تاریخ انتشار: 23شهريور1395|23:45

| کد خبر: 192619

تغییر و تحولات صورت‌گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان سیاسی است، نه تخصصی

وکیل ملت: نماینده مردم سبزوار در مجلس اگرچه معتقد است تغییر و تحولات فعلی هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، نشان از پذیرش ایرادات وارده به این صندوق از سوی متولیان امر را دارد، اما می‌گوید: در این تغییر و تحولات، فضای سیاسی خاصی دیده می‌شود.

 وزیر آموزش و پرورش طی دو جلسه، نشستی را با اعضای هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار کرد که در آن جلسه، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص نمایندگان و تغییر در هیأت امنای این صندوق جزو دستور کار بود.

اگرچه تغییر و تحولات ایجاد شده را می توان مثبت تلقی کرد، زیرا نشان‌دهنده آن است که آنچه ما به عنوان طراح تحقیق و تفحص از این صندوق و شرکت های وابسته به آن مطرح کردیم، از سوی متولیان پذیرفته شده؛  اما گله‌مندی ما از آقای فانی و همکارانشان آن است که چند بار به آنها اعلام کردیم که درحال حاضر این تغییرات به صلاح صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های وابسته نیست، اما متاسفانه وی با بی توجهی اقدام به این تغییر و تحولات کرده اند.

اکنون انتخاب هیات مدیره جدید تخصصی نیست و در این زمینه توجهی به سوال استیضاح کنندگان نشده است و به نظر می رسد در این تغییر و تحولات، فضای سیاسی خاصی حاکم شده است.

 ای کاش وزیر آموزش و پرورش به جای آنکه به صورت فوری و تنها در دو جلسه این تغییر و تحولات را انجام می دادند، از جامعه فرهنگیان عذرخواهی کرده و جهت احترام به این فضاها استعفا می دادند.

از سویی دیگر باید نسبت به رئیس هیات مدیره ماشین سازی اراک که در دو سال اخیر منصوب شده و داماد آقای فانی نیز می باشد، تجدیدنظری صورت می گرفت، زیرا صندوق ذخیره فرهنگیان این شرکت را خرید و اکنون در حال ورشکستگی قرار دارد، در حالی که حداقل آقای فانی می توانست رئیس این هیات مدیره را عزل کرده و با این اقدام پاسخ روشنی به جامعه فرهنگیان می دادند.

با این تغییر و تحولات نه تنها اتفاق خاصی در صندوق ذخیره فرهنگیان رخ نخواهد داد بلکه سوءاستفاده های مالی در این صندوق تایید خواهد شد حال امید است وزیر آموزش و پرورش با برگزاری نشست دیگری، تمامی مصوبات جلسه قبل خود را رد کند تا با شروع به کار مجلس، جلسه هم اندیشی برگزار شود و بتوانیم به نتایج مطلوبی دست یابیم.
 

دسته بندی خبر روز , اخبار ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top