تاریخ انتشار: 23شهريور1395|00:39

| کد خبر: 192431

پاسخ مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان به اظهارات «محمود صادقی»

وکیل ملت: در پی انتشار گزارشی با عنوان «تخلف هشت‌هزارمیلیاردی صندوق فرهنگیان در دولت قبل» به تاریخ ١٤ شهریور ماه در روزنامه «شرق»، مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره سابق مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به اظهارات «محمود صادقی» نماینده تهران در مجلس جوابیه‌ای به «شرق» ارسال کرد. متن این جوابیه به شرح زیر است:

«از آنجا که گفت‌وگوی مورخ ١٣ شهریورماه ١٣٩٥ جناب آقای دکتر محمود صادقی نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با خبرگزاری ایلنا که در پایگاه‌های مختلف خبری و اطلاع‌رسانی منتشر گردیده مشتمل بر مطالب خلاف واقع و نادرست می‌باشد موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌گردد:
١. تخلف ٨,٠٠٠ میلیارد تومانی که خبرگزاری مذکور تحت عنوان «اختلاس ٨.٠٠٠ میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان مربوط به دولت گذشته» به آن پرداخته، به استناد گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ٣١ شهریورماه ١٣٩٢ خلاف واقع و بی‌اساس می‌باشد. شایان توجه است صورت‌های مالی و عملکرد سال مالی مزبور در جلسه مورخ ٢٨ دی ماه ١٣٩٢ هیأت امنا به ریاست آقای دکتر علی‌اصغر فانی وزیر محترم آموزش‌وپرورش به تصویب و مراتب نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است.
٢. مبلغ ٤,٠٠٠ میلیارد تومان از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان معدوم‌الوصول اعلام گردیده است، با عنایت به اینکه در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده صندوق چنین دارایی وجود ندارد، به نظر می‌رسد منظور ایشان بانک سرمایه باشد.
لازم به ذکر است مجموعه شرکت‌های تابعه صندوق کمتر از ٤٥ درصد سهام بانک سرمایه را دارا می‌باشند و سهام بانک تنها شش‌ درصد از پرتفوی سرمایه‌گذاری صندوق را دربر می‌گیرد.
با یک بررسی اجمالی و به استناد گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک سرمایه برای دوره میانی منتهی به ٣١ شهریورماه ١٣٩٢ که در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار (کدال) بارگذاری گردیده کل مطالبات سررسید گذشته، معوق و مشکوک‌الوصول بانک بالغ بر ١,٤٥٠ میلیارد تومان بوده است. با عنایت به اینکه بانک شخصیت حقوقی مستقلی دارد، ضروری است مدیران وقت بانک در این خصوص و سایر موارد پاسخگو باشند.
٣. رکورد سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان به استناد صورت‌های مالی حسابرسی‌شده از ابتدای تأسیس تاکنون مربوط به سال مالی منتهی به ٣١ شهریورماه ١٣٩٢ (از ٠١/٠٧/١٣٩١ تا ٣١/٠٦/١٣٩٢) به مبلغ ١,١٥٠ میلیارد تومان می‌باشد، بالاترین نرخ بازدهی صندوق ذخیره فرهنگیان از ابتدای تأسیس تاکنون نیز در همین سال مالی محقق گردیده است.
شایان ذکر است در مهرماه سال ١٣٩٢ و در هنگام تغییر مدیریت، صندوق و شرکت‌های تابعه در بهترین وضعیت سودآوری بوده و پرتفوی بورسی شرکت‌های تابعه ١,٥٠٠ میلیارد تومان ارزش‌افزوده داشته است.
ضمن ارج‌نهادن به حساسیت نمایندگان محترم مجلس درخصوص پاسداشت حقوق اعضای محترم صندوق ذخیره فرهنگیان بجاست اطلاعات و گزارشات مستند مبنای اظهارنظر قرار گیرد. شایسته است در ارزیابی و تحلیل عملکرد بنگاه‌های اقتصادی از هرگونه رویکرد سیاسی و جناحی پرهیز نموده و ارزیابی‌ها براساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و سایر اطلاعات مستند براساس معیارهای علمی و استانداردهای حرفه‌ای صورت پذیرد.
در پایان از هرگونه رسیدگی توسط مراجع ذی‌صلاح که منجر به شفاف‌سازی و استیفای حقوق فرهنگیان معزز عضو صندوق گردد، استقبال می‌نماید».

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top