تاریخ انتشار: 23شهريور1395|09:00

| کد خبر: 192502

حذف شريعتمداري از حلقه خودي‌ها!

وکیل ملت: روز شنبه بود كه خبرگزاري تسنيم متن سخنراني حسين شريعتمداري مديركيهان در ديدار جمعي از اعضاي تحكيم وحدت را منتشر كرد كه در بخشي از آن آمده بود: «اگر احمدي‌نژاد را با حق بسنجيم نمره بسيار پايين مي‌گيرد.

شريعتمداري ضمن تاييد صحبت‌هاي محمد جواد لاريجاني گفت: احمدي‌نژاد هم دنبال رابطه با آمريكا بود. ما به احمدي‌نژاد گفتيم كه مي‌دانيد چرا آمريكا تحويلت نگرفت؟ چون مي‌دانند كه تصميم درباره رابطه با آمريكا با تو نيست. احمدي‌نژاد در جريان ۱۱ روز خانه نشيني مقابل آقا ايستاد. اين را مي‌توانيد از آقاي آقا تهراني و زاكاني كه به ديدار احمدي‌نژاد رفتند بپرسيد. در موضوع مشايي نيز آقا به او نامه دادند تا او را بركنار كند اما تمكين نكرد و كار را به جايي رساند كه حضرت آقا مجبور به علني كردن نامه شدند. وي افزود: هيچ كس دسترسي به نامه‌هاي سري آقا ندارد. انتشار نامه توسط ابوترابي فرد با هماهنگي رهبري انجام شد. واكنش احمدي‌نژاد اين بود كه ۱۸ پست به مشايي داد و او را از معاون اول قوي‌تر قرار داد. احمدي‌نژاد دو ميدان راي دارد يكي حزب اللهي‌ها و ديگري اقشار مستضعف. حزب اللهي‌ها بعد از اينكه ببينند او مقابل آقا ايستاده به او راي نمي‌دهند. البته به نظرم بعيد است شوراي نگهبان او را تاييد صلاحيت كند چون در جريان اين موضوعات است. مدير مسئول كيهان احمدي‌نژاد و روحاني را هر دو بسيار خطرناك دانست و گفت: ما به وظيفه عمل مي‌كنيم و نيازي نيست بين دو گزينه پر خطر انتخاب كنيم. »

واكنش‌های منفي به شريعتمداري

ساعتي از انتشار اين خبر در خبرگزاري اصولگرا نگذشته بود كه واكنش ها نسبت به آن آغاز شد. واكنش هايي كه نمي‌توان نشاني از تاييد در آن يافت و تنها در نقد شريعتمداري منتشر شد. نكته قابل توجه اين بود كه دلواپساني كه تا روز جمعه آنچه در كيهان منتشر مي‌شد را نقشه راه سياسي خود مي‌دانستند به نحوي با آنچه به عنوان اظهارات شريعتمداري منتشر شد، مواجه شدند كه گويي اين اظهارات از سوي رقيب سياسي آنها بيان شده و بدون ذره‌اي تامل محكوم كردن آن را تكليف فوري خود دانستند. به عنوان نمونه كانال حاميان احمدي‌نژاد با انتشار تصويري از دست دادن شريعتمداري با دكتر حسن روحاني نوشتند:«جناب شريعتمداري يادتان هست امام امت به خاطر ايجاد ناامني در جامعه و تحريك مردم چه تذكر شديدي به شما داد؟» برخي هم در زير اين تصوير نوشته بودند:«پس از صحبت‌هاي شريعتمداري در جمع اعضاي دفتر تحكيم وحدت، محمود احمدي‌نژاد او را تهديد به بگم بگم كرد!» كانال ديگر منتسب به احمدي‌نژادي‌ها اينگونه به آنچه به نام اظهارات شريعتمداري منتشر شده است واكنش نشان داد: «همان روزنامه كه ادعاي رويه انقلاب دارد (كيهان)، روز قبل از سفر به نيويورك نوشت كه فلاني مي‌خواهد سازش كند با آمريكا، من مي‌خواهم سازش كنم؟ شما در تهران جرات نداريد اين گونه عليه آمريكا صحبت كنيد، هيچ كدامتان جرات نداريد، اگر داشتيد در اين ۳۰ سال مي‌زديد. يك دهم را مي‌زديد. نزديد، پايتان را كه از ايران بيرون مي‌گذاريد همه محافظه كار مي‌شويد. كدامتان جرات داريد در سازمان ملل اينگونه عليه آمريكا صحبت كنيد؟ ما مي‌خواهيم سازش كنيم؟ براي چه بايد سازش كنيم؟ آنهايي كه به دنبال مال و منال و سهميه و قاچاق و بورس و. . . هستند به دنبال سازش با آمريكا هستند نه ما. » عبدالرضا داوري هم تاكيد دارد كه «اين اقدام شريعتمداري كه مسئوليت مذاكره با آمريكا را متوجه رهبر انقلاب مي‌كند نه تنها بار اول نيست بلكه سبقه تاريخي نيز دارد و حسين شريعتمداري به صورت كاملا آگاهانه مسئوليت مذاكره با آمريكا و برجام را متوجه رهبر انقلاب مي‌داند.» در نهايت واكنش‌های منفي مدعيان اصولگرايي به اظهارات منتسب به شريعتمداري تا به امروز ادامه دارد.

شريعتمداري كامل تكذيب نكرد!

در ميان اين واكنش‌ها بود كه شريعتمداري به تسنيم گفت: «آنچه به‌نقل از بنده در ديدار با يك تشكل دانشجويي منتشر شده، دقيق نيست. بنده در ديدار دانشجويي تحليلي از انتخابات رياست‌جمهوري ارائه كردم، اما گزارشي از اين جلسه منتشر شده كه بخشي از آن دقيق نيست. دانشجويي از بنده درباره صلاحيت آقاي روحاني و احمدي‌نژاد سوال كرد كه بنده گفتم اين موارد به‌عهده شوراي نگهبان است و هيچ اظهارنظري درباره هيچ كدام از كانديدا‌هاي احتمالي نكردم.» مشخص است كه شريعتمداري تنها بر يك بخش اظهارات خود ايراد وارد مي‌دانست و ساير اظهارات خود را فاقد ايراد دانست. حاميان جليلي در كانال خود نوشتند: «دفتر تحكيم وحدت سخناني را از حسين شريعتمداري در سايت خود گذاشت كه بازتاب جالبي از سوي برخي به ظاهر انقلابيون نداشت؛ افرادي كه به ظاهر در مقام دفاع از احمدي‌نژاد برآمده بودند ولي درنهايت تكذيبيه حاج حسين اين سناريو آنان را برهم زد. بايد از اين دوستان به ظاهر حامي احمدي‌نژاد پرسيد: چرا بر شايعات بي اساس دامن زده و سعي در ريزش آرا همانند سال ۹۲ دارند. قطعا اين امر چند دليل عمده داشت: اول اينكه افرادي ناآگاهانه در زمين دشمن بازي كردند. دوم: افرادي مغرضانه براي تخريب حاج حسين از هيچ تهمتي دريغ نكردند و سوم: برخي مواضع نسنجيده حاج حسين كه پس از تذكر رهبري آنها را اصلاح نمودند و اكنون حاميان تفكرات انحرافي (نه جريان انحرافي) به سبب تلافي اين هجمه‌ها را تشديد نمودند» نكته جالب اينجاست كه سايت‌های حامي احمدي نژاد روز يكشنبه به صورت گسترده به انتشار مطالبي در تاييد احمدي‌نژاد پرداختند تا نشان دهند آنچه درباره احمدي‌نژاد منتسب به شريعتمداري شده است، صحت ندارد. اما چرا احمدي‌نژادي‌ها در صف نخست حمله به شريعتمداري هستند؟

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
منبع خبر روز نو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top