ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی
ادامه...

در حاشیه انتقادات حاتمی کیا از نشریه "یالثارات"

وکیل ملت: 💢در حال تماشای فیلم سخنرانی ابراهیم حاتمی کیا هستم درتقبیح اقدام نشریه "یالثارات" و اینکه بی تفاوتی به این رفتار غیراخلاقی یالثارات را عین "بی غیرتی" می خواند زیرا:" با خون و نام حسین دست به هتاکی و پرده دری می زند".

تاریخ انتشار: 30شهريور1395|00:01

در حاشیه انتقادات حاتمی کیا از نشریه  "یالثارات"
| کد خبر: 193763

آقای حاتمی کیا درمیان حرف هایش می گوید:" من نمی دانم این همه خشونت از کجا آمده؟" و یادآور می شود:" من، کم از سوی این نشریه نواخته نشدم و (اول بار) حدود 20-25 سال پیش وقتی به شکل تک برگی در نماز جمعه ها توزیع می شد".


 من هم البته باور نمی کنم که آقای حاتمی کیا با آن همه تیزهوشی نداند این همه خشونت از کجا آمده و متقاضیان این بازار عرضه و تقاضای خشونت و پرده و دری و آبرو ریختن چه کسانی هستند و این نشریه یا سخنانی با مضمون این نشریه، بازار گرم خود را در کجاها جستجو می کند و سکوت چه کسانی آنها را بر تداوم این کار تشجیع کرده است و چرا این دسته، درمیان این همه وقایع تاریخی  برای فروختن سکه تقلبی خود نام "امام حسین" را مایه کار بی مایه خود ساخته اند؟


کاش همان وقت که این نشریه تک برگی بود و آقای حاتمی کیا را -که تازه، مورد تایید هم بو-د در لابه لای سطور خود می نواخت یکی از همان ها که نماز جمعه خود را ادا کرده و الله الله گویان راه خانه را در پیش گرفته بود به آن جوانی که نشریه را در میان نمازگزاران توزیع میکرد، می گفت که فریضه نماز جمعه را میانه ای با تخریب و پرده دری نیست.

کاش یکی از آن تریبون ها که معمولا خط نفاق و انحراف را به شکل هفتگی به مومنان نشان می دهد، در خطبه بعدی خودش به هتاکان انذار و هشدار میداد که جمع مومنان را بازار گرم تخریب و فحاشی ندانند. کاش ستاد برگزاری نمازجمعه به آنها که این مناسک آیینی را به آن سیاستی گره می زنند که در آن رقیب لامحاله از جنس مخالفان دین و آیین و امام حسین است، حساسیتی نشان می داد.

کاش یکی از آن مداحانی که ذکر یا حسینش شور درجان ها و شوق در احساسات میاندازد و برای عاشقان حسین نسبت شمربن ذوالجوشن با فلان فرد یا رای دهندگان تهرانی با اهل کوفه را نشان میدهد، مرز پررنگ میان حسین و خون حسین با قلم و دهان هتاک را نیز نشان میداد.


 اینطور اگر می شد و این کاش ها اگر محقق، شاید همان اولین برگی که حاتمی کیا و کسان دیگر را نواخت و نماز جمعه را برای نشر آن یک برگ مناسب دید و از هیچ تریبون و نمازگزاری هم سخنی در تقبیح عمل خویش نشینید،  اکنون نه تنها چنین پرده در نبود که شاید این خشونتی که حاتمی کیا مدعی است که نمی داند از کجا می آید  حتا از یادها نیز محو می شد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top