تاریخ انتشار: 27شهريور1395|18:38

| کد خبر: 193283

خبرهاي ضد و نقيض از صندوق ذخيره فرهنگيان /آيا کار فانی اینبار یکسره می شود؟

وکیل ملت: ماجراي صندوق ذخيره فرهنگيان وارد فازهاي جدي‌تري شده است. خبر از تخلفات گسترده از اين صندوق شايد يكي از اصلي‌ترين دلايل مطرح شدن طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش بوده است.

حالا هم خبر از تغييرات جديدي در اين صندوق مي‌آيد كه از يكسو تكذيب مي‌شود و از سوي ديگر تاييد. ديروز نماينده مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه اعضاي هيات‌مديره صندوق ذخيره فرهنگيان تغيير كرد، گفت: با اتفاقاتي كه رخ داده است، اوضاع استيضاح وزير آموزش و پرورش بدتر خواهد شد.

خبري كه البته از سوي خود مديرعامل صندوق تكذيب شده است. ديروز حسين مقصودي، نماينده مردم سبزوار، اظهار داشت: دو جلسه هيات امناي صندوق ذخيره فرهنگيان كه يكي در شنبه هفته گذشته و ديگري چهارشنبه هفته گذشته بود، توسط فاني برگزار شده است و افرادي مانند مظفر، وزير اسبق آموزش و پرورش كه عضو هيات امنا هستند در اين جلسه حضور نداشتند و در نهايت هيات‌مديره صندوق ذخيره فرهنگيان را به صورت ۱۰۰ درصد يا از هفت نفر، شش نفر را تغيير مي‌دهند كه متعاقب اين موضوع هم عزل غندالي، مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان انجام شد.

وي افزود: اسامي‌‌اي كه به عنوان اعضاي جديد هيات‌مديره صندوق ذخيره فرهنگيان به دست ما رسيده است نشان از يك حركت كاملا سياسي و غير‌تخصصي دارد و اينكه اصلا توجهي به جامعه فرهنگيان نشده است. اصلا هدف از تشكيل صندوق ذخيره و ۲۷ شركت زير مجموعه آن و بانك سرمايه براي خواسته فرهنگيان بود كه متاسفانه به اين خواسته توجه نشده است.

وي به اينكه نكته كه مطابق گفته خودشان اكنون چند هزار ميليارد تومان از صندوق و بانك سرمايه سوءاستفاده مالي و ناپديد شده است، اشاره كرد و گفت: بالاخره كسي بايد پاسخگو باشد، اما با اين انتخابي كه انجام شده اوضاع بدتر خواهد شد.

هم اوضاع استيضاح آقاي فاني بدتر خواهد شد و هم اوضاع حاكم بر موضوعات اقتصادي صندوق ذخيره و سياست‌گذاري آن براي چشم‌اندازي كه پيش بيني شده بود بدتر خواهد شد، ضمن اينكه از همه مهم‌تر اعتماد فرهنگيان سلب شده و مي‌شود.

مقصودي در پاسخ به اين پرسش كه «آيا اكنون مسجل شده كه هيات‌مديره صندوق ذخيره فرهنگيان تغيير كرده است؟»، گفت: هيات‌مديره روي كاغذ تغيير كرده و از هفت نفر قبلي شش نفر تعويض و يك نفر از قبل باقي مانده است تا مجموعا هفت نفر شوند. وي با تاكيد بر اينكه مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان را هم روي كاغذ تعويض كردند، خاطرنشان كرد: مراحل اعلام و كارهاي ثبتي هنوز انجام نشده است كه قبل از اينكه اين اتفاق رخ دهد از آقاي فاني به عنوان يك فرهنگي درخواست مي‌كنيم اين كار اشتباه، سياسي و غير تخصصي است و اوضاع و احوال صندوق ذخيره فرهنگيان و اوضاع استيضاح را بدتر خواهد كرد و اين موضوع به نفع دانش‌آموزان و معلمان در اول مهر نيست.


تكذيب مديرعامل
از سوي ديگر اما شهاب الدين غندالي، مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان هم روز گذشته خبر منتشر شده را تكذيب كرد. مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان با تكذيب خبر بركناري خود و تغيير در اعضاي هيات‌مديره صندوق اظهار كرد: پيرو انتشار خبري در يكي از خبرگزاري‌ها درباره بركناري هيات‌مديره صندوق ذخيره فرهنگيان، بدين وسيله اعلام مي‌دارد كه اين هيات‌مديره كماكان و باقوت به فعاليت خود ادامه مي‌دهد و تا لحظه تنظيم اين خبر تمام شايعات مطرح شده پيرامون موسسه تكذيب مي‌شود

وي گفت: هيچ سند و ابلاغيه‌اي مبني بر بركناري اينجانب و تغيير اعضاي هيات‌مديره وجود ندارد و اين رويه تنها يك شيطنت مطبوعاتي و سياسي‌كاري بيش نيست و در اين خصوص مراجع ذي صلاح بايد تصميم بگيرند كه هيچ تصميم و حركتي در اين خصوص صورت نگرفته است.

 

اعتماد

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 11

سیاوش
|
27شهريور ماه 1395
0
3
ایشالله تشریف میبره ما نفس راحت می کشیم
محمد باقر
|
27شهريور ماه 1395
2
1
خیر اتفاقا برعکس .بلکه با حسابرسی از صندوق اقای فانی عزیزتر می شود و با تمام توان اصلاحات اداری را هم صورت می بخشدو ما معلمین هم دلخوشتر می شویم.
معلم
|
27شهريور ماه 1395
0
3
چطور هرروز اختلاس و دزدی از یه جایی سر در میاره
محسن
|
27شهريور ماه 1395
0
2
روتو برم
فرهنگی
|
27شهريور ماه 1395
0
2
ازاینک این موضوعات رامی شنوم از معلم بودنم متاسفم این هم درجامعه اسلامی
میم
|
27شهريور ماه 1395
0
0
همیشه استیضاح رو می ذارن آخرای شهریور بعد می نویسن :
و اين موضوع به نفع دانش‌آموزان و معلمان در اول مهر نيست.
یعنی چی به نفع ... ؟
معلم
|
27شهريور ماه 1395
0
0
اقای وکبل ملت لطفا یا سایتتان را ببندید یا نظرات بدون سانسور یا نصف و نیمه رانشان ندهید چون اگر نظر کامل نباشد برای مخاطب هیچ معنی ندارد
یک معلم
|
27شهريور ماه 1395
0
0
چطور بعداز گذشت مدت زمان مدیدی وزارت محترم آموزش وپرورش از پرداخت یک کمک هزینه ازدواج ناچیز ناتوان است اما با گماردن افرادی به پول معلم وخانواده او که با هزاران امید به آینده ومرارت ذخیره نموده آیان سود حاصله را بین خودشان مثل خانواده موروثی سلاطین بدون رضایت معلمان سهم بندی میکنند وپاداشهای میلیونی آنپنانی نصیب ستادهای وزارت میشود ومعلم با شرمندگی معیشتی وتامین حداقل های امورات زندگی عاجز است قدم به کانون خانواده اش بگذارد واقعا ما از معلم بودن خودمان هم گاها مشکوک میشویم یک روز بودجه صندوق بازنشستگی پایمال میشود یک روز هم صندوق ذخیره مثل خزانه قدیم ها مورد دستبرد واقعا دست مریزاد امانتدارن واقعا احسن به شرف وعزت وکرامتان
morteza
|
27شهريور ماه 1395
0
0
واقعا امروز بعد از28سال خدمت معلمی تازه می فهمیم چه کلاهی کشاد در دولت تدبیر وامید در صندوق ذخبره برسر ما کردند خدا را شاهد میگیرم پولی که برای درمان پرداخت کردیم بعد از 3سال بیمه تکمیلی پرداخت نمی کند بیمه ایران میگوید آموزش وپرورش پول واریز نکرده ولی اختلاس در صندوق با پول ما آقای روحانی ومجلسیهای عزبز به سوگندتان وفا دار بمانید
ناشناس
|
27شهريور ماه 1395
0
0
ما معلمین ازچشمه اب مینوشیم خواهش میکنیم به زندگی ما چنگ نزنید این اب دستمان را هم خیس نمی کند حیا چیز خوبیه.
فرهنگی
|
27شهريور ماه 1395
0
0
بطحایی حالا دیگه حق التدریس ها روبده واگذارت کردم به خدا

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top