تاریخ انتشار: 31شهريور1395|00:51

| کد خبر: 193937

همه کاره‌ نامرئی

سعید آقایی

وکیل ملت: انتصاب پشت انتصاب، حکم پشت حکم. بعد از المپیک ریو رفت و آمدها آغاز شده تا فدراسیون از غیرخودی‌ها تصفیه شود و خودی‌ها ارتقا پست بگیرند.

نتیجه قابل قبول در المپیک بهترین فرصت بود تا بتوان با آن هر تصمیمی را توجیه کرد. پشت سه مدال کشتی آزاد ایستاد و با برق طلای نوبرانه پس از 16 سال، هر تصمیمی را منطقی و متقن جلوه داد.
اتفاقات پیش از المپیک در فدراسیون کشتی و کنار کشیدن دو علیرضای فدراسیون و خالی شدن سمت‌های مدیریتی بهترین توجیه بود تا رفقا پاداش خود را بگیرند و از کنار تشک کشتی ناگهان بر صندلی مدیریت جلوس کنند. صندلی‌هایی که پیش از این قرار بود جایگاه بزرگان باشد و کسی روی آن بنشیند که حداقل یک بار در زندگی‌اش مدیریت کرده باشد و زبان را در حد Yes و No بداند اما ناگهان حکم به نام فردی خورد که حتی تجربه مدیریت سطح پایین ورزش را نداشته و آشنایی‌اش به زبان انگلیسی چیزی در حد صفر است! آنهایی که حالا قرار است روی صندلی مدیریت بنشینند تا جمع رفقا در فدراسیون جمع شود.
بذل و بخشش برای رفقا به همین جا ختم نشده. آنجا که به تیم‌های ملی می‌نگریم و دو انتخاب جالب و البته عجیب را می‌بینیم. دو انتخابی که در ظاهر از دل شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی بیرون آمده‌اند که در آن افراد خوشنام و بزرگی عضو هستند اما وظیفه این دو شورا بیشتر از اینکه انتخاب باشد، تایید انتخابات آقای رییس است. آنچه در هنگامه انتخاب نفرات تیم ملی برای رقابت‌های المپیک ریو به عینه دیدیم.
در کشتی فرنگی نام علی اشکانی به‌عنوان سرمربی انتخابی شورای فنی اعلام شده. مردی که در دوران کشتی‌اش یکی از خوش تکنیک ترین و بهترین فرنگی کاران ایران بود که یک چمدان مدال آسیایی و جهانی در کارنامه دارد اما تمامی افتخارات اشکانی تنها به همان دوران کشتی ختم می‌شود. مردی که در سال‌های اخیر هدایت تیم ملی نوجوانان را بر عهده داشته و انصافا بد نتیجه نگرفته اما برای مربیگری در حوزه بزرگسالان ویژگی‌های دیگری نیاز است که علی اشکانی فاقد آنهاست. جذبه، کاریزما و قاطعیت و البته مدیریت بحران ویژگی‌های اصلی احراز صلاحیت برای سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان است که حتی در پاره‌ای از اوقات بر مسائل فنی ارجحیت پیدا می‌کند اما برای فردی که حتی برای مصاحبه‌هایش از مافوق اجازه می‌گیرد، این ویژگی‌ها شبیه یک رویای غیرقابل تعبیر است. بدتر اینکه طی تصمیم شورای فرنگی قرار بر این شده که تیم بزرگسالان از زیر نظر مدیر تیم‌های ملی خارج شده و مستقیم زیر نظر رییس فدراسیون کار کند. یک تغییر فاز ناگهانی که نشان می‌دهد اشکانی در تیم ملی فرنگی قرار است تنها نقش یک مجری را بازی کند که دستورات رییس را مو به مو اجرا می‌کند.
در تیم آزاد هم دقیقا به همین منوال تصمیم گیری شده و هدایت تیم ملی را به دست یکی از فنی ترین و بهترین آزادکاران سابق سپرده‌اند اما آیا محمد طلایی با حیای ذاتی‌اش توانایی جمع کردن ستاره‌های مدعی تیم ملی و حاشیه‌های ریز و درشت اطراف تیم را داراست؟
این انتخاب‌ها و به معنای کاملتر انتصابات دقیقا همان‌هایی است که با سلیقه و علاقه آقای رییس منطبق است. انتخاب‌هایی که از درون راهروهای فدراسیون کشتی تا کنار تشک استیلای تمام و کمال آقای رییس را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که در کشتی کماکان یک نفر همه کاره است، اما قرار است این همه کاره از این پس نامرئی باشد.
 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top