تاریخ انتشار: 4مهر1395|14:34

| کد خبر: 194826

پلیس: توقف شماره گذاری 29 خودروی گازوئیلی وبرخی موتور سیکلت ها

وکیل ملت: 29 نوع از خودروهای سنگین و نیمه سنگین شامل کامیون، کامیونت ، اتوبوس های درون شهری و مینی بوس ها با توقف شماره گذاری مواجه شدند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از توقف شماره گذاری موتور سیکلت های کاربراتوری و خودروهای سنگین و نیمه سنگین درون شهری  فاقد استاندار یورو 6 از ابتدای مهر خبر داد.

 سرهنگ سعید روحی در گفت و گوی با خبرنگار عصر ایران  اظهار کرد: به استناد مصوبه هیات وزیران در تیرماه 95شماره گذاری موتور سیکلت های کاربراتوری از اول مهر ماه ممنوع بوده و لذا سیستم شماره گذاری پلیس در مورد این موتور سیکلت ها بسته شده و دیگر شماره نمی شوند.

 توقف شماره گذاری برخی از خودروهای گازوئیل سوز درون شهری

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور در ادامه از  توقف شماره گذاری برخی از خودروهای گازوئیل سوز درون شهری نیز خبر داد و گفت:  با استاد به مصوبه  هیات دولت کلیه خودروهای سنگین و نیمه سنگین دیزلی شهری از اول مهرماه باید استاندر یورو 6 را داشته و یا در صورت  تولید با استاندارد یورو 4 حتما باید فیلتر جذب ذرات معلق داشته باشند و لذا با استاد به این مصوبه شماره گذاری کلیه خودروهایی که این شرایط را نداشتند از اول مهر ماه  متوقف شده است.

سرهنگ روحی از ذکر اسامی این خودروها خودداری کرد و  در پاسخ به پرسشی در مورد نوع خودروهایی که شماره گذاری آنها متوقف شده است گفت: 29 نوع خودرو شامل 3 نوع از اتوبوس های شهری، 5 نوع مینی بوس،13 نوع کامیونت و 8 نوع کامیون تا ظرفیت 6.5 تن با توقف شماره گذاری مواجه شده است.


سرهنگ روحی در مورد وضعیت خودروهای سنگین دیزلی برون شهری نیز گفت: این خودروها تا پایان سال 95  فرصت دارند تا نسبت به کسب استاندارد یورو 6 اقدام کنند و لذا از سال 96 این خودروها نیز در صورت نرسیدن به سطح تعریف شده شماره گذاری نخواهند شد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top