی در جایگاه هایی قرار گرفتند که مدیران چندین ساله رژیم طاغوت برای اداره آن دچار مشکل بودند. اما با توجه به روحیه انقلابی و انرژی که در اوایل نهضت بر افراد حاکم بود، بدون هیچ واهمه ای در بالاترین سطوح کشور مشغول خدمت می شدند.

ناگفته نماند، برخی از این افراد شاید در دوران نهضت و مبارزه تلاشی نکردند ولی به جایگاه رسیدند اما بسیاری از این چهره ها با خون دل خوردن و شکنجه برای این نظام و کشور، انقلاب را به سر اجام رساندند.

ناطق انقلابی

یکی از این افراد که عمر خود را برای ابقای نظام اسلامی هزینه می کرد، علی اکبرناطق نوری است. روحانی که از همان ابتدای نهضت و انقلاب در کنار آزادی خواهان ایستاد و بعد از انقلاب نیز مسئولیت های مهمی را در نظام برعهده گرفت.

ناطق در روزهایی که فشارهایی ناشی از رویکار آمدن دولت احمدی نژاد بسیار وی را اذیت می کرد، تنها با حضور و سخنرانی های روشنگرانه در برابر این فعالیت ها ایستاد و نه افشاگری کرد و نه از کوره در رفت.

تاثیر نامرئی

شیخ نور در دوران انتخابات سال 92 نیز به فعالیت های خود بدون حاشیه سازی و سروصدا ادامه داد تا اینکه به هدف خود رسید.

بعد از انتخابات سال 92 یعنی در کارزار 7 اسفند 94، زمانی که بسیاری وی را برای حضور مجدد در عرصه عملیاتی سیاست تشویق می کردند، تنها به ایراد توصیه و نصحیت پرداخت و ریش سفیدی را به بازی در میدان ترجیح داد. ناطق به خوبی می داند این که در گوشه ای بازی سیاست تنها نظاره گر باشی و مهره های تازه نفس را برای بازی بهتر بچینی، نتیجه دلنشین تری به دست می آوری.

بازی راهبردی

این روزها نیز ناطق ساکت نیست. شیخ نور با اظهاراتی که از گوشه و کنار عالم سیاست به گوش می رسد، حشیه ساز می شود و نشان می دهد که یک روحانی حقیقی همواره به روز حرکت کرده و در تاریخ در جا نمی زند.

وی بر مبنای اخباری که منتشر شده خطاب به برخی اعلام کرده است که غیر از روحانی به فکر گزینه های دیگری نیز باشید. اقدامی که شاید بر مبنای خالی بازی ناطق باشد که فکر جریان مقابل را منحرف کند یا اینکه بر مبنای استراتژی برای حضور چندجانبه باشد.

به طور حتم در بازی های سیاسی و زمانی که جناح مقابل با فکر جبران باخت به میدان می آید، ناطق نوری اقدام به تعویض بازیکن نخواهد کرد و همانند یار قدیمی خود یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی به حمایت های خود از روحانی ادامه خواهد داد تا رقیبان حتی فکر دودستگی و سوءاستفاده از آن را نیز به سرش نزند.

از سوی دیگر بارها اشاره شده است که ناطق نوری گزینه ای مناسب تر از روحانی در این روزها ندارد چرا که هیچ فردی حتی از نزدیکان وی، خدمتی که رییس جمهور اعتدالگرا به شیخ نور کرد، نخواهد داشت. اینکه دو تن از اقوام ناطق را در پست های اصلی کابینه قرار گرفتند، موهبتی است که این دولت به وی داشت و به طور حتم اگر دولت های اصولگرا یا اصلاح طلب دیگری بر سر کار می آمدند، تا این حد با ناطق همراه نبودند.

 

 

جلوی گیری از بازگشت به دوران احمدی نژاد

اما چرا ناطق این بازی را به راه انداخت؟ سوال اینجاست که بدون شک ناطق سعی می کند تا با بازی های سیاسی که در طول ادوار مختلف قبل از انقلاب و بعد از آن آموخته است، به گونه ای رفتار کند تا دیگر به روزگار احمدی نژاد بازنگردیم. دورانی که برای کشور مشکلات متعددی ایجاد شده بود.

شیخ نور و مصلحت نظام

ناطق نه مصباح است و نه رییس دولت اصلاحات، شیخ نور، شیخ نور است؛ فردی که این سال ها بدون چپ و راست زدن در مسیر مستقیم سعی کرد حرکت کند و مصلحت نظامی که برایش زحمت کشده است را به منافع کوتاه مدت ترجیح می دهد، چرا که به وضوح شاهد بود بزرگانی که بدون حفظ تعادل وارد بازی شدند، چگونه به راحتی از دور خارج شده و امروز اثری از آثار آنها در بازی های سیاسی نیست.

دسته بندی اخبار داغ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top