تاریخ انتشار: 4مهر1395|16:59

| کد خبر: 194849

مقصر اوضاع نامناسب کنونی آموزش‌ و پرورش،ساختار است یا وزیر؟

وکیل ملت: مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس گفت: زمانی باید یک وزیر استیضاح شود که مشکلات بزرگی ایجاد کرده باشد؛ نه آنکه به جای پیدا کردن راه حل مشکلات، با استفاده از استیضاح، به دنبال پاک کردن صورت مسئله‌ای رفت؛ این در حالی است که اکنون کمتر از یک سال به ادامه کار دولت یازدهم باقی مانده و باید پرسید وزیر جایگزین چگونه می‌خواهد عرض چند ماه، برنامه ارائه و آن را اجرا کند؟

 اشکال کار این است که ما همیشه سعی کردیم مقصری را برای مشکلات پیدا کنیم نه راهکاری؛ مگر آموزش و پرورش در طول 38 سال گذشته وضعیت بهتری نسبت به امروز داشته که حالا با استضاح یک وزیر آن بخواهیم مشکلاتش را حل کنیم؛ اگر این وزارتخانه در طول سال‌های پیش راه درستی رفته بود، اکنون چنین وضعیتی نداشت.

 98 درصد بودجه این وزارتخانه صرف حقوق کارکنان و فرهنگیان می‌شود و مجالس نهم و دهم نیز برای آن اعتبار مجزایی به منظور رفع مشکلاتش مصوب نکرده‌اند، آیا مسئولان آن باید با این 2 درصد باقی مانده معجزه کنند؟ جالب است هر روز هم گفته می‌شود نباید از والدین پول گرفت، پس مدارس باید امورات خود را با گدایی اداره کنند؟!

 بسیاری از مدارس در پرداخت پول آب، برق و گاز خود مانده‌اند، کمبود بودجه یکی از اصلی‌ترین مشکلات آموزش وپرورش است و بسیاری از مشکلات آموزشی و تربیتی نیز به دلیل کمبود در همین بخش ایجاد شده‌اند.

 اگر مشخص شود وزیر نتوانسته از امکاناتی که در اختیار دارد به خوبی استفاده و طبق برنامه عمل کند به یقین باید مورد سوال قرار گیرد اما زمانی که می‌دانیم بودجه این وزارتخانه بسیار ناکافی است، باید پرسید با پول موجود چه کاری می‌توانست انجام دهد که انجام نداده است؟

 
 37 سال است مسئولان ارشد مملکت اعم از وزیر، رییس بانک، استاندار و... مدام تغییر یافته‌اند؛ درواقع مدیران تا بخواهند برای حل مشکلی برنامه‌ریزی کنند، آن‌ها را تغییر می‌دهند؛ متاسفانه عمر مفید مسئولیت در ایران بسیار کوتاه است.

مقصر اوضاع نامناسب کنونی آموزش و پرورش آد‌م‌ها نیستند، مقصر را باید در ساختار، نحوه نظارت و مدیریت  جستجو کرد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

ایمان
|
4مهر ماه 1395
0
0
فرافکنی نکنید چرا وزارت خارجه چرا صدا وسیما چرا وزارت نفت چرا..."".از این جور مشکلات ساختاری ندارند چرا وزیر محترم بهداشت منابع حاصل از حذف یارانه را توانست جذب بهداشت کند وپرسنل آن وزارت خانه بلاخره بعد از سالها وضعیت رفاهی مناسبی پیدا کردن با

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top