تاریخ انتشار: 4مهر1395|00:17

| کد خبر: 194714

چرا استقلالی ها با بازیکن 120 میلیونی، 900 میلیون قرارداد بسته‌اند؟

وکیل ملت: وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه‌ای صریح مطالبی را علیه بهرام افشارزاده و برخی مسوولان سابق باشگاه استقلال به زبان آورده که بسیار جالب توجه است.وزیر ورزش در این مصاحبه با ادبیاتی جدی و بدون تعارف‌های مرسوم به نقد عملکرد مدیران پرداخته و به نکاتی اشاره کرده که درباره هر کدام از آنها ساعت‌ها باید بحث شود.

گودرزی در مصاحبه آتشین خود گفته است: «آقای افشارزاده به علت اینکه هزینه بسیار زیادی را به بیت‌المال تحمیل کردند، من از ایشان رضایت نداشتم. ایشان طبق صورتی که خودشان داده‌اند، با 28 میلیارد تومان تیم را بسته و هزینه کرده‌اند. آقای طاهری در پرسپولیس، 15میلیارد هزینه کرده‌اند. به چه حقی این کار را کرده‌اند؟! البته 22میلیارد گفته‌اند و 6 میلیارد بابت چیز دیگری بوده اما همین 22میلیارد رقم کمی نیست. اگر با 15میلیارد پرسپولیس مقایسه کنیم، اختلاف زیادی دارد که تازه آن 15میلیارد هم شاید عدد بزرگی باشد.
گرانترین بازیکنان و مربیان را در تیم استقلال جمع کرده بودند! وقتی قراردادها در استقلال را دیدم مخالفت کردم و بلافاصله زد و بندهایی شد و عده‌ای را فرستادند تا در جلوی وزارت ورزش به من ناسزا بگویند که چرا من جلوی اسراف بیت‌المال را می‌گیرم! من این کار را کردم که این دو تیم، زیان روی دست مردم نگذارند، چون بیت‌المال، سهم مردم است. دولت، نماینده مردم است. نفس این آقایان از جای گرم در می‌آمد که این پول‌ها را خرج می‌کردند؟!»
وزیر در پاسخ به این سوال که آیا هیات مدیره استقلال در جریان پرداخت‌های استقلال قرار داشت این واکنش را نشان داد: «نه، اصلا هیات مدیره در جریان نیست و مصوبه‌ای در این خصوص ندارد. من از طریق قانونی پیگیری می‌کنم. من باید ببینم چه اتفاقی می‌افتد که بازیکن 120میلیون تومانی را 900 میلیون تومان میخرند! حتما اتفاقاتی در این بین افتاده که دارم پیگیری می‌کنم. اتفاقا عمده تهاجماتی که به من شده ناشی از همین مساله است. کسانی در این وسط از این ارقام نجومی سود می‌برند و آنها برنمی‌تابند که من ورود کنم. آنها شروع به ترور شخصیت و ناسزاگویی می‌کنند تا مانع از ورود من به این موضوع شوند، ولی بنده در این رابطه، مشکلی ندارم. اعداد و ارقام، خیلی بزرگ و کلان است و بدون اطلاع هیات مدیره، این اتفاق رخ داده است. هیات مدیره هیچ مصوبه‌ای در خصوص این پرداخت‌های کلان ندارد. حالا اگر شما باشید، اجازه می‌دهید که یک مدیر با این روحیه و این ویژگی که هیچگونه محدودیتی برای خودش در هزینه کردن و پول دادن و پرداخت کردن قایل نیست، ادامه کار بدهد؟! ولو 50 سال هم سابقه داشته باشد! اگر من هم چنین خطایی را کردم، شما چنین برخوردی را با من انجام بدهید، همه جا بنده را هو کنید. کسی حق ندارد این هزینه‌های سنگین را به بیت‌المال تحمیل کند. ضمنا ما کاری کردیم که اعتبارات اینها را به ورزش تحمیل نکنیم. این دو باشگاه آنقدر «برند»های قدرتمندی دارند که از طریق اسپانسرهای مختلف می‌توانند هزینه‌های خودشان را تأمین کنند. خوشبختانه پرسپولیس به مدت دو سال است که دارد اعتباراتش را از طریق خودش تأمین می‌کند و یک ریال برای دولت هزینه نداشته است. اگر ما این پول‌ها را به اینها ندهیم، می‌توانیم در استان‌های مختلف و در شهرهای کوچک هزینه کنیم.»
گودرزی حتی از برکناری مظلومی هم انتقاد کرد: «نتیجه گرایی که دامنگیر ورزش ما شده، یک آفت برای آن به حساب می‌آید. بنده با رفتن آقای مظلومی مخالف بودم. آقای مظلومی تیم را تا جایگاه سوم برد و در یک فینال حضور داشت. یک عده هستند که دوست دارند فضا را ناپایدار کنند و خودشان وارد شوند. اینها، آدم‌های آویزانی هستند که 75 میلیارد تومان بدهی برای استقلال باقی گذاشتند. همان آدم‌ها به دنبال بی‌ثبات کردن محیط و فضای پرسپولیس هستند. اخیرا در ارتباط با تبلیغات دور زمین و سایر تبلیغات و... همین افراد در فدراسیون فوتبال هم رخنه و نفوذ کرده‌اند که من در مورد آنها خواهم گفت. اینها دارند دو تیم استقلال و پرسپولیس را که وابسته به دولت هستند، به زمین می‌زنند، ولی من اجازه نمی‌دهم. فدراسیون باید جوابگو باشد که به چه حقی دارد حقوق قانونی این دو تیم را از آنها سلب می‌کند! البته رییس فدراسیون خودش با این روش مخالف است. آن نتیجه‌گرایی را که عرض کردم، آفتی است برای ورزش ما و باید اجازه بدهیم که آقای مظلومی، دو سه سال با این تیم کار اساسی کند و نتیجه بگیرد. آقای برانکو باید چند سال امنیت داشته باشد تا بتواند تیم را به هدف خودش برساند.
یک عده آدم‌هایی که در بیرون نشسته‌اند و در یک جا جمع می‌شوند، گپ دارند، گعده دارند و با همدیگر نشست دارند، نشریه دارند و می‌اندیشند که چه کار کنند تا مدیرعامل استقلال را زمین بزنیم، مربی تیم را زمین بزنیم و چه کسی را به جای او بگذاریم و... از این کارهای زشت، دارد اتفاق می‌افتد.
من حتی با رفتن آقای مظلومی هم مخالف بودم. البته با آمدن آقای منصوریان موافق بودم چون در تیم نفت نتایج خوبی گرفت. الان دارند شخصیت این مربیان را ترور می‌کنند. ما باید در مواقعی هم که اینها می‌بازند، دست از حمایت برنداریم و به آنها کمک کنیم تا موفق شوند. اینکه شما می‌گویید تغییر مدیریت برای آقای افشارزاده مشکل ایجاد کرده؛خیر، آقای افشارزاده دو سال در استقلال بوده و یکسری تعهدات ناروا ایجاد کرده است.»
 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top