توصیه سیاسیون به احمدی نژاد

وکیل ملت: انتشار رسمی سخنان مقام معظم رهبری درباره حضور محمود احمدی‌نژاد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و توصیه ایشان به وی، بازتاب‌های زیادی در فضای سیاسی کشور داشت. پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری دیروز متن بیانات ایشان در ابتدای جلسه درس خارج فقه را روی خروجی خود قرار داد. به باور فعالان سیاسی و چهره‌های مطرح کشور، وضعیت احمدی‌نژاد از هم اکنون روشن است.

تاریخ انتشار: 6مهر1395|00:16

توصیه سیاسیون به احمدی نژاد
| کد خبر: 195166

درست از زمانی که سفرهای استانی رئیس دولت سابق جدی شد واکنش‌ها از دو قطب متفاوت از هم بروز داده شد. عده‌ای مصرانه سفرهای استانی را به سفرهای انتخاباتی و پیش درآمدی برای اردیبهشت 96 تعبیر می‌کردند. از آن سو مردان سیاسی نزدیک به احمدی‌نژاد همچون علی اکبر جوانفکر اصرار داشتند که این رفت و آمدهای گاه و بیگاه به شهرستان‌ها و حسینیه‌ها انتخاباتی نیست چراکه به قول عبدالرضا داوری، احمدی‌نژاد به چیزی فراتر از ریاست‌جمهوری می‌اندیشد و آن همان مفهوم عدالتی است که همچنان در سخنرانی‌ها بر سر زبان دارد.

زمانی که خبر غیر رسمی نهی وی از شرکت در انتخابات حضور منتشر شد، موضوع به‌گونه دیگری ورق خورد. برخی از حلقه احمدی‌نژادی‌ها ماجرا را منکر شدند. آنها وقتی موضوع توصیه مقام معظم رهبری مطرح شد، نه محمدرضا باهنر، نه مصطفی خرسندی، نه مهدی فضایلی و نه حتی عباس امیری‌فر را مرجع موثقی برای طرح این نقل و قول نمی‌دانستند و اصرار داشتند که موضوع باید از سوی دفتر مقام معظم رهبری تایید شود. اما در این میان سوال این است: «تصمیم احمدی‌نژاد چیست؟»

احمدی‌نژاد  در سال 88 هنگامی که مقام معظم رهبری به او توصیه کردند اسفندیار رحیم مشایی را برای معاون اولی انتخاب نکند، این توصیه را نشنیده گرفت. بعدتر که خبر این توصیه منتشر شد، اطرافیان وی خبر را تکذیب کردند تا سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس نهم خبر را رسما اعلام کرد. این عدم تمکین البته در دولت احمدی‌نژاد  بار دیگر در ماجرای برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات موضوع روز شد که نهایتا با خانه‌نشینی 11 روزه احمدی‌نژاد  ادامه پیدا کرد. با این حال تا ساعت 6 غروب روز گذشته احمدی‌نژاد هیچ واکنشی از خود بروز نداد.

اما سایت دولت بهار که به‌عنوان ارگان اطلاع‌رسانی رسمی احمدی‌نژاد فعالیت می‌کند این تیتر را برای بیانات مقام معظم رهبری برگزید: «حالا بعضی گفتند آقا دستور دادند، امر کردند، نه، گفتیم صلاح نمی‌دانیم».

 حمایت از توصیه
مقام معظم رهبری
توصیه مقام معظم رهبری به رئیس دولت سابق بازتاب گسترده‌ای از سوی رجال سیاسی را به همراه داشت. سیاسیونی که اتفاقا اغلب عقبه و هویتی اصولگرا دارند. شاید بتوان گفت گرچه یکی از مهم‌ترین رقبای حسن روحانی در سال 96 کنار گذاشته شد اما اصولگرایان هم یکی از مهم‌ترین مهره‌های انتخابات را که توانست بازی سیاسی‌شان را بر هم بزند، کنار گذاشتند. بخشی از واکنش چهره‌های سیاسی را در جدول می‌خوانید.

http://newspaper.fdn.ir/content/newspaper/Version2052/0/Page2/Block90925/newspaperb_90925.jpg

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top