ارباب غیرت

شاهین پزشک زاد

وکیل ملت: پیرو رفتار نادرست صاحب تریبون در خانه وکلا در شب نمایش فیلم لانتوری با همکاران صحبتی دارم

تاریخ انتشار: 25شهريور1395|01:55

ارباب غیرت
| کد خبر: 192889

آن شب در بالای پله ها ایستاده بودم که ناگهان از بلند گو صدایی بلند شنیدم . آقای محمد زاده یا محمد لو بازیگر با چهره ای بر افروخته رو به احدی از حضار جملاتی گفت که میهمان نباید بگوید ولی گفت و بد گفت . از آن بالا نگاهی به حضار انداختم ولی برق غیرتی ندیدم. همه ساکت بودند و دم بر نیاوردند .

خلاصه نکته ها رفت شکایت کس نکرد . خانم محمدی عزیز با ورود به فحوی بحث کردند و گفتند وقتی بزرگانی در جلسه هستند چرا این خانم نقد کردند پس حق با صاحب تریبون بود . همکار دیگر گفت اصلا چه معلوم خانم نقاد وکیل بود ه یا نه . فرد دیگر گفت حرمت میهمان باید نگه داشته میشد .

دوست دیگر گفت بالاخره این یک هنرمند است نباید عکس العمل نشان داده میشد و دوستی گفت ای کاش جملات دیگری در اعتراض بیان میشد و قص علی هذا .دبیر کمیسیون فرهنگ و هنر که برگزار کننده این جلسه بود در میان جمع سرگردان با میکروفون میچرخید و نمی دانست چه کند لیکن وقتی  کرد .

برای من ناباورانه بود .میکروفون را از دست خانم منتقد گرفت و به سمت مدعوین رفت و بازیگر هنوز به داد و بیداد مشغول بود . شاید عزیز گرداننده اولین بارش بود که می گرداند و ایرادی به او نیست . مجری سعی بر ایجاد ارامش داشت . اما پسر جوان کوتاه نمی آمد و در خانه وکلا سینه کفتری کرده و ابرو قوس داده بود و حضار فقط مینگریستند ‌. ممنون از جناب شیوایی که با عکس العمل به موقعشان رعایت حرمت خانه وکلا را به پسر جوان یادآوری کردند و او سینه اش را خواباند و عذر خواست .

کانال بدون روتوش


حال این قسمت جالب و تاسف بر انگیز است . که  همکاران بعد از این اتفاق و در اختتام جلسه نیم خیز بودند که پسر از جایگاه پایین بیاید تا سلفی بگیرند . صحنه تاسف برانگیزی بود . نمی دانستم که از تحکم و جسارتش و شکستن حرمت صاحب خانه خوششان آمده بود یا مقهور تیپ ایشان شده بودند . ای کاش در دورانی به کسوت وکالت نایل میشدم که سایه ابهت وکیل پناهگاه دیگران بود . نه سلفی گرفتن با جوان مذکور آرزوی وکیل حقیر نه به موضوع بحث کار دارم نه رفتار بد پسر جوان برایم مهم است آنچه مهم است بی تفاوتیه وکلای دادگستری در مقابل این رفتار است .

توجیه گول زننده که وقتی بیان میکنند آنقدر بی پایه است که برای درونی شدنش چندین بار در ذهن خود میچرخانند . سلفی گرفتن با فردی که در خانه شان رو به آنها تحکمانه فریاد میکشد و می گوید نمی گذارم حرف بزنید . گرفتن میکروفون از  نقاد و در اختیار ماندن آن در نزد آقا پسر . واقعا چه وکلایی هستیم برای جمع کردن منازعه در خدمت مدعیان عدالت گستری بی عدالتی پیشه می کنیم .


حال هم در فضای مجازی می بینم  که ساکتین  دست به صفحه کلید برده اند در ضم اعتراضی می نویسند که آنها آن را از خود دریغ نمودند . آن هم به دلایل نسبی که در همه قوالب نمی گنجد ای کاش بعد از جلسه موضوع بحث وقتی دور میز نشسته بودید بیان میکردید تا برایتان رفع ابهام میشد . البته ما عادت داریم وقتی  رودر روییم ساکتیم و وقتی دور میشویم شمشیر از نیام میکشیم و دور سر میچرخانیم برای من طبیعی شده این رسم نامیمون
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top