تاریخ انتشار: 2مهر1395|01:47

| کد خبر: 194316

معیشت و حقوق فرهنگیان در سند تحول نادیده گرفته شده است

وکیل ملت: عضو کانون صنفی معلمان نیز معتقد است مسایل و مشکلات موجود در سیستم آموزش و پرورش خرد و جزیی است و عملکرد مدیریتی فانی به عنوان وزیر و تیم مدیریتی که با وی کار می کنند روی این مسایل تاثیر می گذارد.

محمد حبیبی به خبرنگار ایرنا می گوید: از بدو امر وزارت فانی تاکنون مواردی پیش آمده که به نوع مدیریت وی برمی گردد که از جمله آنها می توان به کاهش کلاس های درس و شلوغی کلاس ها، تلاش برای کم کردن اضافه کار، اشتباه در هدایت تحصیلی و بودجه آموزش و پرورش اشاره کرد.


وی ادامه داد: به نظر می رسد آقای فانی در زمینه احقاق مطالبات معلمان باید تلاش بیشتری برای گرفتن بودجه از دولت از خود نشان می داد.
این فعال صنفی اضافه کرد: می توان به تاخیر در پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس اشاره کرد که از مهرماه سر کار رفتند و تا اردیبشهت ماه سال بعد حقوق دریافت نکردند.


حبیبی بیان داشت: تمامی این موارد مصادیقی از اشکالات در مدیریت وزارت آموزش و پرورش است .
کارشناس مسایل آموزش و پرورش درباره دلایل بی توجهی به سند تحول نظام آموزشی برای رفع مشکلات نیز گفت: این سند در واقع یک سند در درون آموزش و پرورش است که تدوین شده و به تمامی مسایل به طور کامل توجه نشده است.


عضو کانون صنفی معلمان اظهار داشت: معیشت و حقوق فرهنگیان از جمله موارد اعتراضی معلمان است که در این سند توجه خاصی به آنها وجود ندارد و این سند بیشتر موارد آموزشی را مدنظر قرار داده است.
حبیبی ادامه داد: یکی از مواردی که در سه سال گذشته اتفاق افتاده بیمه فرهنگیان است که هر سال زمینه های حمایتی آن کمتر شده به عنوان مثال قبلا بیمه های حمایتی شامل چشم پزشکی و دندانپزشکی هم می شد اما اکنون حذف شده است.


وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش هزینه های درمانی این بیمه ها کمک حال معلمان بود ولی به هر دلیلی همچون کمبود بودجه ، هر سال این حمایت ها کاهش یافت و این موارد سبب اعتراض فرهنگیان شده است.
کارشناس حوزه آموزش و پرورش اضافه کرد: اینها موارد جزیی است که با رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و مجلس می شد در حل آنها تلاش کرد، کاری که انجام نشد.

** حذف بودجه سرانه مدارس
وی اظهار داشت: طی سه سال گذشته بودجه سرانه مدارس حذف شد و نتیجه آن وادار شدن مدیران مدارس به دریافت وجه از اولیا دانش آموزان بود که خلاف قانون است و در مواردی باعث ایجاد تنش در محیط مدرسه بین مدیر و اولیا دانش آموزان شده است ، این مساله نیز می تواند مربوط به مدیریت این وزارتخانه باشد.
حبیبی اضافه کرد: از دیگر موارد ، مساله خصوصی سازی در آموزش و پرورش است که با وجود همه بحث ها و تاکیدات فعالان صنفی نسبت به اشتباهات در این زمینه، همچنان به صورت افسار گسیخته و غلط جلو می رود.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

فارسی
|
2مهر ماه 1395
0
1
آموزش و پرورش را ویران کردند انشاء الله خیر نبینند
محمد
|
2مهر ماه 1395
0
2
کاش این وزیر استیضاح بشه.بابابرو وزیر یه جای دیگه بشو ممنونیم از شما به ما رسیده
ایمان
|
2مهر ماه 1395
0
0
نتیجه فراموشی وغفلت عمدی نمایندگان مجلس ودولت از آموزش پرورش را در سالهای بعد خواهید دید.دستگاهی که تقریبا سرنوشت همه ما و فرزندانمان به آن گره خورده نباید اینقدر با بی مهری مسؤلین مواجه شود.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top