تاریخ انتشار: 23شهريور1395|23:56

| کد خبر: 192620
نمایندگان مجلس مطرح کردند:

فرهنگیان، حلقه مفقوده در ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان/ سایه ابهام بر عملکرد صندوق

وکیل ملت: جمعی از نمایندگان مجلس نظرات خود درباره صندوق ذخیره فرهنگیان بدین شرح عنوان کردند:

زاهدی: تشخیص صحت و سقم گزارش‌های رسیده مبنی بر تخلف در "صندوق ذخیر فرهنگیان" منوط به انجام تحقیق و تفحص است؛ لذا این گزارشات در کمیسیون با حضور مسئولان مربوط در حال بررسی است.
 اگر اعضای کمیسیون و در ادامه نمایندگان در صحن مجلس به انجام این تحقیق و تفحص رأی دهند و تصویب شود، آنگاه می‌توان تحقیق و تفحص را به مرحله اجرا رساند.

دهمرده: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام قابل دفاعی است زیرا چنانچه تخلفی صورت نگرفته باشد می‌تواند شائبه بروز تخلفات را برطرف کند و در مقابل اگر تخلفی رخ داده باشد می توان فرهنگیان را به حق و حقوق‌شان رساند چراکه آن‌ها انتظار برقراری عدالت را از  مجلس و قوه قضایه دارند.

میرزاده با اشاره به اینکه فرهنگیان نسبت به عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان رضایت ندارند، ادامه داد: نمایندگان خواهان تحقیق و تفحص نسبت به عملکرد زیرمجموعه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان نیز نقد دارند.

مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس دهم : از سویی دیگر اگرچه اسناد برخی سوءاستفاده های مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان نزد من و آقای زاهدی محفوظ است اما هنوز برای رد آنها هیچگونه سندی از سوی آقای غندالی و زیر مجموعه آنها ارایه نشده است.


 در صندوق ذخیره فرهنگیان، بانک سرمایه و شرکت های وابسته به آن حدود 8 هزارمیلیارد تومان سوء استفاده مالی یا فساد مالی شده است که در این زمینه کمیته تحقیق و تفحص تشکیل شده تا اقدامی برای پیدا شدن این پول ها و برگرداندن آنها صورت گیرد.

☑️عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به موضوعات مطرح شده و عدم ارائه گزارش‌های شفاف، حالت بی اعتمادی نسبت به عملکرد این صندوق به جامعه فرهنگیان دست داده است.
به هیچ عنوان اجازه پایمال شدن حقوق فرهنگیان را نخواهیم داد و نمایندگان به صورت جدی موضوع تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهند کرد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

معلم
|
24شهريور ماه 1395
0
1
از دولت اعتدال انتظار عملکرد بهتری در حوزه آموزش وپرورش میرفت که متاسفانه تبدیل به یاس و ناامیدی شد ،با وجود ضعف در وزارت ،هر گونه تغییر مثبت ممکن نیست.
یک معلم
|
25شهريور ماه 1395
0
0
بر فرض اختلاس نمیشد به من معلم چیزی می رسید؟ نه وام درست و حسابی نه وام خودروی مناسب نه مرکز تفریحی مناسب

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top