تاریخ انتشار: 26شهريور1395|01:03

| کد خبر: 193010

معلمان بازنشسته زنده اند و از قوانین تبعیض آمیز متنفرند

نصرالله خلیلی

وکیل ملت: اخبار معلمان معلمان بازنشسته زنده اند ؟ نفس می کشند “” ما هستیم و با مشقت زندگی می کنیم ومانند کوه باصلابت وباقتدار خواسته های منطقی وحق گوی خودرا بیان ومطالبه می نماییم واز عجز وناتوانی و قوانین تبعیض آمیز متنفریم .

هرچند که سالیان مدیدی است از آتش فرق سوخته ایم اما معلمان بازنشسته از فقر نمی نالند از فرق در رنجند .فقر آتشی ست که خوبی ها را می سوزاند .درروز ششم مهرماه برگی زرین از تقویم و روز تکریم  خانواده از بازنشستگان است .
 خانواده همین سر پناهی است که سرشار از عطر لبخند های من توست . خانواده همین شانه های مهربانی است که تکیه گاه دلتنگی های ناگهانی من توست . نیروی انسانی بزرگترین و با ارزش ترین دارایی و سرمایه هر کشوری محسوب می شود. بازنشستگی آغاز فرهیختگی، بالندگی و تکامل انسان و سیر آغاز بهره وری از تجارب سودمند آنان است. در تمام کشورها ی دنیا معلمان بازنشسته از احترام ویژه ای برخوردارند وکشور ما هم از این قوانین استثناء نیست این قشر ارزشمند جامعه، چراغ هدایت راه آیندگان هستند.این در صورتی است که دولت برای برای کارمندان خودش غیراز معلمان بازنشسته سنگ تمام گذاشته است. ومعلمان بازنشسته از سایر فوق العاده ها و مزایا وطرح رتبه بندی معلمان شاغل هم مغبون و محروم هستند که باید تمام مزایای شاغلین درمورد بازنشستگان براساس قوانین رفع تبعیض و اجرای عدالت اصلاح گردد . چون حفظ کرامت، عزت و تامین معیشت و مستمری بگیران و بهره گیری ازنظرات و تجارب آنها اصل موضوع است و یکی از صور تکریم و تعظیم ذات اقدس الهی احترام و تجلیل از بازنشستگان می باشد.
بازنشستگي در واقع مرحله اي از زندگي است و امري ضروري و حياتي براي بشر پر از اضطراب، نگراني و فشار تلقي مي گردد.  سازمان ها باید براي بازنشستگان شرايط ويژه اي فراهم کنند تا آنان احساس پيري و شکست نکنند يعني باور كنيم كه پيري روزگاري است كه هرچند بازوان مان ديگر توان یاري ندارند ، اما دانش و فضيلت رفعت مي يابد. براساس آموزه هاي ديني، هيچ كس در هيچ مرحله اي از عمر بازنشسته نيست زيرا بازماندگان از زندگي در تفكرات اسلامي معنا و مفهومي ندارد. بازنشستگي پايان بهره وري افراد در جامعه نيست بلكه آغاز بهره گيري از تجارب سودمند آنها و اعتقاد راسخ به اينكه تجارب و اندوخته هاي آنها مي تواند چراغ راه آيندگان باشد.
نسل بازنشسته را نبايد بي ثمر و از كارافتاده بدانيم و بايد جامعه از توانايي هاي بالقوه و بالفعل آنها بهره مند شود زيرا آنها حضور دارند و بايد به آنها احترام گذاشت و نسبت به تمهيد ايجاد فضاي سالم و راحت زندگي براي آنها در اين جامعه اسلامي نهايت سعي و كوشش را مبذول داشت.
 لذا بیاییم در روز خانواده و تکریم بازنشستگان در ششم مهر با تجمع وسکوت خود هزاران آلام نهفته در سینه را باز خمهای ناسور خویش را باطرح خواسته های کاملا صنفی نه سیاسی در چار چوب قانون اساسی بدون هیچ وابستگی به هیچ جناح وگروه سیاسی در فضای آرام درددل ومحرومیت سال ها زجر اقتصادی که محصول ناصواب دولتهای گذشته وقوانین تبعیض آمیز را مرتفع کنیم قفل های زنگارزده تنگدستی را با شاه کلید عدالت بار دیگر بگشاییم . ومطالبات منطقی خودرا در قالب یک قعطنامه از سوی پیش کسوتان عرصه تعلیم وتربیت با ادای احترام وادب خدمت باسعادت مسئولان وکارگزاران جهت هرگونه اقدام مقتضی تقدیم می داریم “”””۱ – ده سال اجرا نکردن مواد و تبصره های قانون مدیریت کشوری برای بازنشستگان فرهنگی بس است و بیشترازاین فاصله طبقاتی ایجاد نکنید.
۲- چرا فوق العاده های بازنشستگان قبل از قانون مدیریت خدمات کشوری رابرقرار نمی کنید. جناب نوبخت به قول خود عمل کن و قانون را اجرا کن.
۳- قانون نظام پلکانی معکوس افزایش حقوق ۴۰ تا ۲۰درصدی برای تمام بازنشستگان اجرا و احکام ترمیم آن در مهر ماه صادر گردد.
۴- اجرا نکردن طرحی معادل طرح رتبه بندی شاغلین برای بازنشستگان تقض قانون مدیریت خدمات کشوری و ظلم آشکار به بازنشستگان است.
۵- با اجرای بیمه همگانی سلامت و رایگان بازنشستگان فرهنگی امید به زندگی را به آنها برگردانید.
۶- چرا ما بازنشستگان عظیم کشوری باید مشترک صندوق بازنشستگی وزارت رفاه و تعاون باشیم مگر خودمان وزارت خانه نداریم.
۷- در آمد و سود سهام سهامداران  شرکتها وبنگاههای وابسته به صندوق بازنشستگی را اعلام و شفاف سازی نمایید.
۸- مسئولین محترم کجای دنیا وضعیت حقوقی و رفاهی بازنشستگانش مانند ما اینقدر کم و ناچیز است.
۹- دولت و نمایندگان محترم مجلس اجرای فانون مدیریت خدمات کشوری تا  شش ماه دیگه نه! همین ماه مهر آری
۱۰-نمایندگان محترم مجلس فایل فیش های حقوقی ما را از صندوق بازنشستگی بگیرید و با بازنشستگان دیگر ادارات و شاغلین و حتی تفاوت حقوق بازنشستگان قدیم با جدید فرهنگی را مشاهده و مقایسه نمایید .لذا مهمترین واصلی ترین خواسته های بازنشستگان فرهنگی سراسر کشور ارتقاء سطح معیشت ومنزلت و اجرای طرح رتبه بندی معلمان شاغل در حقوق ومزایا واحکام بازنشستگان  که باید تماما  طبق قوانین آموزش وپرورش اعمال گردد ..لذا تجمعات ما صنفی وفرا جناحی و فریاد عدالتخواهی و هم صدایی و رفع تبعیض از حقوق ومزایا باسایر ادارات ونهادها بوده است و از هرگونه سوء استفاده وبهره برداری گروهها برائت می جوییم واز رنگ ولعاب سیاسی کاری جدا خوداری می کنیم .

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 8

فرهنگیبازنشسته
|
26شهريور ماه 1395
0
3
با سلام متن زیبایی بود. فکر کنم که امثال من هم کم نیستند با بیماری زندگی میکنم کسی از حالمان خبر نمیگیردشاید شماها کاری را پیش ببرید ازماها کاری ساخته نیست حیف که جوانیمان را در راه آموزش و پرورش هدر دادیم با پنجاه دانش آموز کل کل میگفتیم واقعا حیف الانبا تنی رنجور و هزاران بیماری بسر میبریم کسی چه میداند
بازنشسته پاداش داده نشده
|
26شهريور ماه 1395
0
0
دست مریزاد ؛ای ...
حسین
|
26شهريور ماه 1395
0
2
فقط خدا میداند بازنشستگان آموزش وپرورش درچه شرایط اسفباری میباشند که طعم تلخ این معجون را نه وزی ومعاونان آن ونوبخت هیچگاه نچشیده ونخواهند کشید
بابک
|
26شهريور ماه 1395
0
2
بانوشتن این مطالب دردی دوا نمیشه اینها طرفداران خود وزیر جهت التیام و سرگرمی مینویسند مثلا ما به فکر بازنشسته ها هستیم
فرهنگی
|
26شهريور ماه 1395
0
1
خدایا به دادمان برس
ناشناس
|
26شهريور ماه 1395
0
0
بنام خدا درست است كه باز نشسته ايم ولي دست گدايي بسوي نوبخت دراز نمي كنيم تا حال هر چه درمورد بازنشستگان گفته كذ ب محض بوده و ديگه رو حرفاش حساب نميكنيم ما خواستار حق قانوني خود هستيم والسلام
فرهنگی باز نشسته عمر به بطالت رفته وپاداش نگرفته
|
27شهريور ماه 1395
0
0
فرهنگیان اگه غیرت وشجاعت داشته باشند به مسولیین نخییر ونمیخواهیمتان بگویند
اسماعیل
|
28شهريور ماه 1395
0
0
احسنت به این نویسنده به امید پیداشدن گوش شنواانشاالله

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top