تاریخ انتشار: 27شهريور1395|21:32

| کد خبر: 193298

توضیحات معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در خصوص تغییر رشته دبیری به آموزش

وکیل ملت: معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان توضیحاتی را در خصوص تغییر رشته دبیری به رشته آموزش ارائه داد.

موسی پور، معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان در خصوص تغییر عنوان رشته دبیری به رشته آموزش گفت: براساس آنچه که در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آمده؛ همه دانشجویان متعهد خدمت باید 35 واحد معارف دینی و تربیت اسلامی و حداقل 8 واحد کارورزی را بگذارند و قاعدتا این واحدها باید در برنامه مصوب برای همه دانشجویان به اجرا دربیاید.
 
وی افزود: ورود این برنامه ها به برنامه مصوب، موضوعی بود که طی دو سال گذشته دنبال و به این منجر شد که برنامه های قبلی بازنگری شوند. بازنگری برنامه های قبلی به تصویب نهادهای مربوطه و به تایید شورای عالی برنامه ریزی درسی وزارت علوم رسیده و حالا قابلیت اجرایی دارد.
 
معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تا کنون براساس برنامه های قبلی یعنی برنامه هایی که این 35 واحد و 8 واحد در آنها لحاظ شده درس هایشان را گذرانده اند و در حال حاضر می توانند تحت پوشش برنامه های بازنگری شده، قرار بگیرند. این برنامه ها علاوه بر اینکه تغییر محتوایی دارند و این 35 واحد و 8 واحد در آنها لحاظ شده، دارای عناوین تازه ای هم هستند؛ که رشته دبیری در عناوین قبلی به عنوان یک شغل محسوب می شد و حالا به آموزش تغییر پیدا کرد.
 
وی در ادامه توضیحات خود گفت: این تغییر، تغییری است که از حیث انطباق با مقررات دانشگاهی و رشته های علمی در دنیا به روزتر و قابل دفاع تر است و دانشجویان اگر بخواهند، می توانند تحت همین عنوان فارغ التحصیل شوند. کسانی که می پذیرند دانش نامه های آنها تحت این عنوان جدید صادر شود، می توانند از مزایای معادل سازی واحدها و یا تطبیق هم استفاده کنند؛ به عبارت دیگر برنامه های بازنگری شده با 150 واحد درسی تنظیم شده است، اما اگر دانشجویی بخواهد براساس برنامه قبلی تحصیل کند، به برنامه قبلی رشته هایشان واحدهای مقرر در اساسنامه اضافه خواهد شد.
 
معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: برای اینکه تعداد واحدهای دانشجویان افزایش زیادی پیدا نکند و عملا هزینه ای را بر دانشجو به لحاظ ماندن وی در دانشگاه تحمیل نکند، از دو نهاد ذیربط وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم مجوز گرفته شده که این معادل سازی واحدها انجام شود، ولی معادل سازی واحدها اختیاری است. هر دانشجویی که بخواهد می تواند از این معادل سازی استفاده کند، اما اگر دانشجویی نمی خواهد با این روش جدید به تحصیلش ادامه دهد، می تواند با روش قبلی تحصیل کند.
 
وی یادآور شد: این تغییرات با موافقت نهادهای ذیربط است و مشکلی برای فارغ التحصیلان ایجاد نخواهد کرد.

 

خبرگزاری دانشجو

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top