وزیر رفاه : اعتیاد زنانه شده است

وکیل ملت: وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی دلایل مهم اعتیاد به مواد مخدر را عنوان کرد و گفت: در حال حاضر روش‌های مقابله با اعتیاد در کشور متناسب با علت‌ها نیست.

تاریخ انتشار: 25شهريور1395|00:25

وزیر رفاه : اعتیاد زنانه شده است
| کد خبر: 192849

علی ربیعی در دهمین کنگره بین‌المللی اعتیاد با اشاره به اینکه آگاهی دادن مداوم در مورد مضرات و علائم اعتیاد زنان باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: موانع فرهنگی و اجتماعی باعث می‌شود که زنان اعتیاد خود را پنهان کنند.خدمات بازتوانی اعتیاد در مراکز مردانه هستند و این در حالی است که زنان در مقابل اعتیاد آسیب پذیرترند. ربیعی از اولویت قرار دادن اعتیاد کودکان خبر داد و گفت: فقر، حاشیه نشینی و بیکاری از عوامل اصلی و در عین حال کلاسیک اعتیاد است.


وزیر رفاه ناآرامی‌های روانی و فاصله بین انتظار از زندگی و واقعیت زندگی، تنهایی‌های ناشی از تحولات ساختاری عمیق اجتماعی و تغییرات نگرشی را از عوامل مؤثر در بروز اعتیاد دانست.


ربیعی ضمن اظهار تأسف از اینکه در حال حاضر روش‌های مقابله با اعتیاد در کشور با علت‌ها متناسب نیست و سازمان‌های مختلف نمی‌توانند از روش‌های علمی برای مقابله با اعتیاد استفاده کنند، گفت: باید علت اعتیاد را بشناسیم تا بتوانیم آن را درمان کنیم و برای مقابله با اعتیاد باید از استراتژی‌های ترکیبی استفاده کنیم. ایجاد نهاد‌های اجتماعی مناسب نیز برای مقابله به اعتیاد الزامی است.همچنین باید راهکارهای مختلف کاهش آسیب اعتیاد پزشکی و اجتماعی را به کار گیریم.


وی با تأکید بر ایجاد مراکز ثبت دانش و تجارب اعتیاد و جمع‌آوری مطالعات نظری، افزود: مهم‌ترین مسأله در اعتیاد قبل از خود فرد معتاد، افراد در معرض اعتیاد هستند که باید مورد توجه قرارگیرند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top