تاریخ انتشار: 31شهريور1395|09:07

| کد خبر: 193987

منصوریان: اولویت من همچنان رضایی، قربانی و افشین هستند

وکیل ملت: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر دوباره به فصل نقل‌وانتقالات برگردم مجدداً اولویت اول من کاوه رضایی، اولویت دوم من قربانی و اولویت سوم من آرش افشین خواهد بود.

علبرضا منصوریان پیش از دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته هفتم لیگ برتر، در نشست خبری اظهار داشت: پیش از هر چیز عید غدیر را تبریک می‌گویم. ذوب‌آهن تیم خوبی است که در چند سال گذشته، عملکرد خوبی داشته است. یحیی گل‌محمدی هم از دوستان خوب من است و در این تیم خوب کار می‌کند.

وی ادامه داد: من و گل‌محمدی در یک مسیر حرکت می‌کنیم و باید به او تبریک بگویم که تیم خوبی ساخته است. امیدوارم بازی فردا به یاری خدا بازی خوبی شود تا تماشاگران از آن لذت ببرند و البته بتوانیم 3 امتیاز را بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه بازی فردا (چهارشنبه) مقابل ذوب‌آهن تکرار فینال جام حذفی است، گفت: من در فینال جام حذفی نبودم و اتفاقی که رخ داده نحوه چیدمان لیگ بوده است. اگر بین این دو بازی فاصله می‌افتاد، بهتر بود اما به هر صورت مجبور هستیم با ذوب‌آهن در فاصله کوتاهی بعد از جام حذفی بازی کنیم. ضمن اینکه فاصله زمانی دربی و این بازی هم کوتاه بود و ما مجبور شدیم روز گذشته به 11 بازیکن اصلی‌ماناستراحت بدهیم. خوشبختانه شرایط روحی و وانی تیم‌ ما خیلی بهتر شده است.

وی در واکنش به مسابقات لیگ خاطرنشان کرد: همیشه باید منافع تیم ملی را در نظر بگیریم. تیم ملی، مسابقات مقدماتی جام جهانی را پیش‌رو دارد و طبیعی است اولویت با این تیم باشد. همه قبل از شروع فصل می‌دانستیم که این تعطیلات پیش روی ماست. از همین رو با برنامه‌ریزی وارد مسابقات شدیم. به همین خاطر بعد از بازی با ذوب‌آهن، 3 روز تمرینات را تعطیل کرده و بعد از آن روال تمرینات خود را ادامه می‌دهیم و روی مسائل تاکتیکی کار می‌کنیم. هدف ما این است که در 21 روز تعطیلی روی سیستم جدیدمان کار کنیم و در آینده با شرایط بهتری، لیگ را ادامه دهیم. 3،4 بازی دوستانه هم در تعطیلات برگزار خواهیم کرد. تیم ما جوانان زیادی دارد که برای هماهنگ شدن با تیم، نیاز به بازی‌های دوستانه بیشتری دارند. امیدوارم از این تعطیلات ضرر نکنیم و تیم ملی هم سود ببرد.

منصوریان در مورد تساوی‌های پر تعداد استقلال تأکید کرد: بازی‌های آسانی برای ما و پرسپولیس در لیگ وجود ندارد چرا که همه تیم‌های لیگ فقط 4 بازی این شانس را دارند که بازی تیم‌شان به صورت زنده پخش شود و از این رو با روحیه و انگیزه متفاوتی مقابل ما قرار می‌گیرند. به همین خاطر بازی‌های پرسپولیس و استقلال مقابل حریفان‌شان بسیار سخت از آب درمی‌آید. منکر این مسئله نمی‌شوم که در 2 بازی نباید مساوی می‌کردیم. در دیدار با نفت آبادان و ماشین‌سازی 5 امتیاز از دست دادیم و مجبوریم که در دور برگشت آنها را جبران کنیم، هرچند که در دور برگشت کارمان بسیار سخت‌تر می‌شود. از این جهت که قبل و بعد از دربی در تبریز و اصفهان، میهمان هستیم. در هر صورت تیم ما باید به شرایط سخت عادت کند و من با انگیزه و روحیه‌ای که در تیمم می‌بینم، مطمئنم آنها این شرایط را حفظ خواهند کرد.

وی در واکنش به این موضوع که چرا در دربی 83، سکوهای مربوط به هواداران استقلال پر نشد و این مسئله نشان می‌دهد هواداران استقلال از تیم‌شان راضی نیستند، گفت: اینکه جایگاه قلب استقلال پر نمی‌شود واقعاً مبهم است. همیشه هواداران استقلال اولین جایی که در بازی‌های تیم محبوب‌شان آنجا را پر می‌کنند همین قسمت کنج ورزشگاه است. مخصوصاً اینکه این بازی، دربی بود و هواداران ما از ظهر وارد ورزشگاه شده بودند، برای این می‌گویم این مسئله مبهم است که تماشاگران ما و همچنین تماشاگران پرسپولیس در فاصله یک ساعت مانده به شروع بازی بیرون از ورزشگاه بودند و به آنها دیگر اجازه ورود داده نشد چرا که گفتند تمام جاهای خالی ورزشگاه بلیتش فروخته شده است. به هر حال من مطمئن هستم که سیستم جدید بلیت فروشی این موضوع را حل خواهد کرد. اگر کسی در این زمینه به ما رَکَب زده باشد اصلاً کار خوبی نکرده است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد:‌ اسپانسر ما با پرسپولیس مشترک است و در صورتی که ورزشگاه پر شود هر دو باشگاه از این مسئله سود خواهند برد چرا که درآمد حاصل از حضور آنها در ورزشگاه نصیب اسپانسر و در ادامه باشگاه می‌شود، به همین خاطر هر دو باشگاه تلاش می‌کنند از بازی‌های تیم‌شان در مسابقات داخلی و آسیایی استقبال شود. اگر امسال مشکل مالی نداشته باشیم بی‌دغدغه پیش می‌رویم.

منصوریان درباره اینکه گفته می‌شد قبل از دربی محمد انصاری به خاطر انجام یک مصاحبه از او عذرخواهی کرده، تصریح کرد: صبح روز دربی یک مصاحبه از قول انصاری منتشر شده بود که او به من پیامک داد و گفت آن مصاحبه دروغ است و من هم جواب دادم که «محمد جان اگر تو پیامک هم نمی‌دادی، با توجه به شناختی که از تو دارم می‌فهمیدم که آن حرف‌ها کار تو نیست.» انصاری در تیم امید بازیکن من بود و در استقلال هم عضویت داشت. اگر قرار باشد 3 بازیکن با اخلاق و کاملاً حرفه‌ای در فوتبال ایران نام ببرم اولین آنها محمد انصاری در کنار ابراهیم صادقی است. من از نوجوانان و جوانان فوتبالمان می‌خواهم امثال انصاری، صادقی و خسرو حیدری را الگوی خود قرار دهند.

وی درباره اینکه آیا در دیدارهای آینده تیمش هم از بازیکنان جوانی مثل فرشید اسماعیلی و مجید حسینی استفاده خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: در سخت‌ترین و سنگین‌ترین بازی چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ حاشیه‌ای، این دو بازیکن جوان را به میدان فرستادم و ریسک بزرگی کردم. قبل از بازی هم گفتم اگر حسینی و اسماعیلی اشتباه کردند گردن من باشد اما اگر عالی ظاهر شدند به نام تیم تمام شود. فرشید اسماعیلی روند خیلی خوبی را در پیش گرفته و در دربی هم عملکرد خیلی خوبی داشت اما او هنوز نمی‌تواند انرژی‌اش را تقسیم کرده و باید روی این مسئله کار کند. در مورد حسینی هم باید بگویم در او مدیریت در زمین را هم می‌بینم چرا که در رده‌های نوجوانان و جوانان، کاپیتان بوده است. ما باید به شدت مراقب این دو جوان باشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با حمایت از مهاجمان تیمش، گفت: بازیکنان خوبی در خط حمله جذب کردیم. اگر دوباره به فصل نقل‌وانتقالات برگردم مجدداً اولویت اول من کاوه رضایی، اولویت دوم من قربانی و اولویت سوم من آرش افشین خواهد بود. هر 3 این بازیکنان سابقه کار کردن با من را دارند و یکی از مهم‌ترین دلایل انتخابم همین مسئله بوده است. آنها به واسطه شناختی که از من دارند خیلی راحت‌تر می‌توانند خواسته‌های تاکتیکی من را پیاده کنند.

منصوریان درباره شایعه بازگشت سجاد شهباززاده به تیم فوتبال استقلال گفت: این حرف از دو هفته پیش مطرح شده و فقط در حد شایعه بوده اما اگر شهباززاده تمایل به بازگشت داشته باشد ما به شدت از این مسئله استقبال می‌کنیم. همین که پیراهن شماره 10 را به کسی ندادم یک پیغام به اوست تا هر موقع دوست داشت، برگردد.

وی با رد این خبر که قرار نیست هیچ دستیاری به کادر فنی استقلال اضافه شود، گفت: شایعه شده قرار است فردی چه خارجی و چه ایرانی به کادر ما اضافه شود که من شدیداً این موضوع را رد می‌کنم. در مورد اشکان نامداری هم بگویم که او هفته‌ای 3 بار در تمرینات ما حضور پیدا خواهد کرد تا از تجربیات بابازاده (مربی دروازه‌بان‌های استقلال) استفاده کند. اعتقاد من این است که ما چند سال است نتوانستیم مربی دروازه‌بان‌های جدیدی رو کنیم. از این جهت باید به فکر آینده باشیم. قول می‌دهم در 10 سال آینده نسل خوبی از مربیان استقلال چهره خواهند شد و اعتقاد دارم در زمینه مربی دروازه‌بان‌ها دچار نوعی «استُپ» شده‌ایم. به همین خاطر هم نامداری را آوردم تا برای آینده مربیگری ایران تجربه کسب کند. تأکید می‌کنم که هیچ فردی قرار نیست به کادر ما اضافه شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان با گلایه از علی رضوانی، گزارشگر اخبار 20:30 گفت: لازم است به بعضی از دوستان که در صداوسیما بی‌محابا حرف می‌زنند، نکته‌ای را بگویم. 2،3 ماه پیش به این آقا گفتم که بی‌محابا در تلویزیون راجع به استقلال و پرسپولیس حرف نزند. مطرح کردن موضوع اُملت یا مسائل اینچنینی در تلویزیون، کار زشتی است.معتقدم هرگونه بی‌احترامی به عضوی از استقلال و پرسپولیس چه هوادار، چه لیدر و چه عضو دیگر، بی‌احترامی به کل مجموعه این دو باشگاه است، از این رو به این برادر می‌گویم که در ادبیاتش خیلی‌ چیزها را رعایت کند. صابون استقلال و پرسپولیس به تن این گزارشگر نخورده که اینگونه صحبت کرده است.

منبع خبر خبرورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top