تاریخ انتشار: 4مهر1395|11:06

| کد خبر: 194796

افشارزاده خطاب به وزیر ورزش: شما به‌عنوان یک پرسپولیسی وکیل مدافع این باشگاه هستید!

وکیل ملت: مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اظهارات وزیر ورزش و جوانان واکنش نشان داد.

به گزارش وکیل ملت ، پس از اظهارات محمود گودرزی علیه بهرام افشارزاده، مدیرعامل پیشین استقلال با انتشار بیانیه ای نسبت به اظهارات وزیر ورزش و جوانان واکنش نشان داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بعد از جدایی از وزارت ورزش و استقلال بنا به صحبت نداشتم. هر چند خیلی صحبت‌ها مطرح و تهمت‌هایی زده شد، اما من برای حفظ آرامش استقلال ترجیح دادم سکوت کنم، اما ظاهرا این گونه بحث ها تمامی ندارد و من بر خود واجب می‌دانم که پاسخ این اتهامات را بند به بند و جمله به جمله بدهم. در ابتدا آقای گودرزی را به عنوان یک دکتر، استاد دانشگاه و وزیر مملکت دعوت به رعایت اخلاق و صداقت می‌کنم. ایشان در صحبت‌های خود گفته‌اند افشارزاده به علت اینکه هزینه زیادی به بیت المال تحمیل کرده از او رضایت نداشتم. سوال این است که من چه هزینه‌ای به بیت المال تحمیل کردم؟ تاکید در استفاده از بیت المال توسط آقای گودرزی صحبت جالبی است! من در مورد بیت المال و عملکرد وزارت ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن دارم که لزومی ندارد در اینجا به آنها بپردازم. جالب است پرداخت چندین فقره وام‌های چند ده میلیونی در وزارت ورزش در حالی که کمبود بودجه را داشتیم، بیت المال نیست اما 850 روز صادقانه و بدون دریافت حقوق برای استقلال زحمت کشیدن اینجانب جفا به بیت المال است؟!

ایشان گفتند من با 28 میلیارد تیم را بسته و پرسپولیس تیم خود را با 15 میلیارد بسته است. این صحبت‌ها نشان دهنده علاقه گودرزی به پرسولیس است. لیستی که ما اعلام کردیم، حقیقت ماجراست، در حالی که باشگاه پرسپولیس بیش از 22 میلیارد خرج کرده ( رسمی و غیررسمی) و رقم اعلام شده رسمی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ 18 میلیارد است، اما جالب اینجاست که آقای گودرزی به دلیل تعصب و علاقه‌مندی بیش از حد به پرسپولیس  18 میلیارد را در مصاحبه 15 میلیارد یاد می‌کند. در مورد این رقم‌های اعلامی، من قصد دخالت در امور پرسپولیس را ندارم، اما شائبه‌های بسیار زیادی در مورد رقم‌های بازیکنان این تیم مانند وحید امیری، جلال حسینی، بیرانوند، علیپور، امید عالیشاه، طارمی، رضاییان بوده و آیا پول رضایتنامه گولچ، طارمی و رضاییان در حساب‌ها آمده است یا خیر؟

همه قبول دارند که این ارقام، ارقام واقعی نیست. چگونه در پرسپولیس اینها دیده نمی‌شود و آقای گودرزی از رقم 15 میلیاردی صحبت می‌کند. من حقیقت را گفتم و شان هوادار استقلال را جذب بهترین بازیکن و مربی می‌دانم. شک نکنید تیمی که پرسپولیس بسته اگر بیشتر از استقلال هزینه نکرده باشد، کمتر از ما نیست. مبالغ ثبت نشده پرسپولیس در حساب‌ها همان قرارداد استیل آذین ایرانیان در پشت پیراهن پرسپولیس است. نکته دیگر از 28 میلیارد بودجه استقلال، میزان 6 میلیارد هزینه جاری باشگاه شامل اردو، هتل، سفر، حقوق کارمندان و غیره است که قطعا پرسپولیس نیز این هزینه‌ها را دارد و باید در طول فصل هزینه کند و با اضافه کردن این ارقام به هزینه‌های پرسپولیس تفاوتی میان هزینه‌های دو تیم نخواهد بود.

سوال بعد این است که آیا رضایت نامه مهدی طارمی از باشگاه ترکیه ای بدون هزینه بوده است؟ برای رضایت نامه گولچ مبلغ 100 هزار دلار را چه کسی پرداخت کرده است؟ آقای گودرزی شما وزیری هستید که فقط در یک نقل عدد بودجه پرسپولیس 20 درصد تفاوت ایجاد کردید و رقم 18 میلیاردی اعلام شده پرسپولیس را 15 میلیارد اعلام کردید و هزینه‌های جاری این تیم را فراموش کردید، پس اجازه بدهید در بسیاری دیگر از اعداد و نظرات شما تشکیک کنیم.

ایشان گفته‌اند که زد و بندهایی از طرف من انجام شده تا مردم در برابر وزارت ورزش جمع شوند. من منظور ایشان را از این موضوع نمی‌فهمم و نمی‌دانم که این الفاظ چه معنایی دارد. اگر سند یا اعترافی دارند که من افراد را برابر وزارت ورزش جمع کرده‌ام، باید منتشر کنند و این موضوع را اثبات کنند در غیر این صورت مطرح کردن این صحبت‌ها تهمت‌های بی پایه و اساس است. گودرزی گفته است که گران‌ترین مربیان در استقلال جمع شده‌اند. آیا بر اساس رقم اعلام شده مربیان از سوی سازمان لیگ سرمربیان و کادر فنی  استقلال گران‌تر از پرسپولیس است؟ سرمربی استقلال بر اساس اعلام سازمان لیگ حتی جزو سه قرارداد گران لیگ نیز به شمار نمی‌رود و ای کاش ایشان پیش از مطرح کردن این صحبت‌ها جنبه انصاف را رعایت کرده و با مطالعه بیشتری صحبت می‌کردند. هر چند مشاورانی که به ایشان مشورت می‌دهند سررشته‌ای از فوتبال و تیمداری ندارند.

ایشان در مورد هیئت مدیره استقلال صحبت کردند و گفته‌اند که هیئت مدیره از قراردادها خبر نداشته است. تمام مصوبات هیئت مدیره موجود است و تک تک قراردادهای ما با بازیکنان با شهاب جهانیان هماهنگ می‌شد. جالب است بدانید که یکسری از بازیکنان مانند امید ابراهیمی، خسرو حیدری و بختیار رحمانی، وحید امیری و ... را شخص آقای جهانیان با آنها مذاکره داشته، اما حالا ادعا می‌کنند که ما در جریان نبودیم. من استقبال می‌کنم آقای گودرزی این موضوع را از طریق مسائل قانونی پیگیری کنند تا تکلیف این اتهام مشخص شود.

وزیر ورزش گفته اند بازیکن 120 میلیونی در استقلال 900 میلیون پول گرفته است. آقای گودرزی از شما به عنوان وکیل مدافع پرسپولیس می‌پرسم باشگاه پرسپولیس وحید امیری 200 میلیونی ( طبق اعلام آقای قنبرزاده -مدیر مورد تایید شما - به سازمان لیگ ) را با چه هزینه ای قرمز پوش کرده است؟ برای این بازیکن نزدیک به دو میلیارد خرج شده و البته که قرارداد این بازیکن 950 میلیون تومان ثبت شده اما هرگز به 10 برابر شدن این قیمت ها اشاره نمی‌کنید؟ آقای گودرزی بحث‌هایی را مطرح کرده که من می‌توانم اتفاقا سوالات خوبی از ایشان بپرسم.

گودرزی گفته‌اند که در این بین اتفاقاتی رخ داده و افرادی در این میان از ارقام نجومی سود بردند. ما منتظر هستیم که ایشان این افراد را اعلام کند و بگویند که آیا در پرسپولیس نیز که ارقام قراردادها تا چند برابر افزایش یافته آیا افرادی سود برده‌اند؟ یا توضیح دهند پرونده بازیکنان اوکراینی که در برنامه 90 نحوه ورود آنها به ایران مشخص شد، به کجا رسید؟

آقای گودرزی گفته قرارداد را کم کنید و من فضایی را ساختم تا به ایشان توهین شود. آقای وزیر در ماجرای پرسپولیس و علی دایی نیز من بودم و افشارزاده باعث ناسزا گویی هواداران به شما شد؟ آیا در زمان اختلاف با کی‌روش که مردم به شما در صفحات مجازی رئیس جمهور ناسزا گفتند آنجا هم افشارزاده حضور داشت؟ من فکر می کنم این صحبت‌ها فرافکنی است و باز هم به مانند یک برادر بزرگتر از نظر سنی به ایشان توصیه می‌کنم که اخلاق را رعایت کند.

آقای گودرزی در ادعایی عجیب گفته‌اند پرسپولیس برای دولت هزینه نداشته است. آیا باشگاه پرسپولیس که گفته اید یک ریال هزینه برای دولت نداشته به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان از فصل گذشته بدهکار نیست؟ بدهکاری به این صندوق دولتی آیا بدهکاری به بیت المال نیست؟

ایشان درباره بحث اسپانسرینگ باشگا نیز موضوعاتی را مطرح کردند. اسپانسر سال اول حضور من در استقلال را خود شما به ما معرفی کردید که تمام و کمال به تعهدات خود عمل نکرد و برای ما دردسر ساز شد. رقم قرارداد ما با اسپانسر برای فصل های گذشته نیز با نظر هیئت مدیره و نظر شخص جنابعالی و آقای سجادی عمل شده است. ما فقط بیش از 3 میلیارد تومان از بدهی های گذشته به بازیکنان خارجی پرداخت کردیم. بیش از 10 میلیارد تومان بدهی از گذشته به اشخاص و شرکت های داخلی پرداخت کرده ایم.

در مورد نتیجه گرایی و برکناری پرویز مظلومی ما در نهایت متوجه نشدیم که آقای گودرزی نظر هیئت مدیره را قبول دارد یا خیر. برکناری مظلومی نظر شخصی من نبود و اعضای هیئت مدیره به آن رای دادند. ما در تمامی عزل و نصب مربیان با نظر شخص آقای گودرزی عمل کردیم. در برکناری آقای مظلومی من حتی عضو هیئت مدیره نیز نبودم و اگر آقای گودرزی انتقادی دارند به هیئت مدیره انعکاس بدهند چون رئیس هیئت مدیره بارها می‌گفتند که نماینده تام الاختیار وزیر در استقلال است و حتی ایشان ابتدا در دفتر شخصی خویش در سعادت آباد با منصوریان جلسه پنهانی و محرمانه گذاشت و به وی پیشنهاد مربیگری استقلال را داد.

گودرزی از کمک به استقلال و منصوریان صحبت می‌کنند، در حالی که رئیس هیئت مدیره شما بود که بعد از باخت‌های منصوریان به دنبال استخدام و بازگشت فرهاد مجیدی بود و با برادر او برای بازگشت به استقلال جلسه گذاشت و حتی پیغام‌هایی به دوستان داده بودند. آقای گودرزی در مورد افرادی گفتند که با گعده و گپ به دنبال زمین زدن استقلال هستند. اینها همان افرادی هستند که رئیس هیئت مدیره شما به دنبال حکم انتصاب این آقایان در استقلال است و آیا نباید قبل از رسانه‌ای کردن این صحبت‌ها به این موضوعات توجه داشت؟

آیا در اختلاف این آقایان با رضا افتخاری که در مصاحبه‌اش به آنها اشاره کرده ، مقصر افشارزاده است؟! البته آقای گودرزی جز خودش هیچ کس را قبول ندارد و همه را متهم می کند. افشارزاده ، فتح الله‌زاده ،کفاشیان، تاج، اسلامیان ، رویانیان ، رحیمی ، نژادفلاح ، عابدینی ، هدایتی و ... همگی بد هستند و فقط آقای گودرزی خوب است. این افکار عمومی هستند که درباره افراد قضاوت خواهند کرد و من قضاوت را به مردم می سپارم.

باز هم می‌گویم قصدی برای حرف زدن نداشتم، اما زمانی که مصاحبه آقای وزیر را خواندم دیدم که تهمت‌ها و موارد نادرست زیادی مطرح شده و چون ایشان به مقایسه با پرسپولیس پرداختند، مجبور به دفاع از خود، مجموعه استقلال و بیان واقعیت‌ها هستم. طاهری برای پرسپولیس زحمت کشیده و این ارقام حق تک تک بازیکنان پرسپولیس است وجوانان پرسپولیس لیاقت بهترین دریافتی‌ها را دارند و صحبت من این است که آقای وزیر همه واقعیت را مطرح کنند و در این میان هواداران عزیز استقلال را مایوس نکنند. بازیکنان استقلال لیاقت بهترین ها را دارند و این شائبه را ایجاد نکنیم که بازیکنان و مربیان استقلال شایستگی این قراردادها را ندارند اما دیگر بازیکنان در دیگر تیمها هر رقمی که خواستند می توانند بگیرند. زمانی که صحبتهای ایشان را خواندم فکر می کردم یکی از اعضای هیئت مدیره پرسپولیس این سخنان را به زبان آورده و نکات زیاد دیگری نیز وجود دارد که در صورت پاسخ آقای گودرزی و هر یک از دوستان ایشان در وزارت ورزش آنها را بازگو خواهم کرد. نکاتی که در جلسات مختلف و شورای معاونین توسط ایشان گفته می شد و ....

منبع خبر تسنیم
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

خوزستانی
|
4مهر ماه 1395
0
0
افشارزاده بی شرف پست...این وزیر چقدر بازیکنان را با زور نگذاشت بیایند پرسپولیس و داد به استقلال الان حداقل خجالت بکش

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top