تاریخ انتشار: 27شهريور1395|15:25

| کد خبر: 193261

افزایش ضریب سختی‌کار در حقوق معلمان مدارس خاص الزامی است/ تعداد مدارس استثنایی نباید زیاد شود

وکیل ملت: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تدریس در مدارس دارای شرایط خاص، کاری طاقت‌فرسا و سخت تلقی می‌شود از این رو می‌توان با افزایش ضریب سختی کار در حقوق آنها، بخشی از زحمات این معلمان را جبران کرد.

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه تدریس در مدارس استثنایی کاری طاقت‌فرسا و سخت  تلقی می‌شود، گفت: اگرچه معلمانی که در مدارس استثنایی فعالیت می‌کنند، امکان تدریس و فعالیت در مدارس عادی را نیز دارند اما به دلیل عشق و علاقه نسبت دانش آموزانی که چندمعلولیتی هستند، وقت و توان خود را صرف تعلیم و تربیت این دانش آموزان می‌کنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه باید برای تثبیت حضور معلمان در کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی، اوتیستیک و غیره، فوق‌العاده‌های مادی مناسبی در نظر گرفته شود، اظهارکرد: یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در افزایش علاقه مندی برای تدریس و آموزش در مدارس استثنایی دارد، افزیش ضریب سختی کار است که این امر باید برای معلمان این مدارس در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه البته نباید فراموش کرد که افزایش ضریب سختی کار اقدامی در راستای کاهش سختی‌ها و تقدیر از کوشش معلمان چنین مدارسی است، ادامه داد: بر همگان واضح است که معلمان کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی و معلمان دانش آموزان اوتیستیک برای ارائه آموزش با سختی مواجه هستند و ارزش کارشان از سایر معلمان متفاوت است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه باید تلاش شود دانش آموزانی که معلولیت دارند در کنار سایر دانش آموزان قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: نباید چنین مدارسی توسعه یابند بلکه این دانش آموزان باید با واقعیت‌های زندگی آشنا شوند و در این میان با قرار گرفتن در کنار سایر افراد توانمندی‌های خود را افزایش دهند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به تازگی از تلاش نظام آموزشی کشور به منظور افزایش ضریب سختی کار سه گروه معلمان اول دبستان، معلمان کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی و معلمان دانش آموزان اوتیستیک خبر داده است./

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

همکار
|
28شهريور ماه 1395
0
0
سلام به وزیرسلام برسانید بگوییدیادی هم ازنیروهای خدماتی بکن.عدالت رارعایت بکنه

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top