تاریخ انتشار: 30شهريور1395|02:12

| کد خبر: 193775

مذاکره محیط زیست با آموزش و پرورش برای تعطیلی دو هفته‌ای مدارس

وکیل ملت: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه در حال مذاکره با آموزش وپرورش در سطوح مختلف پیرامون تعطیلی مدارس در پاییز هستیم، گفت: امیدواریم با توجه به همکاری‌های خوبی که با آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف داریم بتوانیم در این زمینه نیز برای کلانشهرها تدبیر کنیم تا فرزندانمان در زمان وارونگی در هوای سالمتری تنفس کنند.

معصومه ابتکار در گفتگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی پیرامون پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای مدارس در پاییز پرداخت و اظهار کرد: کار خوبی از سال گذشته شروع شده و برنامه کاهش آلودگی هوا را به طور جدی دنبال می‌کنیم، سازمان محیط زیست به صورت مرتب جلساتی را برگزار و در بخش‌های مختلف اعم از خودرو و سوخت از وزارت نیرو، وزارت صنعت و ... گزارش گیری می‌کند.

وی افزود: مرحله به مرحله بر اساس برنامه مصوب کاهش آلودگی هوا پیش می‌رویم. علاوه بر این رئیس جمهور به دلیل شرایط خاص کلانشهرها دستور داد کارگروه ویژه‌ای نیز تشکیل شود و بحث تجهیز منابع را نیز در بگیرد تا علاوه بر امور فنی و کاری که انجام می‌دهیم سیستم بانکی هم پای کار بیاید و طرح‌ها با شتاب بیشتر و همکاری نظام بانکی اجرا شود.ابتکار افزود: دولت مصوبه ویژه‌ای برای سال 95 داشت و یکی از مسائل این بود که برای سال جاری تغییراتی را در ساعات کار ادارات و ساعات مدارس و تعطیلی دوهفته‌ای مدارس در نیمه دوم سال لحاظ کرده و سازوکارهایی از این دست را که شاید هزینه‌کمتر اما نتیجه بخش باشد را دنبال کنیم.


وی با بیان اینکه در حال مذاکره با آموزش و پرورش در سطوح مختلف هستیم گفت: امیدواریم با توجه به همکاری‌های خوبی که با آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف داریم بتوانیم در این زمینه نیز برای کلانشهرها تدبیر کنیم تا فرزندانمان در هوای سالمتری تنفس کنند. به خصوص یک بازه 30 تا 40 روزه را داریم که هوا ساکن می‌شود و سرد است و وارونگی هوا اتفاق می‌افتد. در این مدت تهران و یا سایر کلانشهرها همانند دیگی می‌شوند که درشان بسته می‌شود و هرچه آلودگی هست می‌ماند و راه تبادل هوا بسته شده و دیگر راه فرار ندارد. بنابراین باید برای این چند روز فکر کرد.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: برنامه ریزی ما این بود که تردد ناشی از دانش‌آموزان به مدارس را کاهش دهیم و دانش‌آموزان با حضور در منزل و یا سفر کمتر در معرض آسیب ها قرا بگیرند. جلسات ما ادامه دارد و یکی از موضوعات جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها در مورد پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای مدارس بود که با حضور وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه برگزار شد و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم و سازمان همچنان در حال بررسی موضوع است و امیدواریم هرچه زودتر به تصمیمی در این خصوص برسیم.
**
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top