تاریخ انتشار: 27شهريور1395|11:50

| کد خبر: 193218

اجرای قانون نظام هماهنگ خدمات کشوری حلال مشکلات فرهنگیان است نه طرح رتبه‌بندی معلمان

وکیل ملت: سال تحصیلی جدید در حالی آغاز می‌شود که زخم کهنه نداری‌ها و بی‌بضاعتی‌ها سر باز کرده. فضای مدارس به دلیل نبود یا کمبود سرانه مهیای حضور دانش‌آموزان نیست.

مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به قوت خود باقی است و مشکلات معیشتی معلمان نایی برای ذوق و شوق آنها باقی نگذاشته است... زخم کهنه معیشت فرهنگیان که به درد بی‌درمان تبدیل شده همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داده و گوش شنوایی برای شنیدن گلایه‌های فرهنگیان وجود ندارد!

کوله‌باری از مشکلات
معلمانی که هنوز حق‌التدریس سال قبل را دریافت نکرده‌اند باید سر کلاس درس حاضر شوند و به وعده‌های برخی مدیران دلخوش کنند. در مقام مقایسه با  سایر عائله دولت هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب، تهیه مسکن، حق هم‌طرازی برای مدرک معلمان و بسیار موارد دیگر با وجود تصویب هیات دولت به آنها پرداخت نمی‌شود، پس از بازنشستگی هم به بهانه بودجه نداشتن پاداش آنها با تاخیر طولانی و به صورت قسطی پرداخت می‌شود که مشمول مرور زمان و تورم شده و دردی را از معلم دوا نمی‌کند!

طرح رتبه‌بندی دردی را دوا نکرد!
طرح رتبه‌بندی معلمان هم که این همه در بوق و کرنا شد نه‌تنها دردی را از معیشت معلمان دوا نکرد، بلکه با نادیده گرفتن  نیروهای جوان و میزان تحصیلات معلمان، تبعیض‌های ناروایی را بین فرهنگیان ایجاد کرد و بر نارضایتی‌ها افزود، در حالی که با اجرای قانون نظام هماهنگ خدمات کشوری، نیازی به طرح‌هایی همچون رتبه‌بندی معلمان که بیش از هرچیز فرار رو به جلوی دولت در رسیدگی به مشکلات این قشر است، نبود. سال تحصیلی شروع می‌شود اما شادابی مورد نظر مدیران عالی نظام در مدارس به چشم نمی‌خورد، تبعیض‌ها و ناروایی‌ها، لبخند معلمان‌مان را بر لب خشکانده و دوشغله و سه‌شغله بودن آنها برای جبران کم‌کاری‌های دولت، صحبت از کیفیت آموزشی را به طنزی تلخ تبدیل کرده  است، مدارس کپری و حادثه‌ساز مناطق محروم باز هم انتظار بچه‌ها و معلمان را می‌کشد. موسم بازگشایی مدارس فرا رسیده اما در سیمای نظام تعلیم و تربیت نشاطی هویدا نیست!

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 5

معلم
|
27شهريور ماه 1395
0
5
لطفا کاری نداشته باش ازصندوق ذخیره فقط صندوق خالی مانده .ازوزیر بهداشت یاد بگیر بهداشت راچطور زنده گرد
فرهنگی باز نشسته عمر به بطالت رفته وپاداش نگرفته
|
27شهريور ماه 1395
5
4
وزیر باید عزل شود
الهامی
|
28شهريور ماه 1395
0
1
وزیرگناهی ندارد خانه از پای بست ویران است.همه صحبتها والفاظ شیرین برای معلمین درحد گذران یک هفته ویک روز است . هیچکس به حرفی که میزند اعتقادی ندارد .
رضا
|
29شهريور ماه 1395
0
2
رتبه بندی بدلی،حقه بزرگ فانی بود که نظام هماهنگ پرداخت را اجرا نکند.
معلمی از آذربایجانغربی
|
31شهريور ماه 1395
0
0
واقعا هیچگونه نشاط وشور وحالی بین معلمان برای بازگشایی مدارس به چشم نمیخورد امروز که 30شهریور است هنوز حقوق ماهانه معلمان پرداخت نشده تا شاید والبته امکانش خیلی کم است معلم هم یک کفش یالباس برای فرزندش تهیه کند بنابرین چه شور واشتیافی برای معلم گذاشتن این آقایان حالا تهدیدها وترس واهمه اخیرحراستی ها وبازرسی هادر مدارس استان بین معلمان پچ پچ راه انداخته مبادا گزارش کذب تهیه وبه تخلفات راهی اش کنند چون چاقو وپارچه هردو دست این آقایون هست اما معلم برای ادای حق خود بلندتر صحبت کند تهدیدها و.... شروع میشود با این توصیفات مگر شور وحالی برای معلم باقی مونده ونتیجه همه این کم لطفی ها سر دانش آموز شکسته میشه بیسوادی (باسوادی صوری )بین فارغ التحصیلان بیداد میکند یک فارغ التحصیل رشته ادبیات از نگارش یک درخواست ساده عاجز است اما آمار ها وگزارشات ستادی ها ووزارتخانه واقعا خنده دار هست که از بهبود کیفیت آموزش وسوادسخن میگویند ماکه داخل این خانواده هستیم میدانیم چه خبره !!!!واقعا مقام عظمای ولایت ومسئولین دلسوز برای ارتقای روحیه وحل مشکلات لاینحل معلمان انشاالله کاری بکنند والا به خدا قافله تعلیم وتربیت مان روبه افول گذاشته ترس مان از افزایش چند هزارتومن حقوق معلم نباید باشد واهمه وبقولی فاجعه بزرگ که درراه تعلیم وتربیت است بایستی سیاست هارا عوض کرد وعقده های شخصی بعضی دولتمردان ازمعلمان نباید سدراه باشد بچه های مردم واقعا معصوم هستند بخصوص مناطق محروم آذربایجان - کردستان - سیستان وبلوچستان - خوزستان و......... بهترین نوابغ دراین استانها تجمیع شد ه امابی توجهی ها به حال وحقوق دبیران سبب افول گشته معلم باروحیه ضعیف وعصبی نمی تواند پاسخگوی دانش آموزان باشد باتهدید واعراب هم وضع بغرنج تراز همیشه وگذشته خواهد شد تنها یک راه مانده آنهم توجه واقدام جدی مجلس -دولت برای وضع معیشتی معلمان والسلام

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top