تاریخ انتشار: 28شهريور1395|23:41

| کد خبر: 193549

افخمی از عبور7 خوان 5 کیلومتر تا بهشت گفت/او در دادسرای تهران بود+عکس

وکیل ملت: علیرضا افخمی کارگردان سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» همراه داوود هاشمی تهیه کننده و دستیار تهیه کننده این فیلم برای پیگیری پرونده جنایی شان پای در دادسرای امور جنایی تهران گذاشتند.

حضور علیرضا افخمی

سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» در ماه رمضان سال ۹۰ روی آنتن رفت و در آن شخصیت اصلی با بازی مهدی سلوکی بعد از آن‌ که به کما می‌رود، روحش از بدنش جدا می‌شود و قصه به این ترتیب ادامه پیدا می کند. همزمان با پخش این سریال خبری مبنی بر خودکشی محمد مهدی کوهی پسر ۱۳ ساله‌ منتشر شد که خانواده وی اعلام کردند که پسرشان تحت تاثیر دیدن این فیلم قصد داشته با این عمل تبدیل به روح بشود و به همه جا سر بکشد.
پرونده شکایت خانواده این پسر نوجوان یک بار در همان زمان مورد بررسی قرار گرفت که به دلیل نبود ارتباط بین مرگ پسرنوجوان و سریال قرار منع تعقیب برای عوامل این سریال تلویزیونی صادر شد اما پس از مدتی پزشکی قانونی حدود ۲۰ درصد سازندگان سریال را در این جریان مقصر معرفی کرد.
بدین ترتیب چندی پیش بازپرس مرادی از شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه، داود هاشمی تهیه کننده و علیرضا افخمی کارگردان این سریال را به دادسرای جنایی تهران احضار کرد.
روز چهارشنبه 10 شهریور ماه داوود هاشمی، تهیه کننده این سریال تلویزیونی پای در دادسرای امور جنایی تهران گذاشت و در دفاع از اتهامش به بازپرس مرادی گفت: متاسفانه این حادثه تلخ رخ داده است اما ما در این ماجرا هیچ نقشی نداشتیم و مقصر نبودیم و خانواده محمد مهدی نیز باید بیشتر از پسرشان مراقبت می کردند که این اتفاق رخ ندهد.
در این مرحله بازپرس مرادی دستوربازداشت با قرار کفالت را صادر کرد که تهیه کننده این سریال با گذاشتن کفالت آزاد تا اینکه صبح امروز یکشنبه 28 شهریورماه علیرضا افخمی کارگردان سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» برای دفاع در پرونده اش پای در دادسرای ناحیه 27 تهران گذاشت.
علیرضا افخمی به خبرنگار رکنا گفت: بازپرس پرونده توضیحاتی را از من خواست اما خودش اذعان داشت که ارتباطی بین محتوای سریال و خودکشی آن پسر نوجوان وجود ندارد.
وی افزود: آن زمان پزشک قانونی اعلام کرد که ما به عنوان سازندگان سریال تا ۲۰ درصد در خودکشی این پسر نوجوان مقصر هستیم اما بازپرس بیان کرده بود که ارتباطی بین محتوای سریال و خودکشی وجود ندارد و پرونده را مختومه اعلام کرد اما با این حال بعد از چند سال خانواده و وکلای مرحوم کوهی دوباره این پرونده را به جریان انداخته اند.
افخمی با اشاره به مسئولیت سازمان صداوسیما در این پرونده ادامه داد: این فیلم هیچ مشکلی نداشته و اگر هم سریال تلویزیونی باعث تحریک پسر جوان شده باشد باید مسئولیت آن را سازمان صدا و سیما به عهده بگیرد چون برای اکران یک فیلم باید مراحل زیادی را بگذرانیم تا بتوانیم اجازه پخش یک فیلم را به ما بدهند و به قول معروف برای گرفتن مجوز باید هفت خوان رستم را پشت سر بگذاریم در صورتی که ابهامات و مشکلاتی در فیلم بود تیم ناظر قبل از پخش باید به ما اطلاع می داد و جلوی پخش آن را می گرفتند اما هیچ مشکلی نبود تا اینکه پسر نوجوان دست به خودکشی زد و ما نیز با شنیدن این اتفاق ناراحت شدیم.
وی افزود: حتی فیلم ما نیازی به وجود آرم هشدار دهنده نداشت و تا جایی که من شنیدم محمد مهدی پسر بیش فعالی بوده و ما فیلم را برای افراد متعادل ساخته ایم و اگر میخواستیم فیلمی با پیش فرض دیدن افراد بیش فعال بسازیم با مشکلات بیشتری روبرو می شدیم.
افخمی ادامه داد: 10 روز پیش احضاریه به دستم رسید ولی چون در زمان تصویربرداری فیلم بودم زمانی نداشتم تا به دادسرا بیایم و اگر امروز به دادسرا نمی آمدم ممکن بود بازداشتم کنند.
بنا به این گزارش، بازپرس مرادی دستوربازداشت با قرار کفالت را صادر کرد که علیرضا افخمی کارگردان این سریال با گذاشتن کفالت آزاد شد و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

منبع خبر رکنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top