تاریخ انتشار: 2مهر1395|20:42

| کد خبر: 194400

استعفا یا استیضاح وزیر آموزش و پرورش، مساله اینست!!

محمد تیموری

وکیل ملت: یمی از معلمان رنجنامه ای خطاب به وزیری تنها مانده در میدان رزم، بی سازوبرگ و بدون بودجه؛ نوشت.

جناب آقای دکتر فانی:
بعد از پلمپ دبستان امام مهدی موعود (عج) در اسلامشهر توسط مالک آن که ادعا داشت سی و اندی سال دولت محترم در ملک ایشان تصرف عدوانی کرده و در این مدت ریالی هم به مالک پرداخت نشده، جنابعالی در صفحه تلویزیون ودر بخش خبری بیست وسی حاضر شده، وعده دادید که مشکل را با خرید ملک ویا افزودن اجاره بها مرتفع خواهید کرد. بگذریم که در این سی سال به قول مالک اجاره ای در میان نبوده تا افزایش یابد.
برای صدق مدعا گزارش پلمپ وصحبت های حضرتعالی و مالک در زیر این نوشته تقدیم میشود که در دل خود نکته ها برای اهل معنا دارد.


روز ها سپری و در نهایت کوتاهترین و سهل ترین راه اتخاب شد و تصمیم گرفته شد مدرسه پسرانه به شیفت مخالف دبستانی دخترانه منتقل شود که گمان میکنم زخم اشکالات آموزشی و تربیتی این  تصمیم در طول سال سر باز خواهد کرد. از آوارگی و دربدری چهارصدو اندی خانواده بی بضاعت سخنی نمی گویم.


اکنون تمام کسانیکه اظهارات جنابعالی را مشاهده کرده اند، درمیان انبوهی از سوالات بی جواب سرگردانند..؛چگونه است که یک وزیر در جمهوری اسلامی به وعده ای که درمقابل میلیونها بیننده داده است جامه عمل نمی پوشاند. ما به وعده های گوناگون  و رنگارنگ گذشته مثل افزایش حقوق ها  و..... کاری نداریم.


در مفاهیم دینی و مخصوصا کتاب اسمانی ما وفای به عهد امری لازم و واجب است و بر اساس فرمایش قران کسی که به عهدش عمل نکند در روز جزا بازخواست میشود.
و افوا بالعهد ان العهد کان مسوولا  (اسرا _ آیه)  یا هنگامیکه در سوره مریم حضرت حق در مقام تجلیل از مقام حضرت اسماعیل است به وفای به عهد او اشاره میکند و نه مقام رسالت و نبوت او. انه کان صادق الوعد وکان رسولا نبیا. در احادیث ائمه هدی (ع) هم شاید بالاترین سفارشات بعد از توحید، دستور به خوش قولی و وفای به عهد حتی با دشمنان اسلام است چه برسد به خودی و گروهی دانش آموز دست از همه جا کوتاه شده که آموزش رایگان و بی دغدعه حق قانونی آنانست


جناب وزیر ، یا حضرتعالی هنگام وعده دادن به حل مشکل مدرسه مذکور و بقیه وعده ها، از محدویت ها و کاستیهای بودجه ای و مدیریتی مجموعه تحت امر خویش آگاه بوده اید و یا اینکه اطلاعات کافی نداشته اید.
 اگر فرض اول درست باشد بحث تحمیق مخاطب پیش میاید که دران صورت مصیبتی ست عظیم. اما اگر فرض دوم صحیح باشد در اینصورت وای بر ما و پناه بر خدا از مسوولی که از سال 60 در نظام اسلامی بر صندلی مناصب گوناگون تکیه زده، امابه امکانات و محدودیت های زیر مجموعه اش آشنا نیست.


جناب وزیر اکنون که بحث استیضاح حضرتعالی در مجلس مطرح است و احتمال آن میرود که درصورت امتیاز ندادن به نمایندگان امضا کننده آن استیضاح که هشتاد در صد از موارد مطرح شده در آن ربطی به دوره وزارت شما ندارد، و صرفا بحث سهم خواهی و امتیازگیریهای متداول والبته کسب وجهه درمیان جامعه بزرگ فرهنگیان مطرح است، در مجلس حاضر شده و مجبور شوید از خود دفاع کنید.


اگر رای اعتماد بگیرید انگاه ما با وزیری که خلف وده آشکار کرده ، بر اساس قرآن و موازین شرع چه باید بکنیم؟ اگر هم رای اعتماد نگیرید که دوره مدیریت خود را با نامناسبترین شکل ممکن به پایان خواهید رساند. اگرچه درهای طلایی پست های مشاورت در نظام ما در دستگاه های مختلف برای تمام  مدیران ما همواره گشوده است

۰
پیشنهاد دلسوزانه من و شاید بسیاری از شاگردان و همکارانتان آنست که عطای وزارت را به لقایش ببخشید و بیش از این شخصیت حقیقی خویش را با قرار گرفتن در جایگاهی حقوقی که با محدودیت های گوناگون مواجه است و گویا در اولویت های برنامه ریزان و سیاست گذران کشور جایی ندارد، در پیشگاه اول خدا و سپس همکارانتان بیش از این مورد سوال قرار ندهید.

آقای دکتر فانی، وزیری که نتواند با تمام امکانات موجود ،از پلمپ شدن و تخلیه یک مدرسه و از آواره شدن صدها دانش آموز بی بضاعت در منطقه ای محروم ممانعت کند، به احتمال زیاد از عهده انجام کارهای بزرگتر و سترگی که باید در حق معلمان ستمدیده و مورد تبعیض واقع شده این مملکت انجام شود، ناتوان خواهد بود .

البته وعده هایی هم که جامه عمل نپوشانده شوند، ممکن است در این دنیا فراموش شوند ولی همانطور که عرض شد طبق نص صریح قرآن در روز جزا مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.

کانال کانون صنفی معلمان

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 6

محسن
|
2مهر ماه 1395
0
1
پاشنه آشیل روحانی در انتخابات 96 همین وزیر است .
محمد
|
2مهر ماه 1395
0
2
خدا میداند که نمایندهای مجلس به فکر امتیاز گیری شخصی هستن که فلان نفر سیاسی باید پست بگیرد وگرنه کسی به فکر ما معلمهای بیچاره نیست .
همت
|
2مهر ماه 1395
0
1
سلان بقیه ادارات ضمن خدمت ماموریت هم به نیررووغذا وسرویس می دن ما پول دوره راهم باید بدهیم خاک بر سر ما معلما
پارسا
|
3مهر ماه 1395
0
1
جناب آقای روحانی بدان که معلمین در انتخابات96به یک چوب خشک رای می دهند تاشاید صدایی از این چوب خشک برآید ونانی برای معلم شود .خدا به داد شما ودوستان تان برسد به امید دیدار تا انتخابات96 والسلام
علی
|
5مهر ماه 1395
0
0
آقای شنوایی دولت همین موقع ها باز شود
عی آقا
|
27آبان ماه 1395
0
0
اجاره اون سی سال که تو ملک مالک بدون اجازه و رضايت تحصيل شده بر گردن مسئولینه و شرعا باید ادا بشه وبر ذمه است. مسئولین محترم یه لحظه خودتونو جای مالک بذارید یکی یک سال بیاد تو خونه شما لنگر بندازه و نتونید کاری کنید حالا این حال رو ضربدر سی کنید. مسئولین منصف باشید

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top