تاریخ انتشار: 5مهر1395|00:30

| کد خبر: 194923

پرسپولیس به امیری 200 میلیونی 2 میلیارد داد

وکیل ملت: افشارزاده در پاسخ به افشاگری وزیر ورزش و جوانان، مصاحبه‌ای کرده که درباره‌اش چند سوال باید پرسید.

اول اینکه چرا افشارزاده برای جلب توجه هواداران استقلال بحث را به سمت پرسپولیس می‌کشاند؟ مگر اینکه وزیر ورزش به مسائل باشگاه استقلال و قراردادهای گزاف و هزینه‌های بر باد رفته اشاره کرده، به معنای این است که هر اتفاقی را در پرسپولیس تایید کرده است؟ افشارزاده به جای آنکه به ابهام‌های بزرگ در قراردادها پاسخ بدهد، همواره در مصاحبه‌اش می‌خواهد همه چیز را با پرسپولیس مقایسه کند و بعد به این نتیجه برسد که چون در پرسپولیس هم به فرض اینکه اتفاقات مشابهی رخ داده، پس ریخت و پاش‌ها و قراردادهای گزاف ایرادی نداشته‌اند. چه خوب می‌شد اگر افشارزاده بیش از این سابقه مدیریتش را زیر سوال نبرد. او همین چندی پیش حاضر شده بود رییس دفتر وزیر باشد و حالا علیه وزیر موضع می‌گیرد. این عجیب نیست؟

افشارزاده یک روز پس از اظهارات وزیر ورزش مصاحبه‌ای را انجام داد و تلاش کرد به بخشی از گفته‌های وزیر پاسخ دهد. او در مورد هدر دادن بیت‌المال گفت:«سوالم از وزیر این است که من چه هزینه‌ای به بیت‌المال تحمیل کردم؟ تأکید در استفاده از بیت‌المال توسط آقای گودرزی صحبت جالبی است! من در مورد بیت‌المال و عملکرد وزارت ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن دارم که لزومی ندارد در اینجا به آنها بپردازم. 850 روز صادقانه و بدون دریافت حقوق برای استقلال زحمت کشیدن اینجانب جفا به بیت‌المال است؟ ! ایشان گفتند من با 28 میلیارد تیم را بسته و پرسپولیس تیم خود را با 15 میلیارد بسته است. این صحبت‌ها نشان‌دهنده علاقه گودرزی به پرسپولیس است. لیستی که ما اعلام کردیم، حقیقت ماجراست، در حالی که باشگاه پرسپولیس بیش از 22 میلیارد خرج کرده (رسمی و غیررسمی) و رقم اعلام شده رسمی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ 18 میلیارد است اما جالب اینجاست که آقای گودرزی به‌دلیل تعصب و علاقه‌مندی بیش از حد به پرسپولیس 18 میلیارد را 15 میلیارد یاد می‌کند. در مورد این رقم‌های اعلامی، من قصد دخالت در امور پرسپولیس را ندارم اما شائبه‌های بسیار زیادی در مورد رقم قراردادهای بازیکنان این تیم مانند وحید امیری، سیدجلال حسینی، بیرانوند، علیپور، امید عالیشاه، طارمی، رضاییان بوده و آیا پول رضایتنامه گولچ، طارمی و رضاییان در حساب‌ها آمده است یا خیر؟ » افشارزاده مدعی شده که ارقام اعلام شده ازسوی پرسپولیسی‌ها غیرواقعی است: «همه قبول دارند که این ارقام، ارقام واقعی نیست. چگونه در پرسپولیس اینها دیده نمی‌شود و آقای گودرزی از رقم 15 میلیاردی صحبت می‌کند؟! من حقیقت را گفتم و شأن هوادار استقلال را جذب بهترین بازیکن و مربی می‌دانم. شک نکنید تیمی که پرسپولیس بسته اگر بیشتر از استقلال هزینه نکرده باشد، کمتر از ما نیست. مبالغ ثبت نشده پرسپولیس در حساب‌ها همان قرارداد استیل آذین ایرانیان در پشت پیراهن پرسپولیس است. نکته دیگر از 28 میلیارد بودجه استقلال، میزان 6 میلیارد هزینه جاری باشگاه شامل اردو، هتل، سفر، حقوق کارمندان و غیره است که قطعاً پرسپولیس نیز این هزینه‌ها را دارد و باید در طول فصل هزینه کند و با اضافه کردن این ارقام به هزینه‌های پرسپولیس تفاوتی میان هزینه‌های دو تیم نخواهد بود. سوال بعدی این است که آیا رضایتنامه مهدی طارمی از باشگاه ترکیه‌ای بدون هزینه بوده است؟ برای رضایتنامه گولچ مبلغ 100 هزار دلار را چه کسی پرداخت کرده است؟ »
افشارزاده در ادامه حرف‌هایش به ماجرای تجمع مقابل ساختمان وزارت ورزش اشاره کرد: «ایشان گفته‌اند که زد و بندهایی از طرف من انجام شده تا مردم مقابل وزارت ورزش جمع شوند. من منظور ایشان را از این موضوع نمی‌فهمم و نمی‌دانم که این الفاظ چه معنایی دارد. اگر سند یا اعترافی دارند که من افراد را مقابل وزارت ورزش جمع کرده‌ام، باید منتشر و این موضوع را اثبات کنند، در غیر این‌صورت مطرح کردن این صحبت‌ها تهمت‌های بی‌پایه و اساس است. گودرزی گفته است که گران‌ترین مربیان در استقلال جمع شده‌اند. آیا براساس رقم اعلام شده مربیان از سوی سازمان لیگ، قرارداد سرمربیان و کادر فنی استقلال گران‌تر از پرسپولیس است؟ قرارداد سرمربی استقلال براساس اعلام سازمان لیگ حتی جزو سه قرارداد گران لیگ نیز به شمار نمی‌رود و ‌ای کاش ایشان پیش از مطرح کردن این صحبت‌ها جنبه انصاف را رعایت کرده و با مطالعه بیشتری صحبت می‌کردند.»
افشارزاده درباره قرارداد وحید امیری نیز حرف عجیبی را به زبان آورد: «وزیر ورزش گفته‌اند بازیکن 120 میلیونی در استقلال 900 میلیون پول گرفته است. آقای گودرزی از شما می‌پرسم باشگاه پرسپولیس وحید امیری 200 میلیونی (طبق اعلام آقای قنبرزاده به سازمان لیگ) را با چه هزینه‌ای قرمزپوش کرده است؟ برای این بازیکن نزدیک به 2 میلیارد خرج شده و البته که قرارداد این بازیکن 950 میلیون تومان ثبت شده اما هرگز به 10 برابر شدن این قیمت‌ها اشاره نمی‌کنید؟ آقای گودرزی گفته‌اند که در این بین اتفاقاتی رخ داده و افرادی در این میان از ارقام نجومی سود بردند. ما منتظر هستیم که ایشان این افراد را اعلام کند و بگویند که آیا در پرسپولیس نیز که ارقام قراردادها تا چند برابر افزایش یافته آیا افرادی سود برده‌اند؟ یا توضیح دهند پرونده بازیکنان اوکراینی که در برنامه نود نحوه ورود آنها به ایران مشخص شد، به کجا رسید؟»
افشارزاده درباره برکناری مربیان هم توضیحاتی ارائه کرد: «برکناری مظلومی نظر شخصی من نبود و اعضای هیات مدیره به آن رأی دادند. ما در تمامی عزل و نصب مربیان با نظر شخص آقای گودرزی عمل کردیم. در برکناری آقای مظلومی من حتی عضو هیات مدیره نیز نبودم و اگر آقای گودرزی انتقادی دارند به هیات مدیره انعکاس بدهند، چون رییس هیات مدیره بارها می‌گفت که نماینده تام‌الاختیار وزیر در استقلال است و حتی ایشان ابتدا در دفتر شخصی خویش در سعادت‌آباد با منصوریان جلسه پنهانی و محرمانه گذاشت و به وی پیشنهاد مربیگری استقلال را داد. البته آقای گودرزی همه را متهم می‌کند. افشارزاده، فتح‌ا... ‌زاده، کفاشیان، تاج، اسلامیان، رویانیان، رحیمی، نژادفلاح، عابدینی، هدایتی و... همگی بد هستند و فقط آقای گودرزی خوب است. این افکار عمومی هستند که درباره افراد قضاوت خواهند کرد و من قضاوت را به مردم می‌سپارم.»

پاسخ وکیل طارمی به افشارزاده؛ اطلاعات شما درست نیست
بهرام افشارزاده در بیانیه خود علیه وزیر ورزش نکته‌ای در مورد مهدی طارمی بیان کرد و مدعی شد پرسپولیس بابت فسخ قرارداد این بازیکن با ریزه اسپور ترکیه، پول پرداخت کرده است. وکیل مهدی طارمی در همین رابطه متنی منتشر کرد و پاسخ افشارزاده را داد. وی در این متن اعلام کرد که برخی آمار غلط به افشارزاده داده‌اند و خطاب به سرپرست سابق استقلال نوشت: «اگر آگاهانه چنین مشورتی داده باشند هدفی جز تخریب شما و بیان کلام غیرواقع از لسان شما نداشته‌اند.» وکیل طارمی تاکید کرد طارمی به استناد بندهای قراردادش از ریزه اسپور جدا شد و ریالی در این ماجرا به باشگاه ترکیه‌ای پرداخت نشده که اگر شده بود چه نیازی به مکاتبه عجیب و غریب آن باشگاه با همه باشگاه‌های ایرانی بود که شرحش را رسانه‌ها منعکس کردند.

 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top