تاریخ انتشار: 2مهر1395|17:00

| کد خبر: 194354

جلوی زدن 6 گل به پرسپولیس را گرفتند/استقلال فیلم 6 تایی ها رانابود کرد(عکس)

وکیل ملت: 2 مهر 78.

حالا 17 سال از آن دربی معروف که بعدها به دربی 9 نفره معروف شد می گذرد.

مسابقه ای که پس از سال ها درباره آن صحبت های زیادی مطرح شد.

همه چیز از زمانی آغاز شد که پرسپولیس در نیمه نخست دو اخراجی داد ولی آنچه در پایان مسابقه رقم خورد یک تساوی بدون گل و کسل کننده بود.

علی فتح الله زاده زمستان 91 در گفت و گو با شبکه ورزش مدعی شد در دربی سال 78 که پرسپولیس 9 نفره شد به بازیکنان تیم او توصیه شده بود که به پرسپولیس گل نزنند.

وی اظهار داشت:الان چون سال ها از آن زمان گذشته است، من قضیه را کمی باز می کنم. واقعیت این است که در آن بازی، داور در نیمه نخست دو بازیکن حریف را اخراج کرد و همه گفتنددر نیمه دوم استقلال چند گل می زندو حتی شاید بتواند آن 6 گل سال ها قبل را جبران کند.

فتح الله زاده افزود:آن روز من برای اولین بار نگرانی و استرس را در نگاه علی آقای پروین دیدم و این را هم دیدم که مهندس فائقی به ایشان نگاهی کرد و خواست با همان نگاهش او را آرام کند. اینجا بود که در پایان نیمه نخست فضای رختکن استقلال، فضای خاصی شد. همه به هم نگاه می کردندکه قرار است در نیمه دوم چه اتفاقی بیفتد. بازیکنان استقلال هم رابطه نزدیکی با مهندس فائقی داشتند و انگار به آنها الهام شده بود که باید در نیمه دوم، استقلال آرامتر بازی کند. 
 وی خاطرنشان کرد:پس از بازی هم دوستان ما می گفتند در نیمه دوم تمام صحنه های مشکوک به نفع پرسپولیس  سوت زده شد تا مسابقه صفر – صفر تمام شود. من نمی دانم آن زمان در چه مقطع کشور قرار داشتیم که پذیرفتم بازی به آن شکل تمام شود اما قطعا اگر الان بود جور دیگری رفتار می کنم و می گفتم بازی می تواند یک – صفر به نفع استقلال تمام شود تا اتفاق بدی نیفتد.

فتح الله زاده افزود: این را بگویم که این اتفاق هرگز در آینده و پس از آن تکرار نشد و هرگز در هیچ یک از بازی های دربی یا مسابقات دیگر به ما توصیه ای نشد و هر چه بود داخل میدان رخ داد. در واقع آن بازی یک استثنا بود.

نصرالله عبداللهی،سرپرست وقت تیم استقلال هم درباره آن دربی  گفت:  فائقی آمد به ما گفت آرام بازی کنید. بین دو نیمه به جای اینکه من با بازیکنان حرف بزنم، داشتند به من می‌گفتند که آرام بازی کنید.

اما از آن طرف علی انصاریان و محمود خوردبین، بحث مطرح شده از سوی استقلالی‌ها را سبک خواندند و آن را تکذیب کردند.

سعید فائقی هم درباره آن دربی گفت:

من به نصرالله عبداللهی گفتم آرام‌تر بازی کنید. به پروین هم گفتم نترسید، آن اتفاقی که فکر می‌کنید رخ نمی‌دهد. به داور هم گفتم بیشتر حواسش جمع باشد.

اما افشین پیروانی در این باره گفت:من در آن بازی کاپیتان پرسپولیس بودم. وقتی نه نفره شدیم می‌خواستیم تیم را به نشانه اعتراض بیرون ببریم. اما آقای فائقی آمد کنار خط و با ما صحبت کرد و گفت بازی را ادامه بدهید. ما سه برد بزرگ در تاریخ دربی داریم. یکی 6 تای سال 52. یکی همان تساوی در دربی 9 نفره. یکی هم برد پارسال که ایمون زاید هت تریک کرد. آقایان فیلم‌های مربوط به برد 6 تایی را که نابود کرده‌اند. دربی 9 نفره را هم دارند این‌طوری توجیه می‌کنند. در سال‌های آینده هم حتما یک بهانه‌ای برای سه گل ایمون زاید می‌آورند.

جلوی زدن 6 گل به پرسپولیس را گرفتند/استقلال فیلم 6 تایی ها رانابود کرد

منبع خبر کاپ
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top