همکاری هسته ای و اجرای برجام

وکیل ملت: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به بروکسل و لندن با مقاماتی از دوکشور و نیز اتحادیه اروپا دیدار و با آنان در خصوص همکاری های دوجانبه بویژه در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و مسائل اجرای برجام گفت و گو کرد.

تاریخ انتشار: 29شهريور1395|01:39

همکاری هسته ای و اجرای برجام
| کد خبر: 193620

به گزارش وکیل ملت ، علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به بروکسل و لندن با مقاماتی از دو کشور و نیز اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کرد.
معاون رییس جمهور در این سفر که از روز دوشنبه 22 شهریور آغاز شد، علاوه بر دیدار با مقامات مختلف، از یک مرکز پزشکی هسته ای در بروکسل و بیمارستانی در لندن بازدید کرد و در اندیشکده شورای اروپایی روابط خارجی و نیز کنفرانس انجمن جهانی هسته ای به ایراد سخنرانی پرداخت.
صالحی در طول اقامت خود در بروکسل با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و در خصوص همکاری های دوجانبه بویژه در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و مسائل اجرای برجام گفت و گو کرد.
در این دیدار دو طرف ضمن اعلام پایبندی به تعهدات، بر اجرای کامل برجام تاکید کردند. طرفین همچنین ضرورت حفظ تحرکات و تضمین کارآمدی برجام و اهمیت ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری اروپایی ها در ایران را مورد تاکید قرار دادند. موگرینی در این دیدار با تاکید بر اجرای کامل توافقنامه برجام از سوی ایران و اروپا، به مشکلات بانکی فیمابین اشاره کرد و گفت: ما در اتحادیه و شخص من بانک های اروپایی را به رفتن به ایران و مشارکت در طرح های توسعه در آنجا تشویق می کنیم. وقتی دیدم در شش ماه اخیر مبادلات بازرگانی ایران و اتحادیه اروپا افزایشی باور نکردنی یافته است، خیلی امیدوار ...

منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top