تاریخ انتشار: 24شهريور1395|22:08

| کد خبر: 192800

انتقام گیری گانگستری مردان مسلح در آبادان+عکس

وکیل ملت: مرگ مرد طلبکار باعث یک سناریوی انتقام گیری گانگستری درجنوب کشور شد.

ساعت 16:30 دقیقه روز شنبه 16 مرداد ماه امسال ماموران کلانتری 18 شهر آبادان در جریان تیراندازی به سمت مغازه یک مرد صبح شنبه 16 مرداد قرار گرفتند.
این مرد که در این 2 سال با چک برگشتی دوستش و با این تصور که وی قادر به پرداخت این پول نیست پیگیر ماجرا نشده بود اما وقتی یعقوب را پشت خودروی گرانقمیتش می بیند عصبانی شده وبه سمت او حمله می کند.
مرد 37  ساله وقتی با حمله مرد طلبکاش روبرو می شود در برابر خانواده اش برای دفاع از خود تن به این درگیری می دهد و از خودرویش پیاده می شود و هنوز لحظاتی از این درگیری نگذشته بود که مرد 57 ساله - طلبکار- اقدام به برداشتن سوئیچ خودرو کرده و از صحنه درگیری فرار می کند.
همین کافی بود تا مرد بدهکار ساعت 10 صبح شنبه 16 مرداد ماه با مراجعه به کلانتری 16 آبادان از جریان به سرقت رفتن سوئیچ خودرو و درگیری مرد آشنا شکایت کند.
مرد طلبکار وقتی متوجه اعلام شکایت می شود با وی تماس گرفته و می خواهد در محل قراری حاضر شود تا به این اختلاف پایان دهند و شکایتش را پس بگیرد.
مرد بدهکار با این تصور که با صحبت کردن اختلافشان پایان می گیرد همراه برادر و برادرزاده 13 ساله اش در محل قرار ملاقات حاضر می شوند که در برابر حلقه محاصره 30 مرد چوب به دست قرار می گیرند.
مرد بدهکاربا دیدن این صحنه پا به فرار می گذارد اما برادر و برادرزاده اش در حلقه محاصره مردان چوب به دست گرفتار می شوند.
پدر و پسر تا حد مرگ کتک می خوردند . اما در این بین مرد طلبکار که بیماری قلبی داشت ، نقش زمین شده و بیهوش می شود و تلاش پزشکان برای نجات وی بی فایده می ماند.
مرگ وی کافی بود تا جرقه انتقام گیری از سوی خانواده اش زده شود و ساعت 4 بعداز ظهر همان روز خودرویی با مراجعه به مغازه مرد بدهکار متوجه بسته بودن و ناپدید شدن آنها می شود که در این مرحله سرنشینان خودرو به سمت خانه مرد بدهکار رفته و با اسلحه شکاری اقدام به تیراندازی می کنند.
بدین ترتیب فردای آن روز بار دیگرتعدادی از دوستان و خانواده قربانی که از مرگ یکی از بزرگان طایفه شان کینه به دل داشتند با اسلحه کلاشینکف به در خانه و مغازه مرد بدهکار رفته و اقدام به تیراندازی می کنند.
صداهای تیراندازی در منطقه ذوالفقاری و منطقه لین4احمدآباد آرامش اهالی را به هم ریخته بود و همین کافی بود تا تیمی از ماموران کلانتری 18 با حضور در این محله ها شروع به گشت زنی کنند.
عقربه ها ساعت 20و 19 دقیقه یکشنبه 17 مرداد ماه را نشان می داد که ماموران پلیس آبادان و تیمی از ماموران یگان امداد برای ایجاد امنیت و آرامش در منطقه در حال گشت زنی بودند که به سرنشینان خودروی پژو که در برابر خانه ای که تیراندازی شده بود مشکوک می شوند و راننده خودرو با دیدن خودروی پلیس پا روی پدال گاز خودرویش گذاشته و اقدام به فرار می کند.
همین کافی بود تا تعقیب و گریز پلیسی کلید زده شود و مامورن پس از دقایقی موفق به متوقف کردن خودروی مردان مرموز کرده که در بازرسی از خودروی آنها اسلحه وینچستر با چند خشاب به دست آوردند و مشخص شد که این 2 مرد قصد تیراندازی به سمت خانه و مغازه مرد بدهکار این ماجرا را داشته اند.
در ادامه ساعت 10 شب بود که 3 مرد دیگر سوار بر خودرویی به منطقه ذوالفقاری رفته و در حالی که بزرگان خاندان مرد بدهکار در جلوی حسینه ای جمع شده بودند تا راهی برای پایان دادن این اختلاف پیدا کنند مردان مسلح اقدام به تیراندازی به سمت آنها می کند.
در این مرحله تیم های پلیسی و رییس کلانتری 18 شهر آبادان در صحنه حاضر شده و پس از یک ساعت تعقیب و گریز موفق به دستگیری مردان مسلح شدند.
این مردان ادعا کردند به خون خواهی یکی از بزرگان طایفه شان از شهرهای اطراف به آبادان آمده تا انتقام شان را از خانواده کسی که باعث مرگ مرد طلبکار شده بگیرند.
تیراندازی رسم قدیمی
در حالیکه بارها شاهد تیراندازی های مختلف در شهرهای جنوبی کشور بودیم که مردم نسبت به مراسم های مختلفی اقدام به تیراندازی می کنند و همین باعث شده تا اسلحه به راحتی در دستان مردم باشد و یک اختلاف کوچک جرقه برای شروع درگیری افراد و طایفه های این مناطق می شود که در این راستا تیراندازی های زیادی صورت می گیرد که موجب ترس و وحشت در شهر می شود.
بارها شاهد تیراندازی در شهر آبادان بودیم که ماموران پلیس باتوجه به وظیفه شان که ایجاد امنیت و آرامش در شهر است افراد زیادی را که با سلاح در سطح شهر حضور پیدا می کردند یا در خانه هایشان اسحله نگهداری می کردند دستگیر شدند اما مقامات قضایی  با قرار وثیقه آزاد می کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.منبع خبر رکنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top