تصمیم جدید احمدی نژادی‌ها؟

وکیل ملت: روزهای پایانی شهریور، روزهای ماندگاری برای یاران احمدی‌نژاد است؛ روزهایی که خبر رد صلاحیتش قریب به هشت ماه زودتر به او و هوادرانش رسید.

تاریخ انتشار: 1مهر1395|01:06

تصمیم جدید احمدی نژادی‌ها؟
| کد خبر: 194138


خبر اول در هیچ خبرگزاری رسمی‌ای تایید نشد. عباس امیری‌فر، مشاور روحانی در دولت دهم در یک پیام کوتاه چند خطی نوشت 10 نفر از اعضای شورای نگهبان خواستار رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد و تنها دو نفر موافق حضور او بودند. او در این پیام تاکید کرده بود که طبق توصیه یکی از مقامات عالی‌رتبه نظام و اجماع بر رد صلاحیت، احمدی‌نژاد از کاندیداتوری صرف نظر کرده است.

این پیام تا چند روز دست به دست در فضای مجازی چرخید. عباس امیری‌فر البته در پاسخ به «فرهیختگان» نه تایید و نه تکذیب کرد که این پیام منتسب به او است. اما اعلام نظر یکی از مدیران رسانه‌ای که از قضا نشست و برخاست نزدیکی با مقامات دارد این احتمال را به قطعیت مبدل کرد. خبرگزاری «فارس» بیست و هشتم شهریور در یادداشتی به قلم مهدی فضایلی خبر داد که احمدی‌نژاد از حضور در انتخابات نهی شده است.

فضایلی در این یادداشت نوشته بود که چند روزی است محافل رسانه‌ای و سیاسی گوناگون از‌جمله کانال‌های نزدیک به احمدی‌نژاد، از ملاقات وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر می‌دهند؛ دیداری مهم که به ‌درخواست و پیگیری خود او انجام شده... . اما ظاهرا نتیجه‌اش خلاف انتظار وی بوده‌ است، هرچند هنوز جزئیات این دیدار که چند هفته قبل انجام شده است،منتشر نشده؛ ولی این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مواجه شده است.


این یادداشت با واکنش‌های زیادی روبه‌رو بود تا آنجا که فضایلی در مقام دفاع برخاست و روز بعد در مورد واکنش‌ها به یادداشت منتشر شده در «فارس» گفت، «همیشه سعی می‌کنم اگر مطلبی را نقل کنم، موثق باشد.»

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top