چگونه با هشدارهای مسافرتی برخورد کنیم؟

وکیل ملت: صحبت کردن با مشاوران برای مسافرت به منظور آشنا شدن با شهرها و کشورها می باشد. ممکن است کشوری در حال حاضر مانند کشورهای توسعه یافته دارای شرایط مساعدی برای سفر نباشد. پس مشاوران در رابطه با تصمیم گیری شما در مورد مقصد سهم به سزایی دارند.

تاریخ انتشار: 24شهريور1395|14:26

 چگونه با هشدارهای مسافرتی برخورد کنیم؟
| کد خبر: 192741

درباره هشدارهای مسافرتی
دولت همیشه هشدارهای لازم را به شهروندان در مورد شهر یا منطقه ای خاص می دهد. یعنی اجازه می دهد که شهروندانش در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشند.
مشاورین سفر شرایط مختلف از جمله تروریسم، بلایای طبیعی، نا آرامی های سیاسی، جنگ، فوریت های بهداشتی و شیوع جرم و جنایت  را مورد بررسی قرار می دهند و اطلاعاتی را منتشر می کنند. همچنین اگر سفارتی در کشوری شهروندانش را تحت پوشش قرار ندهد یا توسط مردم محلی تهدید شود، مشاورین هشدارهای لازم را به شما می دهند.
 

در بسیاری از دولت ها برای سفرهای کوتاه مدت و بلند مدت تمایز گذارده می شود.
ارزیابی کردن هشدارهای مسافرتی

ارزیابی کردن هشدارهای مسافرتی
همه ی هشدارهای مسافرتی یکسان نیستند اما همه ی آنها به اینکه چقدر تصمیم شما برای مسافرت جدی است برمی گردد.در اینجا چند سوال مطرح شده است:1. آیا کل کشور تحت تاثیر است؟
در بسیاری از موارد، خشونت، ناآرامی و یا بلایای طبیعی به یک منطقه خاص از یک کشور محدود می شود، یعنی مناطق دیگر آن هنوز امن و مورد اسقبال گردشگران است.

2. خطر چیست؟
برای مشاورهای سفر برخورد با خشونت و تروریسم، توجه به اینکه چه نوع حملاتی در حال وقوع است حائز اهمیت است. به طور کلی اگر خشونت،ضرب و جرح به دور از مناطق توریستی در کشوری باشد؛خطر خاصی بازدیدکنندگان را تهدید نمی کند.

3. چه مدت پیش این هشدارها نوشته شده و آخرین به روز رسانی مربوط به چه زمانی است؟
ممکن است این هشدارها برای چندین ماه پیش باشد و اکنون کشوری که قصد سفر به آنرا دارید در شرایط مساعدی به سر ببرد.پس وب سایت های رسمی و بین المللی را پک کنید.

4. آیا این هشدارها توسط دولتهای دیگر هم مورد تایید بوده است؟
برای پی بردن به صحت موضوع چندین سایت معتبر را چک کنید. برخی منتقدان اعتقاد دارند که گاهی مشاوران تحت تاثیر سیاست قرار گرفته و اخبار نادرستی را منتشر می کنند.

5. آیا بیمه ی سفر یک گزینه است؟
به خاطر داشته باشید که بیمه سفر ممکن است همه ی شرایط را در همه کشورها تحت پوشش قرار ندهند.اقدامات احتیاطی


هر سال، بسیاری از گردشگران با وجود هشدارهای دولت خود به بازدید از برخی کشورها می روند. اگر شما هم تصمیم به چنین کاری دارید، اقدامات احتیاطی زیر را انجام دهید:

1.لطفا ثبت نام کنید.
اجازه دهید تا ازین طریق دولت بداند شما چه زمانی و به کجا قصد سفر دارید. این کار برای موارد ضروری مورد نیاز است.

2.بررسی کنید.
یک کپی از برنامه ی سفر خود را دراختیار خانواده یا دوستتان قرار دهید. به طور منظم از طریق ایمیل یا تلقن با خانواده در ارتباط باشید.

3.آماده باشید.
یک برنامه جایگزین برای موارد اضطراری داشته باشید. سفارت یا کنسولگری کشورتان را در محلی که به آن سفر کرده اید بیابید.

4.خودتان را محافظت کنید.
در صورت امکان بیمه نامه مسافرتی تهیه کنید. در مورد وضعیت سیاسی و فرهنگی کشور تحقیقاتی انجام دهید. این میزان خطری که شما را تهدید می کند مشخص می کند.

ترجمه: سحر مردانه

کلید واژه ها هشدار - مسافرتی
منبع خبر کوله پشتی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top