متن زیر را یک انسان کاملاً بی‌طرف به ما فرستاده تا مردم از یادشان نرود که روزگاری در سازمان ملل چه‌ها می‌کردیم و کلاً سازمان ملل دست ما بود و باس ما بود و حالا.... آخ آخ آخ...:
یادش بخیر. وقتی به سازمان ملل سفر می‌کرد، انسان به ایرانی بودن خودش بال بال می‌زد.

مثل مرغ پر کنده. همینجوری بال بال می‌زد و افتخار می‌کرد و از ذوق ایرانی بودن درجا حرکات مارپیچ خاصی انجام می‌داد. جهان و زمان می‌ایستاد و حتی پلک هم نمی‌زد تا ببیند چه می‌گوید و بعد که سخنرانی تمام می‌شد دوباره جهان و زمان به حرکت می‌افتاد (اما جهان و زمان پس از این سخنرانی‌ها دیگر جهان و زمان قبلی نبود). مخصوصاً وقتی جهان را به صلح و آشتی و بوس دعوت می‌کرد نشان می‌داد که ما به درجه‌ای رسیده‌ایم که داریم به جهان خط می‌دهیم. این اتفاق تاکنون در تاریخ نیفتاده بود که کسی برود پشت تریبون سازمان ملل و به جهان خط بدهد.

همین بود که وقتی خط می‌داد؛ میلیاردها نفر از مردم جهان، بدون اینکه پلک بزنند اشک شوق می‌ریختند و از عمق درونشان انفعالات و تحولاتی صورت می‌پذیرفت وچهره خوبی از ایران به جهان صادر می‌شد. وقتی پشت تریبون سازمان ملل دیگران را مورد لطف و عنایت و بی‌احترامی خویش قرار می‌داد انسان قند تو دلش آب می‌شد و عین مادری که قربون صدقه بچه اش می ره، قربون صدقه‌اش می‌رفت.

وقتی بعضی از این رئیس جمهوری جدیدا، مؤدبانه (و به قول خودشون دیپلماتیککک) صحبت می‌کنن بدن من یکی که مور مور می شه. موهای تنم سیخ می شه عین چنگک. در واقع می شه اذعان کرد که انگار تو دلم دارن رخت می‌شورن!

یه مثل قدیمی ساحل عاجی هست که می گه رئیس جمهوری باید جنم داشته باشه. یادش بخیر؛ تا خبرنگار قرتی خارجی پررو بازی درمی آورد و سؤالی می‌کرد که نباید می‌کرد، یه چیزی می‌گفت که بدونه با کی طرفه. کاش یه بار جلوی دوربین یک خبرنگاری رو شخصاً کتک می‌زد تا همه بفهمن که اون چقدر زورش زیاده و ما کلاً چقدر زورمون زیاده. (من خودمم زورم زیاده. هر روز دمبل می‌زنم)


خلاصه اینکه همه مردم ایران از وضعیت فعلی سخنرانی‌های سازمان ملل خیلی ناراضی هستن. من خودم با تک تکشون صحبت کردم. حتی با نوزادها و بچه‌هایی که هنوز متولد نشدن (از طریق سیستم تلگراف)... جامعه آماری من 80 میلیون ایرانیه. والسلام، نامه تمام.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top