تاریخ انتشار: 23شهريور1395|22:17

| کد خبر: 192603

پرسپوليسي ها به گذشته بر نگردند

محمد آقایی فرد

وکیل ملت: انتخاب عليرضا فغاني به عنوان داور دربي واكنش هاي گوناگون را در پي داشته است، به وي‍ژه آنكه پرسپوليسي ها هم فصل گذشته و پس از شكست اين تيم در برابر ذوب آهن معتقد بودند كه فغاني اشتباهات بزرگي را در آن بازي داشته است. با خداداد افشاريان كارشناس داوري كشورمان تماس گرفتيم تا واكنش او را به اين انتخاب بدانيم.

فكر مي كنيد فغاني بتواند از پس اين بازي بر بيايد؟

به نظر من باتوجه به موقعيت دو تيم در جدول رده بندي،‌اين دربي يكي از سخت ترين بازي هاي سال هاي اخير از نظر داوري است و استرس بيشتري در بازي حكم فرماست. اين بازي يك مقدار سخت است ولي به نظر من بهترين گزينه در اين موقع سال و با توجه به قضاوت تيم فغاني در فينال المپيك، او بهترين گزينه براي دربي بود.

 

پس دربي از نظر داوري قطعا مشكلي نخواهد داشت.

قضاوت مثل هنداونه در بسته است،‌ نمي شود از قبل براي آن نسخه پيچيد. نمي شود بگوييم او نمي تواند يا حرف هايي از اين دست،‌ اگر به داور بازي توهين كنيم قطعا اين موضوع تف سربالاست. فغاني حساسيت اين ديدار را مي داند و قطعا آماده بازي است.

 

محسن تركي در ابتداي فصل اعلام كرد كه ديگر دربي را قضاوت نمي كند، اين موضوع روي حذف نام او از گزينه هاي قضاوت تاثيرگذار بود؟

به هر حال بايد به تصميم تركي احترام گذاشت ضمن اينكه او قضاوت هاي زيادي را در هفته هاي اخير داشته و خسته است. تركي خودش مي داند كجاي كار است و از اين حضور نداشتن در ليست ناراحت نمي شود. معتقدم با اين اقدام جا براي ساير داوران خالي شد.

 

پرسپوليسي ها فصل قبل حسابي از دست فغاني شاكي بودند، اين موضوع روي او تاثيري ندارد؟

من نمي خواهم جذابيت بازي روز جمعه را با بازگشت به گذشته كم كنم يا از بين ببرم. همه مي دانند كه بهترين داور ايران، آسيا و يا حتي جهان در حال حاضر فغاني است، داوري كه از پس فينال المپيك برآمده قطعا مي تواند از پس دربي هم بر بيايد.

 

نتيجه را پيش بيني كنيد.

خيلي سخت است، دوست ندارم اين كار را انجام بدهم چون ممكن است باعث ناراحتي شوم، فكر مي كنم امتيازات تقسيم مي شود.

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top