تاریخ انتشار: 5مهر1395|08:23

| کد خبر: 194988

تنبلی ۱۴۰نماینده مجلس در رای دادن!

وکیل ملت: حاشیه روز گذشته مجلس دهم تنبلی ۱۴۰ نماینده پارلمان در ارائه آرا به لوایح وطرح‌هایی بود که پس از ۲۴ روز تعطیلی و به تعبیر نماینده مردم محلات رفع خستگی انتظار می‌رفت مسئولانه‌تر در مقابل برنامه‌ها و لوایحی که هر یک در جای خود مهم است برخورد کنند اما برعکس، ۲۴ روز رفع خستگی کافی نبود که صدای نماینده‌های مردم کبودراهنگ و محلات را در آورد و موجب تذکرهای پی در پی آنها به نایب رئیس مجلس دهم شد که البته هر بار به واکنش منفی پزشکیان و در نهایت قطع تریبون‌ها منتهی شد.

بنابراین گزارش حاشیه‌های روز گذشته مجلس دهم در حالی است که ملت ایران انتظار تشکیل مجلسی را داشتند که نه تنها بدون حاشیه بوده بلکه بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه نماینده‌ها در ان مطالبات ملی باشد. بنابراین باید در نظر داشت که بی توجهی و برخوردهای غیرمسئولانه با لوایح و برنامه‌ها بی‌اعتمادی مردمی را به دنبال خواهد داشت که با هزاران شور و امید در انتخابات هفتم اسفند و دهم اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی پای صندوق‌های رای آمدند تا نتیجه اعتماد خود را در مجلس دهم با ایجاد پارلمانی مشارکت جویانه و به دور از حاشیه و در نهایت تحقق مطالباتشان نظاره گر باشند.

قطع میکروفون پورمختار

نماینده مجلس دهم به دلیل رأی ندادن اهالی خانه ملت زبان به انتقاد از آنها گشود و گفت: بعد از ۲۴ روز تعطیلات ۱۴۰ نفر در رای‌گیری قبلی شرکت نکردند، مگر بناست که ۲۴روز دیگر هم تعطیلات داشته باشیم که رفع خستگی کنند؟! محمدعلی پور مختار سومين نماينده‌اي بود كه در جلسه علني يكشنبه ۴ مهر تریبونش برای بیان تذکر باز شد. وی خطاب به مسعود پزشکیان که ریاست مجلس را برعهده داشت، گفت: براساس بندهاي مختلف ماده ۲۴ آيين نامه داخلي مجلس، هيات رئيسه مكلف است كه طرح‌ها و لوايحي را كه از نظر زماني اعلام وصول شده است به موقع در اختيار نمايندگان قرار دهد. اين چندمين بار است كه طرح‌هايي مانند طرح اصلاح آيين نامه داخلي در اختيار ما قرار نگرفته است. پزشكيان در برابر اين انتقاد پورمختار، از او سوال كرد: چه چيزي در اختيار نمايندگان قرار نگرفته است؟ پورمختار نيز پاسخ داد: «۱۰ روز قبل بايد اين طرح‌ها در اختيار نمايندگان قرار بگيرد. اداره مجلس نيازمند تدبير جديدي است، مطلب اين است كه ما امروز می‌بينيم آقاي وزير اقتصاد توهين آشكاري به مجلس كرده است.» اين سخنان پورمختار با واكنش جدي پزشكيان مواجه شد و پزشكيان گفت: اينكه مربوط به دستور نيست، ‌شما ما را نقد می‌كنيد اما خودتان در دستور حرف نمي زنيد. پورمختار در حال ادامه صحبت‌هايش بود كه به دستور رئيس مجلس ميكرفون او قطع شد.

خواندن اسامی نماینده‌ها برای دادن رای

علیرضا سليمي نماینده محلات نیز دیگر نماينده اي بود كه در تذكرش به انتقاد از عملكرد همكارانش پرداخت و نسبت به رأي ندادن آنها زبان به گلايه گشود. سليمي گفت: بعد از ۲۴روز تعطيلات ۱۴۰ نفر در راي گيري قبلي شركت نكردند، من تذكر بند ۱۱ ماده ۲۴ را دارم. مگر بناست كه ۲۴ روز ديگر هم تعطيلات داشته باشيم كه دوستان رفع خستگي كنند. وی همچنین گفت: درباره حقوق هاي نجومي هيات رئيسه محترم به كميسيون اصل نود ماموريتي را محول كردند و با اينكه افكار عمومي و ما نمايندگان منتظر گزارش هستيم، گويا مساله دچار مرور زمان دارد مي‌شود. پزشكيان ادامه صحبت‌هاي سليمي را در دستور ندانست و اين نكته موجب شد تا داستان قطع ميكرفون نماينده تذكر‌دهنده در رابطه با سليمي نيز تكرار شد. در ادامه جلسه نيز با توجه به تذكر سليمي، پزشكيان با كمك دیگر اعضای هيات رئيسه اسامي نمايندگان را از تریبون اعلام می‌کرد و از آنها مي‌خواست كه اقدام به رأي دادن كنند.

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top