تاریخ انتشار: 6مهر1395|09:26

| کد خبر: 195241

جمعيت زندانيان زيبنده نظام نيست

وکیل ملت: رئيس قوه قضائيه با اشاره به دستورالعمل ساماندهي زندانيان، از روساي دادگستري‌ها و دادستان‌هاي سراسر كشور خواست كه هر چه سريع‌تر نسبت به اجراي اين دستورالعمل اقدام كنند و اظهار كرد كه اين جمعيت زندانيان زيبنده جمهوري اسلامي ايران نيست.

آيت‌ا... آملي لاريجاني با گراميداشت هفته دفاع مقدس از همه كساني كه در نمايش باشكوه قدرت نيروهاي مسلح و توان دفاعي كشور نقش داشته‌اند، تقدير كرد و گفت: همه ما مي‌دانيم كه قدرت نيروهاي مسلح و توانمندي دفاعي كشور موجب بازدارندگي نسبت به دشمناني است كه به كشورمان نظر دارند و دائما در مقام تهديد هستند. آيت‌ا... آملي لاريجاني تاكيد كرد: امكان امنيت سياسي، اجتماعي و اقتصادي بدون داشتن قدرت دفاعي بازدارنده، بي‌معناست و امنيت ما در پرتو همين قدرت دفاعي معنا پيدا مي‌كند، مگر اينكه كشوري بخواهد زير سلطه باشد و تيول قدرت‌هاي استعماري باشد. و الا اگر كشوري بخواهد مستقل بماند بايد قدرت دفاعي مطلوبي داشته باشد. رئيس قوه قضائيه با انتقاد از برخي اظهارات مبني بر عدم نياز به توان نظامي خاطرنشان كرد: متاسفانه گاهي زمزمه‌هايي در گوشه و كنار نسبت به عدم نياز به توان نظامي شنيده مي‌شود و برخي مي‌گويند پيشرفت ما در پرتو اين است كه هزينه‌هاي دفاعي را در جاي ديگري صرف كنيم. قطعا اينها حرف‌هاي نادرست و مغلطي است، زيرا همان‌گونه كه گفته شد، امنيت ما در سايه چنين قدرت دفاعي بازدارنده‌اي معنا دارد.

توان دفاعي بازدارنده راه بقاي استقلال و دوام حيات كشور

آيت‌ا... آملي لاريجاني اظهار كرد: تنها راه بقاي استقلال و دوام حيات كشور، دارا بودن توان دفاعي كاملا بازدارنده است و خوشبختانه نيروهاي مسلح در پرتو فرامين فرماندهي معظم كل قوا رشد بسيار خوبي داشته‌اند و توانمندي‌هاي زيادي كسب كرده‌اند. دشمنان ما هم نسبت به اين موضوع آگاهند و به همين دليل فكر حمله نظامي را از سر خود بيرون كرده‌اند؛ اگرچه نيروهاي مسلح ما همواره آماده‌اند و جوانب احتياط را رعايت مي‌كنند. دشمن به دنبال قدرت‌هاي نرم، جنگ‌هاي سايبري و غيره است. رئيس قوه قضائيه با تاكيد بر لزوم ارتقاي توان دفاعي توسط نيروهاي مسلح، از دولت و مجلس خواست كه با اعتبارات و امكانات مناسب زمينه ارتقاي نيروهاي مسلح را فراهم كنند.

آيت‌ا... آملي لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مصوبه اخير مجلس نمايندگان آمريكا داير بر ادعاي نقض حقوق بشر در ايران تاكيد كرد: اگرچه بعد از بدعهدي‌هاي آمريكا در موضوع برجام، انتظار زيادي هم از آنها نمي‌رفت كه رفتار خاصي داشته باشند اما به هر حال حركت‌هاي ايذايي آمريكا عليه ايران ادامه دارد و مصوبه اخير نيز نمونه‌اي از همين رفتارهاست. اين ادعاها، ادعاهاي جديدي نيست، منتها پرسش مهمي كه چنين ادعاهايي در ذهن افكار عمومي جهان پديد مي‌آورد، اين است كه چگونه كشوري كه دستش به خون هزاران انسان بيگناه آغشته است، مي‌تواند داعيه‌دار حقوق بشر باشد؟ آيت‌ا... آملي لاريجاني همچنين اين قبيل عملكرد دولت آمريكا پس از بدعهدي در برجام را واجد اين نكته عبرت‌آموز توصيف كرد كه آمريكا به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيست، همان‌گونه كه رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند. رئيس دستگاه قضا در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ساماندهي زندانيان، خطاب به روساي دادگستري‌ها و دادستان‌ها بر لزوم اجراي هر چه سريع‌تر اين دستورالعمل تاكيد كرد و گفت: اين تعداد زنداني زيبنده جمهوري اسلامي نيست. البته بايد از افراط و تفريط هم اجتناب كرد. آيت‌ا... آملي لاريجاني در همين زمينه تصريح كرد: ما نمي‌گوييم كه درهاي زندان‌ها را باز كنيد، زيرا امنيت جامعه اقتضا مي‌كند افرادي كه به هيچ صراطي مستقيم نيستند، داخل زندان باشند. اينكه فردي را كه يك بار مرتكب خطايي شده و در حال حاضر نادم است و ندامت او نيز برايمان محرز شده به زندان بفرستيم، در حالي كه مجازات جايگزين حبس وجود دارد، قابل قبول نيست. البته تشخيص اين موضوع با قاضي است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

دانشجوی دکتری حقوق بی کار
|
6مهر ماه 1395
0
0
متاسفانه کمبود شدید وکیل در کشور از یکطرف و حق الوکاله های سنگین وکلا باعث شده است که مراجعه به وکیل و کسب اطلاعات حقوقی برای مردم ایران به قیمت زیادی تمام شود از آن طرف با پذیرش حداقلی وکیل در کشور که احتمال می رود به خاطر منافع صنفی وکلا و حقوق خواند های دادگستری که در اینده وکیل می شوند حداقل وکیل جذب شود و این سیاست در حال حاضر باعث بی کاری حدود سیصد هزار نفر فارغ التحصیل و دانشجوی بی کار رشته حقوق در کشور است و این افراد چون کار ندارند متاسفانه به راه خلاف کشیده می شوند و مردم ایران به علت بی کاری این عزیزان ناچارند حق الوکاله های زیادی برای وکلای فعلی جامعه بپردازند لذا ایجاد اشتغال برای حقوق خواند ه های بی کار کشور و جلوگیری از انحصار صنفی خاص به نفع مردم ایران خواهد بود که انشالله مسئولین کشور با درایت جلوی زیاده خواهی و انحصار را خواهند گرفت

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top