تاریخ انتشار: 5مهر1395|00:01

| کد خبر: 194895

از حضور وکلا در محکمه استقبال می کنیم

وکیل ملت: در سومين همايش "دفاع مقدس از جبهه تا محكمه" كه در سالن اجتماعات كانون وكلاي دادگستري مركز برگزار شد، حسين ذبحي طي سخناني بيان كرد: قضات مي گويند ما به دنبال محكوم كردن ناصواب كسي نيستيم.

 وي گفت: دسترسي به وكلا مشكل است و وقتي ما به مردم مي گوييم برويد كانون وكلا وكيل معاضدتي بگيريد، اولاً مردم نمي دانند وکیل معاضدتي چیست، ثانياً باور ندارند، ثالثاً بعضي از وكلاي معاضدتي ميل و تلاشي را كه در جايي غير از معاضدتي است، ابراز نمي كنند.


مشاور معاون اول قوه قضاییه در ادامه افزود: حضور وكلا در پرونده ها مهم است، اما در وکالت وجود فرهنگ بسيجي هم مهم است. ما از حضور وكلا در محكمه استقبال مي كنيم؛ واقعا ياور حقيقي قاضي وكيل متهم و بزه ديده است. از طرفي هم با ضعف فرهنگ مراجعه به وكيل روبرو هستيم.


ذبحی در ادامه بيان كرد: متاسفانه افراد به وكلا مراجعه مي كنند و با درصدها و حق الوكاله هاي نجومي مواجه مي شوند كه نمي توانند حق الوكاله را بپردازند، مانند پزشكي كه به بيمار در حال مرگ مي گويد تا پول نريزي درمان نمي كنم. در حرفه وكالت هم همينطور است. من هميشه می گويم از برجسته ترين كارها پزشكي و وكالت است و وكالت مهم تر از درمان بيماري سخت است .


وی همچنين اضافه كرد:بايد ضعف هاي نوشتاري كاهش پيدا كند؛در برخي پرونده ها مي گويم اگر اين وكيل دفاع نمي كرد براي فرد بهتر بود.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

رضوان زهکی
|
5مهر ماه 1395
0
0
خدایش متن من واس این پیام بذار
آقا شما اجازه بدید وکلا این آرا جالب قضات تو دانشگاه نقد کنند بابا اگه یک قاضی بیسواد باشه عمق فاجعس اما اگه وکلا بی سواد باشه به خدا هیچ اتفاقی نمی افته من از وکیلم تشکر مینم محمدجان
جمال
|
5مهر ماه 1395
0
0
متاسفانه کانون وکلا با انحصاری کردن امر وکالت در کشور و پذیرش حداقلی وکیل چنان ادعای وکلای فعلی را افزایش داده است که به راحتی می توانند حق الوکاله های گزافی از مردم ایران مطالبه کنند به گونه ای مردم جرات مراجعه به وکیل را مگر اینکه ناچار شوند نداشته باشند از طرفی با سیاست مدبرانه قوه قضائیه و با گرفتن وکیل ماده 187 این امر به نوعی تعدیل یافت ولی متاسفانه به علت اینکه شاغلان حقوق خوانده در دادگستری نیز چون در آینده وکیل خواهند و با عنایت به اینکه به همراه کانون دست اندر کار تعیین ظرفیت وکیل در کشور هستند اینها هم مایل به افزایش تعداد وکلا در کشور نمی باشند و ضربه نهایی در این زمینه به حدود سیصد هزار نفر حقوق خوانده بی کار در کشور و مردم ایران وارد می شود که ناچارند هزینه های چند برابری با وجود حدود سیصد هزار نفر حقوق خوانده فعلی بی کار به اعضای محترم کانون وکلا بدهند چون با ایجاد انحصار مانع افزایش رقیب کاری در شغل ازاد وکالت می باشند و انحصار در هر کاری و عدم رقابت مصرف کننده خدمات انحصارگر را ناچار به پرداخت هزینه بیشتری خواهد کرد

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top