تاریخ انتشار: 7مهر1395|00:04

| کد خبر: 195400

طرح های بهبود وضعیت بازنشستگان/ افزایش سهم بازنشستگان در نظارت بر هیأت مدیره صندوق‌ها

وکیل ملت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه سیاست افزایش مستمری‌ها و پیشی گرفتن نرخ افزایش آن بر تورم را ادامه می‌دهیم گفت: برنامه‌ای برای افزایش سهم بازنشستگان در نظارت بر هیأت مدیره صندوق‌ها به مجلس ارائه کرده‌ایم.

علی ربیعی با اشاره اینکه بالغ بر 56 درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می‌کردند و قدرت خرید بازنشستگان کشوری 67 درصد کاهش یافته بود گفت: ما چند سیاست را برای کاهش این مشکلات دنبال کردیم.
 وی افزود: بررسی‌هایی انجام شده و بیماری‌هایی که بازنشستگان بیشتر مبتلا می‌شوند را تحت پوشش بیمه بردیم که تعویض مفصل زانو از آن جمله است.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بخش بیمه تکمیلی نیز با وجود همه فشارهای موجود مشارکت کردیم و سعی می‌کنیم آن را توسعه دهیم گفت: سیاست افزایش مستمری و پیشی گرفتن آن بر تورم را نیز سال به سال دنبال می‌کنیم.


ربیعی ادامه داد: امسال سیاست پلکانی افزایش حقوق را اعمال کردیم و قصد داریم با حمایت دولت در سال‌های آتی نیز آن را عملیاتی کنیم.
 وی با بیان اینکه بخشی از سیاست‌های خانواده و سالمندی را به صورت ترکیبی با مشارکت معاونت زنان ریاست جمهوری به دولت می‌بریم عنوان کرد: جامعه آمادگی ورود به دوره سالمندی را ندارد و ما تلاش می‌کنیم برای افزایش کرامت سالمندان نیز کار کنیم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حراست از اموال بازنشستگان گفت: در ابتدای دولت از مدیر عامل وقت صندوق درباره انتصاب‌ها سؤال کردم، متأسفانه هیچ مدیری را بر اساس نظام کارشناسی در هیأت مدیره‌ها منصوب نکرده بودند.


 وی با بیان اینکه در چند سال قبل صندوق‌ها مفهوم کارپردازی پیدا کرده بودند اظهار کرد: از ابتدا استراتژی ما این بود که صندوق‌ها به محل زندگی اجتماعی بازنشستگان تبدیل شوند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top