تاریخ انتشار: 31شهريور1395|00:33

| کد خبر: 193917

بازخواست از وزير، تنها راه نظارت بر صندوق ذخیره فرهنگیان

وکیل ملت: فاطمه سعيدي، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و از اعضاي فعال كميسيون آموزش و تحقيقات در ابراز نظري پيرامون عملكرد وزير آموزش و پرورش گفته بود كه يكي از نارضايتي‌هاي معلمان از عملكرد صندوق ذخيره فرهنگيان است و آقاي فاني به عنوان رييس هيات امناي اين صندوق بايد پاسخگوي عملكرد اين صندوق باشد.

اين نماينده فرهنگي مجلس درواقع از تنها روشي مي‌گويد كه براساس اساسنامه صندوق ذخيره مي‌شود بر عملكرد آن نظارت كرد. ساختار حقوقي اين صندوق متاسفانه اكثر راه‌ها را براي نظارت بسته است،

مشخص نيست سهامداران صندوق از چه طريق و با چه مكانيزمي مي‌توانند از فعاليت‌هاي صندوق پرسش خود را طرح كنند، راهكارهاي نظارتي دروني است و در سيكل بسته هيات امنا و هيات مديره چندان اعتمادبخش نيست به همين دليل است كه اين موسسه با بحران بي‌اعتمادي مواجه شده است؛ بحراني كه پاسخگويي وزير مي‌تواند بخش بزرگي از آن را برطرف سازد.

دستگاه‌هاي نظارتي دولتي به دليل مغايرت شرح وظايف آنها با اساسنامه موسسه نمي‌توانند  تحقيق و تفحص داشته باشند و اين تنها كانال نظارت عمومي است كه بايد نمايندگان به ويژه اعضاي كميسيون آموزشي و به خصوص منتخبان فرهنگي از آن استفاده كنند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top